Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej.

Doskonalenie zawodowe ratowników medycznych

Więcej
2007/10/23 11:11 #60 przez mirek
Odp.:Doskonalenie zawodowe ratowników medycznych
ciekawe jak oni to sobie wyobrażają? , w dniu dzisiejszym mam 1000 zł podstawy to znaczy , że w porywach zarabiam 1400 zł netto.Dalsze podnoszenie kwalifikacji co jest społecznie pozytywny objawem i zwiększa szanse znalezienia pracy nie może odbywać się kosztem zarobków netto!!!!. Każdy kurs, szkolenie czy sympozjum wymaga nakładów finansowych i to nie tak małych , inne formacje zawodowe mają izby , które zwracają im całość bądź część wydatków lub też mają możliwość odpisu-czy wrzucenia w koszty prowadzenia działalności. Gdzie urlopy szkoleniowe? Czy tylko na nas ustawodawca zrzucił obowiązki ? a co w zamian pracodawca???? W związku trudną sytuacja SZPITALA NIE możemy PANU podnieść uposażenia... itd???!!!???
Jeszcze jedna kwestia : jestem ratownikiem medycznym , rozpocząłem studia licencjackie od kiedy mogę rozpocząć odliczanie : z chwilą ukończenia studiów , czy od 010108r?
Pozdrawiam:laugh:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• medicus
  • medicus Avatar
  • Gość
  • Gość
2007/10/23 13:15 - 2007/10/23 13:22 #61 przez medicus
Witaj Mirek!

ciekawe jak oni to sobie wyobrażają? , w dniu dzisiejszym mam 1000 zł podstawy to znaczy , że w porywach zarabiam 1400 zł netto.

.... i to jest najwiekszy niestety problem w całym tym dokształcaniu:( Doskonale sobie zdaje sprawę, że specyfika naszego zawodu wymaga systematycznego dokształcania, tylko skąd na to wszystko brać pieniążki:(. Przecież wszystkie szkolenia, kursy medyczne dla ratowników są bardzo drogie a zwłaszcza takie profesjonalne które dają 120 punktów. Często są kilkudniowe, najczęściej nie w naszych miejscowościach. Także trzeba dojechać zakwaterować się, wyżywić no i oczywiście zapłacić za kurs. Może w waszych zakładach pracy przełożeni coś organizują, pomagają, jak to się odbywa u Was ?? W moim niestety nic się nie odbywa, tzn. obowiązuje zasada: chcesz pracować to się ucz:blush: .
Mirku jeżeli chodzi o Twoje pytanie:

Jeszcze jedna kwestia : jestem ratownikiem medycznym , rozpocząłem studia licencjackie od kiedy mogę rozpocząć odliczanie : z chwilą ukończenia studiów , czy od 010108r?

Skoro już jesteś ratownikiem medycznym, a dodatkowo robisz licencjat to termin 1 stycznia 2008 jest również dla Ciebie.

Pozdrawiam;)

Więcej
2007/10/31 12:52 - 2008/11/16 14:48 #149 przez Tytus
Witam cie Piotrek , wyczytałem w rozporządzeniu z 2004 roku ze ,, precyzyjne określenie zakresu medycznych czynności ratunkowych , które ratownik Medyczny może podejmować samodzielnie , albo pod nadzorem lekarza systemu , przyczyni się do wzrostu POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA ZDROWOTNEGO PO STRONIE PACJENTÓW. Myślę , że jest to bardzo dobrze ujęte , ale skoro lekarze zarabiają ileś tam więcej od RM , a RM sam może również bez lekarza podejmować czynności medyczne , to dlaczego Ratownikowi płacą dużo mniej niż lekarzowi , z tym nie mogę się pogodzić , bo jak moi przedmówcy słusznie zauważyli , to zawód Ratownik Medyczny musi dodatkowo się szkolić i musi za to dodatkowo płacić z własnej kieszeni pieniążki nie wspomnę o zakwaterowaniu . Mam taki pomysł , może rzeczywiście uderzyć do pracodawcy o refundację za takie wyjazdy na dodatkowe szkolenia , bo rzeczywiście RM będą i tak zmuszeni coś z tym zrobić , albo trzeba walczy o większe pieniążki do pensji które zrekompensują te wyjazdy na szkolenia. Mam jeszcze jeden pomysł , może stworzyć coś takiego jak Związek Ratowników Medycznych i przez te Związki walczyć o swoje, bo jest to wyzysk podwójny , raz że wykonujesz samodzielnie czynności medyczne z godnie z z ustawą podpisaną przez ministra zdrowia , po drugie , to że mniej zarabiasz wykonując tę sama czynność samodzielnie co lekarz i dużo mniej zarabiasz od niego , po trzecie niech wszystkim RM zrekompensują szkolenia za które płacą łącznie z zakwaterowaniem i wyżywieniem . Nie ma innego wyjścia , musicie walczyć o swoje . Pozdrawiam Wszystkich
Załączniki:

• Alina
  • Alina Avatar
  • Wylogowany
  • Noszowy
  • Noszowy
  • "Kochać jakąś rzecz ; znaczy pragnąć aby żyła"
Więcej
2007/10/31 13:46 #150 przez Alina
Tytus Swięta racja! Tak nie może być dalej... też wkońcu mogliby Nas docenić. Biorąc pod uwagę uprawnienia jesteśmy w zaszeregowaniu między lakarzami, a pielęgniarkami.Z pęsja rożnie to bywa... Jestem jak najbardziej za szkoleniami są one bardzo potrzebne jednakze ostatnio przeraziłam sie licząc ile będzie trzeba zainwestować w dokształcanie. Ja już wiem że zakład nie opłaci moje szkolenia, wszytkie musze robić w własnym zakresie. Koleżanką z pracy opłacaja 100% izby pielegniarskie w najgorszym przypadku jest to tylko 50% - ale dobre i to! Wygląda na to że będzie trzeba brać kredyty żeby się dokształcić. Moje marzenie: licencjat z rat med też musze odłożyć narazie na dalszy plan bo z zarobkami 800zl netto za dużo człowiek nie zdziała . Niestety zdarza się że ratownicy medyczni też tyle zarabiają. :( NFZ mogłby opłacać takie szkolenia albo trzeba sie ratować tworzac coś w rodzaju izb pielęgniarskich... Jest trzecia obcja: dać taką pensje ratowniką medycznym żeby było ich stać na szkolenia!

Więcej
2007/10/31 17:28 - 2008/11/16 14:59 #158 przez Tytus
Witam Cie Alinko ciesze się że odpisałaś mi na ten temat, jest na prawdę potrzebny do wspólnego omówienia , bo to jest wszystkich RM przyszłość w Ratownictwie . Chodzi mi o to , że w jednych karetkach jeżdżą lekarze z Ratownikami , a w innych karetkach jeżdżą sami Ratownicy Medyczni do tych samych przypadków i w związku z tym jest tu nie dopuszczalne żeby RM , którzy sami jeżdżą , byli opłacani tak jak na karetkach trzy osobowych , nie chcę dołować tych RM którzy jeżdżą z lekarzem i byli tak samo opłacani jak RM na dwu osobowych , ale można sporządzić tak grafiki żeby się rotować na karetkach trzy osobowych i dwu osobowych , żeby wilk był syty i owca cała , innego wyjścia nie widzę .Myślę że to było by uczciwe , ale RM który jeździ na dwu osobowych karetkach zarabiał dużo więcej , bo jakby nie patrzeć , to RM ma dużą odpowiedzialność która na niego spada , tak jak na lekarza . Myślę że się ze mną zgodzisz co do tego mojego poglądu , a zmierzam do tego jak wyjść z sytuacji która by zrekompensowała by Ratownikom Medycznym wyjazdów na dodatkowe szkolenia , bo to jest na prawdę potrzebne, nie może być tak , ze lekarz zrobił raz studia i więcej się nie szkolił , a potem pytał się sanitariusza co podamy , bo i tak się zdarzało . Pracuje w pogotowiu od ponad 32lat i wszystko już w życiu widziałem, tak że to było źle . Alinko Pozdrawiam Cie Miło jak równiez wszystkich Ratowników Medycznych.
Załączniki:

• Alina
  • Alina Avatar
  • Wylogowany
  • Noszowy
  • Noszowy
  • "Kochać jakąś rzecz ; znaczy pragnąć aby żyła"
Więcej
2007/10/31 19:30 #162 przez Alina
Znam przypadek kiedy to młody lekarz nie potrafił wkłuć wenflon. Kazał to uczynić ratownikowi, a potem tłumaczył sie że nie uczono ich tego na studiach ponieważ nie wolno wkłuć ćwiczyć na sobie.... (dziwne studia skoro nie mieli fantomy) No ale każde wytłumaczenie jest dobre. Pozatym w każdym zawodzie znajdzie sie ewenement.:)
Jeśli chodzi o zwiekszenie pensji ratowniką medycznym pracującym bez lekarzy. Powinni już to uczynić dawno! Wkońcu zwiększyła sie ich odpowiedzialność w momencie przejscia do karetek paramedycznych. Teraz Oni pracują jako \"lekarze\" oni odpowiadają za życie pacjentów, przezto muszą sie dokształacać więc NFZ musi zapłacić za to żeby byli w stanie sie dokształcić, a co za tym idzie zapewnić odpowiednia opiekę pacjentowi. A pieniążki muszą mieć....! Dlaczego zrobił się szum w momencie wprowadzania karetek paramedycznych? Miały być tylko karetki paramedyczne ale środowisko lekarskie zaczęło sie burzyć wiec postanowili część etatów lekarskich zostawić w pogotowiu. Prawda jest taka że Lekarze nie chcieli zrezygnować z dodatkowego zarobku (pielegniarki pracujące w pogotowiu nie chcą zrezygnowa z pracy z nieco innego powodu- ale to inna historia). Gdzie sa te pieniądze? Czesto są to nie małe sumy.
Trzeba zapłacić za wykonaną prace i tutaj nie ma dyskusji. Ja pracuje jako ratownik medyczny w budżetówce, jestem odpowiedzialna za moje stanowisko pracy , odpowiadam przed kontrolami ponadto za to co wykonuja pielęgniarki. Więc mam największy zakres obowiązków i największe uprawienia ,a pensje mam niższa od nich mimo tego że jestem ich szefową. Pozatym nie mamy do dyspozycji lekarza i wszystkie decyzje podejmujemy same ja jako ratownik część rzeczy mogę podać bez zlecenia lekarza ale moje pielęgniarki nie. Więc jak coś się stanie one będą odpowiadać i ja bo jestem ich szefową. Też tak nie może być.... To jakaś paranoja!
Reasumując za ryzyko ( odpowiedzialność ) trzeba płacić. Bo tak naprawdę udzielając pomocy człowiek też ryzykuje bo nigdy nie ma się pewności jak dany pacjent zareaguje na lek.
Ratownik musi się dokształcać żeby zapewnić należytą opiekę, a żeby to uczynić musi mieć na to środki finansowe.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• Sanczew Avatar
    • Ankieta - praca inżynierska.
    • Witajcie, jestem podchorążym Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Przygotowuję pracę inżynierską na temat porównania zakresu czynności wykonywanych przez ratownika w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ratownika medycznego. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wzięcie udziału w badaniu ratowników medycznych oraz ratowników kpp. Poniższa ankieta jest całkowicie anonimowa. Należy zaznaczyć jedną odpowiedź w...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Egzaminy zawodowe, materiały
    • 2020/02/05 13:52
    • ŚLA Avatar
    • Praca! Żory - Ratownik medyczny
    • Jeśli posiadasz uprawnienia do poboru materiału biologicznego i szukasz stałej (lub dodatkowej) pracy - zgłoś się do nas! Sprawdź co zyskujesz: - wynagrodzenie oparte o stałą stawkę połączone z atrakcyjnym systemem premii - praca jedynie w godzinach porannych - zyskujesz czas na zajęcie się innymi sprawami - elastyczne podejście - możesz pracować 5 dni w tygodniu, ale chętnie podejmiemy współpracę także jeśli Twoja...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/01/09 09:39
    • ŚLA Avatar
    • Praca! Piekary Śląskie! Ratownik medyczny!
    • Jeśli posiadasz uprawnienia do poboru materiału biologicznego i szukasz stałej (lub dodatkowej) pracy - zgłoś się do nas! Sprawdź co zyskujesz: - wynagrodzenie oparte o stałą stawkę połączone z atrakcyjnym systemem premii - praca jedynie w godzinach porannych - zyskujesz czas na zajęcie się innymi sprawami - elastyczne podejście do ilości dni, w których możesz pracować - zniżki na badania laboratoryjne - samodzielną...
    • 2020/01/09 09:38
    • ŚLA Avatar
    • Praca! Bytom! Ratownik medyczny!
    • Jeśli posiadasz uprawnienia do poboru materiału biologicznego i szukasz stałej (lub dodatkowej) pracy - zgłoś się do nas! Sprawdź co zyskujesz: - wynagrodzenie oparte o stałą stawkę połączone z atrakcyjnym systemem premii - praca jedynie w godzinach porannych - zyskujesz czas na zajęcie się innymi sprawami - elastyczne podejście - możesz pracować 5 dni w tygodniu, ale chętnie podejmiemy współpracę także jeśli Twoja...
    • 2020/01/09 09:36

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account