Wizerunek Ratownika Medycznego w oczach pacjentów.

Więcej
2010/11/08 16:41 #4488 przez Darth Vader
ww61 napisał:

Myślę,że pojęcie psychologii tłumu nie jest Ci obce ani teoretycznie ani też praktycznie.

Nie jest. I nie ulegam presji z zewnątrz. Presji tłumu ulegają tylko słabe jednostki.

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/08 17:42 #4490 przez asik
Bo tutaj liczy się wytrzymałość i silna psychika.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/08 18:53 #4491 przez ww61
Kolega deimos poprosił nas o pomoc.Ze zwykłej prośby zrobiła zrobiła się kolejna nagonka aby udowodnić coś mojej osobie.Ciekawy jestem co moi koledzy chcą mi udowodnić.Ciekawy jestem czy ktoś o słabej psychice jest w stanie pracować w tym zawodzie dłużej niż trzy miesiące.Jestem pełen podziwu jeśli chodzi o grubo ponad przeciętność inteligencję części moich kolegów oraz intuicję ratowniczą,którą ma mało kto z nas.Aż rodzi się pytanie co wasza postawa o drodzy KOLEDZY wnosi do sprawy jaką jest sens istnienia tego wspaniałego FORUM?No cóż,szkoda,że nasi najmłodsi koledzy nie mogą na nas liczyć bo moim zdaniem zamiast wnosić coś wartościowego do naszego zawodu powstała grupa wzajemnej adoracji,która nie toleruje obcych.
Pozdrawiam nie zrażony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/09 02:51 #4493 przez ricko1st
Witam!
Słusznie zauważyłeś, że zwykła prośba przeradza się w niezdrową dyskusję !
Dlatego mając chwilkę czasu postanowiłem też coś " skrobnąć " w tym temacie.
Na nasz wizerunek pracujemy WSZYSCY i to jest niezaprzeczalny fakt, nie ważne czy ktoś pracuje 3 miesiące czy 30 lat.
Społeczeństwo ocenia nas widząc nasze zachowanie w miejscu zdarzenia i często ( niestety ) się komuś może wydawać, że przyjechał zespół z Koziej Wólki który nie wie co robić i ten brak wiedzy nadrabia swoim aroganckim zachowaniem, a wtedy tylko krok do krzywdzących cały światek ratowniczy pomówień.
Masz rację ww61, że w miejscu publicznym najlepiej jest zabrać pacjenta do ambulansu i wtedy bez świadków czy " wszechwiedzących " doradców robić to czego od nas wymaga profesjonalizm naszych działań.
Unikamy wtedy niepotrzebnych czy wręcz denerwujących komentarzy, a w domu pacjenta... uśmiech, pełna kultura i robimy swoje.
Po tych " kilku latach " jazdy wydaje mi się, że tak jest najlepiej.
I najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze do wykonania: NIE PRZENOSIĆ OSOBISTYCH PROBLEMÓW NA GRUNT ZAWODOWY bo najczęściej wtedy dochodzi do niepotrzebnych awantur z pacjentem czy świadkami danego zdarzenia.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/09 11:47 #4495 przez marcin1975rm
ricko1st napisał:

Masz rację ww61, że w miejscu publicznym najlepiej jest zabrać pacjenta do ambulansu i wtedy bez świadków czy " wszechwiedzących " doradców robić to czego od nas wymaga profesjonalizm naszych działań. Unikamy wtedy niepotrzebnych czy wręcz denerwujących komentarzy...

Odnośnie tego fragmentu Twojej wypowiedzi ricko1st. Zabranie pacjenta do ambulansu spowoduje jedynie, że nie będziemy musieli wysłuchiwać komentarzy "wszystkowiedzących" wprost do ucha. Widząc stojący ambulans nie unikniemy tekstów typu "Co oni k...a robią?! Powinni zap...ać z nim do szpitala." I później tak czy owak będą gadać, że ratownicy to, że ratownicy tamto źle zrobili. Ponadto pragnę zauważyć, że czasem trzeba poświęcić trochę czasu zanim będziesz mógł bezpiecznie zabrać pacjenta do karetki.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/09 11:54 #4496 przez Darth Vader
ww61 napisał:

Ze zwykłej prośby zrobiła zrobiła się kolejna nagonka aby udowodnić coś mojej osobie.Ciekawy jestem co moi koledzy chcą mi udowodnić.

Moim zdaniem dyskusja cały czas toczy się w temacie. Problem polega na tym, że kiedy zaczyna brakować Ci merytorycznych argumentów w dyskusji zaczynasz lamentować, że ktoś robi na Ciebie nagonkę :X

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.253 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account