zespoły P kontra zespoły S

Więcej
2010/11/06 17:47 #4471 przez ww61
zespoły P kontra zespoły S was created by ww61
Chciałbym poznać opinię koleżanek i kolegów ratowników w jakich zespołach tzn. w P czy w S czujecie się spełnieni jeśli chodzi o wykonywany zawód.
Co wpływa na waszą opinię?
Jeśli podobny temat był już poruszany bardzo przepraszam.
Pozdrawiam serdecznie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/07 19:12 #4479 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:zespoły P kontra zespoły S
Całkiem niedawno mieliśmy okazje przeczytać jak to tak zwany lekarz systemu (zespołu S) zrugał w Krakowie studentów medycyny za to, że użyli defibrylatora AED i uratowali komuś życie. Jeżeli ktoś ma ochotę realizować się zawodowo w takim zespole to proszę bardzo! Ja wysiadam... :S

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/08 10:35 #4487 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:zespoły P kontra zespoły S
Z pewnością nasza grupa zawodowa ma różne spojrzenie na temat pracy w zespołach P,S a szczególnie w LPR.Masz prawo na podstawie własnego doświadczenia mieć swoje zdanie.Ja osobiście pracę w zespole S traktuję bardziej relaksowo bo wykonujesz polecenia lekarza i wypisujesz tylko część karty wyjazdowej.Praca w zespołach P mimo wszystkich przeciw daje więcej satysfakcji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/08 16:45 #4489 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:zespoły P kontra zespoły S
ww61 napisał:

Ja osobiście pracę w zespole S traktuję bardziej relaksowo bo wykonujesz polecenia lekarza.

A co robisz jak lekarz popełnia ewidentny błąd, który jesteś w stanie wychwycić? Milczysz i dalej robisz to, co Ci każe?

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/08 19:09 #4492 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:zespoły P kontra zespoły S
Może zadam proste pytanie.Czy masz wpływ na to,którzy lekarze pracują w ratownictwie?Jeśli tak podziel się ze mną tym wpływem... W moim ośrodku przeważająca grupa lekarzy wspaniale nadaje się do tej pracy,tak samo jak przeważająca grupa ratowników.Ciekawe,czy w ogóle potrafisz rozmawiać z lekarzami?No w sumie Ty ratownik,po dwóch lub trzech latach nauki kontra specjalista po 6 latach studiów i 6 latach specjalizacji plus lata pracy.Tobie wydaje się oczywiście ,że jesteś lepszy.Kto odpowiada za zespół S,TY czy ON?Kto wdraża swoje procedury,TY czy ON?Może otworzysz szkołę ratownictwa dla lekarzy?Każdy popełnia błędy,nawet ratownicy tak samo jak teoria często kłóci się z praktyką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/09 12:00 #4497 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:zespoły P kontra zespoły S
ww61 napisał:

Chciałbym poznać opinię koleżanek i kolegów ratowników w jakich zespołach tzn. w P czy w S czujecie się spełnieni jeśli chodzi o wykonywany zawód.

Odpowiedziałem na Twoje pytanie. Uzasadniłem dlaczego tak a nie inaczej. Wreszcie, za co chyba powinienem przeprosić, zadałem proste pytanie:
Darth Vader napisał:

A co robisz jak lekarz popełnia ewidentny błąd, który jesteś w stanie wychwycić? Milczysz i dalej robisz to, co Ci każe?

A Ty nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie tylko zamiast odpowiedzi zadajesz dziesięć innych pytań... :S

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.341 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account