Odpowiedzialność zawodowa ratownika medycznego

Więcej
2010/04/19 10:56 #3180 przez Majko
Witam,

mam do Was kilka pytań.

Czym według Was jest odpowiedzialność ratownika medycznego ? Za kogo jest on odpowiedzialny i przed kim ponosi odpowiedzialność za swoje czyny ?

Czy uważacie, że Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym jest dobrze opracowana i dostosowana do specyfiki zawodu ratownika medycznego ?

Czy uważacie, że należałoby coś zmienić w tej Ustawie ?


Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • ratownik8107
  • ratownik8107 Avatar
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • świadomość życia:-)
Więcej
2010/04/19 11:10 #3181 przez ratownik8107
Replied by ratownik8107 on topic O:Odpowiedzialność zawodowa ratownika medycznego
odpowiedzialność ratownika medycznego hymm oczywiście że jest zabierając poszkodowanego z jakiej kolwiek sytuacji odpowiadamy za niego az do przekazania do sor lecz trzeba być ostrożnym to co sie wykonuje bo odpowiedzialność jest bardzo ważna jaki kolwiek błąd to prokurator rękę na tym trzyma pozdrawiam.

Tomaszko:-) dobry ratownik to żywy ratownik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/19 13:02 #3182 przez mangus
Majko napisał:

Witam,

mam do Was kilka pytań.

Czym według Was jest odpowiedzialność ratownika medycznego ? Za kogo jest on odpowiedzialny i przed kim ponosi odpowiedzialność za swoje czyny


Pozwól że odpowiem w punktach:
1. Odpowiedzialność ratownika jest tym czym odpowiedzialność w każdym innym zawodzie.
2. Ratownik jest odpowiedzialny za każdego pacjenta któremu udziela pomocy od momentu podjęcia czynności do przekazania w szpitalu, na SOR czy lekarzowi.
3. Za swoje czyny w pierwszej kolejności odpowiada przed pracodawcom, a potem wita się z prokuratorem. Niejednokrotnie musi sam zmagać się z meandrami prawa bo nie nie ma "Izby Ratowniczej" jak pozostałe zawody medyczne, gdzie mógłby uzyskać wsparcie.

Czy uważacie, że Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym jest dobrze opracowana i dostosowana do specyfiki zawodu ratownika medycznego ?


Każdy stwierdzi, że jak zwykle coś pominięto - ile ludzi tyle wersji więc nie będę komentował.

Czy uważacie, że należałoby coś zmienić w tej Ustawie ?


Odpowiedź masz powyżej.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/19 18:09 #3184 przez shire
Minister Zdrowia
Pani Ewa Kopacz

Niniejszym, uprzejmie donoszę, iż w zgodzie z własnym sumieniem, posiadaną wiedzą oraz nabytymi umiejętnościami, w dniu dzisiejszym przeprowadziłem zabieg intubacji tchawicy, u pacjenta z GCS 3 pkt. będącego w stanie ostrej niewydolności oddechowej. Jednocześnie spieszę donieść, iż u w/w pacjenta nie doszło wcześniej do zatrzymania krążenia.
W poczuciu winy wynikającej ze złamania rozporządzenia podpisanego przez Panią minister, wnoszę o przykładne ukaranie mnie - ratownika medycznego - wszakże rozporządzenie jako prawo stanowione winno być wyższego rzędu niż prawo do życia, które jako prawo naturalne winno być niższego rzędu.

Z poważaniem

shire

Ratownikiem się nie bywa, ratownikiem się jest!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/20 03:56 #3186 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:Odpowiedzialność zawodowa ratownika medycznego
Adresat powyższego postu jak najbardziej właściwy. Tworzy, a właściwie podpisuje rozporządzenia, komplikujące tak naprawdę nam pracę :S Ale są jeszcze takie tuzy polskiego ratownictwa medycznego jak prof. Juliusz, który nie wiedzieć czemu przez trzy lata żadnej medialnej nagonki na ustawowo-rozporządzeniowe błędy nie wykonał... :(

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/20 17:31 #3187 przez Maciej S.

Niejednokrotnie musi sam zmagać się z meandrami prawa bo nie nie ma "Izby Ratowniczej" jak pozostałe zawody medyczne, gdzie mógłby uzyskać wsparcie.


izba to ostatnie miejsce gdzie można znaleźć wsparcie ;)

shire:

Medyczne czynności ratunkowe, które mogą być podejmowane przez ratownika medycznego pod nadzorem lekarza systemu

1. Intubacja dotchawicza w laryngoskopii bezpośredniej w przypadku innym niż nagłe zatrzymanie krążenia z użyciem środków zwiotczających.


akurat ten punkt (zwłaszcza jeśli chodzi o leki zwiotczające) nie jest wcale taki głupi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.361 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account