Ratownik medyczny a wojsko, SAR ?

Więcej
2010/04/12 13:44 #3154 przez Konrad
Ratownik medyczny a wojsko, SAR ? was created by Konrad
Witam. Ratownik medyczny a wojsko, ratownictwo morskie (SAR) ? Co zrobić i gdzie się udać ? Porcedury przyjęć ? Może są osoby na forum które znają odpowiedzi na te pytania, z góry wielkie dzięki za wszelkie informacje, pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/13 04:53 #3155 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O: Ratownik medyczny a wojsko, SAR ?
Witam!
Konrad, zgłoś się do Wojskowej Komendy Uzupełnień i tam otrzymasz pełną informację na interesujący Cię temat.
Masz wtedy pewne wiadomości z " pierwszej ręki ".
Przy okazji weź ze sobą wszystkie dokumenty ( dyplom Ratownika Medycznego, zaświadczenia ukończonych kursów i szkoleń itp ).
Pozdrawiam !

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/13 06:11 #3158 przez hilaria
Replied by hilaria on topic O:Ratownik medyczny a wojsko, SAR ?
Proponuję także przejrzenie tych stron i za nim pojedziesz do WKU sobie podległemu zorientuj się w jaki dzień ktoś może Cię przyjąć kto udzieli Ci wszelkich interesujących Cię informacji,
bo nie zawsze można się spotkać z kompetentną osobą!Powodzenia!

www.army.mil.pl/donas/wakaty.html
www.mon.gov.pl
www.polska-zbrojna.pl

.............................. .................................
stopień,imię i nazwisko miejscowość,data
..............................
imię ojca,data urodzenia
..............................
adres zamieszkania


Dowódca właściwy do powołania do zawodowej
służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych
miejscowość


WNIOSEK

Proszę o powołanie mnie zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych.
Oświadczam,że zostałem(am)zapoznany(a) z przepisami normującymi przebieg służby wojskowej żołnierzy
zamieszczonymi w ustawie z dnia 11 września 2003 roku o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych
(Dz.U.z 2008r.,Nr 141,poz.892)

Oprócz wniosku musisz mieć ze sobą:
-życiorys
- odpis skrócony aktu urodzenia
- kopie uwierzytelnioną dokumentu stwierdzającego uzyskane wykształcenie
- świadectwo pracy
- informacją z Krajowego Rejestru Karnego
- uwierzytelnioną kopią dowodu osobistego
- zaświadczenie dowódcy jednostki wojskowej w której chce pełnić służbę o wolnym stanowisku.

..............Pozdrawiam Anna..............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/13 11:06 #3163 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic O:Ratownik medyczny a wojsko, SAR ?
W tej chwili za ratownictwo odpowiadają dwie służby: Marynarka Wojenna i MSPiR (Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa).

MSPiR jest jednostką cywilną, podlega ministrowi infrastruktury.

W MW za działania ratownicze odpowiadają różne jednostki - przede wszystkim 3 Flotylla Okrętów (a dokładniej Dywizjon Okrętów Wsparcia) i Brygada Lotnictwa MW.

Drogi są de facto dwie:
1)Szkoła Podoficerska Służb Medycznych w Łodzi
2)Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej w Usrce

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/05/02 15:33 #3198 przez Matrioshka
Replied by Matrioshka on topic O:Ratownik medyczny a wojsko, SAR ?
Powiem szczerze, że ja się wybieram za rok do Łodzi do Służb Medycznych, ale boję się, że nie będzie naboru ;/ czy ktoś jeszcze się wybiera?? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/05/02 20:06 #3199 przez marzip2
Replied by marzip2 on topic O:Ratownik medyczny a wojsko, SAR ?
Witam. Najkrótszą drogą do zostania ratownikiem med. w wojsku jest obecnie Szkoła Podoficerska Służb Medycznych w Łodzi trwająca 7 m-cy, po której otrzymuje się stopień kaprala. Po tym okresie rozdawane są etaty do jednostek zaproponowanych przez Inspektorat Wojskowej Służby Zdrowia (najczęściej są to jednostki często wysyłające swoich żołnierzy na misje). Pierwszeństwo wyboru zależy od średniej, z jaką ukończyło się szkolenie. Jest jednak możliwe, aby zaproponować swoją jednostkę, w której chce się służyć. W tym celu, gdy już jesteś przyjęty do Szkoły, udajesz się do np.: Marynarki Wojennej i zgłaszasz chęć służby w tej jednostce. Powinni wystawić Ci imienne zapotrzebowanie na Ciebie i że posiadają odpowiedni etat (korpus podoficerski, medyczny - kapral). Taki kwit składasz u Komendanta Szkoły. Ważne żeby Dowódca jednostki lub Izby Chorych, w której chcesz służyć od czasu do czasu, dzwonił do Komendanta Szkoły i się przypominał. Z tego co się orientuje to nabór jest nadal prowadzony,ale kończy się jakoś w maju - nie jestem jednak do końca pewien, samo szkolenie zaczyna się w październiku albo listopadzie. Kiedyś było możliwe szkolenie w Centrum Szkolenia Wojskowych Służb Medycznych w Łodzi, ale słyszałem, że ta droga jest już nieaktualna. Nie ma też sensu, abyś się zaciągał jako starszy szeregowy bo nie ma takiego etatu dla ratownika i nigdy nie wiadomo kiedy Dowódca JW będzie Cię awansował. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Ten, który coś potrafi, robi to. Kiedy nie potrafi, uczy innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.213 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account