Ludzie tak się zachwycacie tym zawodem.......

Więcej
2007/10/17 12:54 - 2007/10/17 12:58 #31 przez dyspozytor
Witam serdecznie!

Ostatnio w naszej serwisowej księdze gości pojawił się bardzo ciekawy zmuszający do przemyśleń wpis :huh: Użytkownik podpisał się tam jako: ex ratownik Próbowałem skontaktować się i nakłonić autora tego wpisu aby zamieścił go na naszym forum. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Dlatego pozwoliłem sobie przytoczyć ten wpis tutaj na forum i poddać Waszej opinii.

\"Ludzie tak się zachwycacie tym zawodem. Jeździłem w zespole R. U nas w ramach oszczędności zespół R jest 3\słownie trzy osobowy\ tzn.Lekarz; pielęgniarka; ratownik medyczny który zarazem jest kierowca.Po 3 latach pracy w tym systemie mam zniszczony kręgosłup.Wole wyjechać do Anglii, niż tutaj zarabiać 1100.Przepraszam kochałem ten zawód ale....\"

Proszę o Wasze komentarze do tego wątku:dry:


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/17 13:09 #33 przez paula8_8
siemka!

ja dopiero zaczelam sie uczyc w kierunku ratownika medycznego, mam w swojej klasie kilku starszych od siebie kolegow, ktorzy pracuja juz w pogotowiu a musieli rozpoczac nauke ze wzgledu obowiazku podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, pisze o tym bo wiele juz od nich sie nasluchalam, ze to nie jest zbyt oplacalny zawod, ze problemy zdrowotne mnie nie ominal i takie tam, ale czy ja poszlam na ten kierunek aby niezle zarabiac czy przechwalac sie tym, ze jezdze sobie karetka?? NIE!! zdecydowalam sie na bycie ratownikiem medycznym bo mi sie to \"podoba\", co wiecej \"ciagnie\" mnie do pomagania ludziom bez wzgledu na konsekwencje, fakt pieniadza sa wazne ale mysle ze pasja i ambicje aby robic to o czym sie marzy sa wazniejsze:) i bez wzgledu na konsekwencje zdrowotne ktore mnie czekaja nie zamierzam sie wycofywac:)
pozdrawiam;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/17 17:50 - 2007/10/17 17:59 #34 przez Ania82
Również zwróciłam uwagę na ten wpis, niestety, coś w nim jest prawdziwego.
Jakby nie patrzeć ratownictwo jest moją pasją, z chęcią i pełna nadziei ukończyłam studium, a później, niestety, przyszło rozczarowanie związane z poszukiwaniem pracy - niechętne spojrzenia, bo kobieta, bo BHP... Jak już znalazłam prawie wymarzoną pracę (na SORze), to po jakimś czasie kolejne rozczarowanie, bo nie było ustawy i dodatkowo panowała chora atmosfera - każdy się bał o pracę, bo zapowiadali redukcję etatów... Później kontuzja (głównie przez oszczędności dyrekcji :( ) no i na razie koniec marzeń. :unsure:
Ale i tak wierzę, że kiedyś sytuacja w służbie zdrowia się poprawi, że jeszcze uda mi się zrobić licencjat no i wrócić do zawodu.
Pozdrawiam. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Alina
  • Alina Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • "Kochać jakąś rzecz ; znaczy pragnąć aby żyła"
Więcej
2007/10/17 18:16 #35 przez Alina
Praca ratownika medycznego daje bardzo wiele satysfakcji i przyjemności nie ma nic lepszego od widoku zadowolonego pacjenta ... ale to do czasu bo tak naprawdę człowiek nie może cały czas tylko tym żyć ... Przychodzi moment że zakłada się własną rodzine i trzeba ją utrzymać wkońcu jest się za nią odpowiedzialnym. Praca ta nie jest łatwa ponieważ ratownicy są narażeni na ciągły stres , dziennie przenoszą setki kilogramów więc nic dziwnego że już po 3 latach siadają stawy i kręgosłup itp. Suma sumarum ratownik w krótkim czasie sam staje się pacjentem. A trzeba powiedzieć że praca ta niesie z sobą jeszcze inne niebezpieczeństwa. Zarobki są jakie są więc ludzie rezygnują z niej albo pracują na dwa etaty. Są pielęgniarki które po 30 latach pracy zwolniły się mimo tego ze kochały ją. Dlaczego? Nikt je nie doceniał- przezto już mamy problem z brakiem pielęgniarek i do takiej sytuacji może dojść z ratownikami. Jeśli nie będzie się ich traktować tak jak sobie na to zasłużyli przyjdzie chwila że będą rezygnować z pracy i będzie coraz mniej chętnych do pracy w tym zawodzie.
Niedość że zarabiają małe pieniądze to mają pracować do 65 roku życia. Jaki człowiek jest w stanie wytrzymać 40 lat pracy podnosząc takie ciężary? Ratownicy jak i pielęgniarki powinli iść na emeryture po 10-15 latach to i tak długo jak na możliwości naszych organizmów - nie jesteśmy przecież robotami a nie jeden z nas chciałby spacerować np po lesie będąc na emeryturze a tak naprawdę większosc spędzi ja na wózku inwalidzkim o ile do niej dożyje. To nie sielanka to ciężka praca i wkońcu ktoś mógłby to docenić!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/10/17 18:58 - 2007/10/17 19:13 #37 przez Ania82
Bardzo trafnie napisane.
Alina napisała:

To nie sielanka to ciężka praca i wkońcu ktoś mógłby to docenić!

No może kiedyś tak się stanie, póki co pozostaje nam mieć nadzieję, że docenią najpierw rządzący, a później dyrektorzy i będą się starać stworzyć ratownikom (i nie tylko) bardziej sprzyjające warunki pracy, a nie w ramach oszczędności coraz cięższe, chociażby nawet emerytura w wieku 65 lat, czy wspomniane przez ex ratownika 3 osobowe zespoły R i wypłaty rzędu 1100 zł.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zaklina85
  • zaklina85 Avatar
  • Wylogowany
  • Powracający
  • Powracający
  • Żyj tak, jak by jutra nie było
Więcej
2007/10/19 06:10 #38 przez zaklina85
jeżeli ktoś jest zakochany w tym zawodzie to pieniądze nie grają roli. moja rodzina była bardzo uboga , ale jakoś dało się przeżyć za 500 złoty. to bardzo ciężka praca wiem. czasami nie uratowowanie człowieka sprawia wielki ból i wyrzuty sumienia ale sama myśl że kogoś się uratowało to sprawia że dostaje się skrzydeł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.194 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account