wymagania zdrowotne dla ratownika medycznego

Więcej
2010/03/13 21:02 #3073 przez interesant27
wymagania zdrowotne dla ratownika medycznego was created by interesant27
Witam, na początku przepraszam jeśli zła kategoria ale nie wyświetlały sie one poprawnie więc wybrałem taka jaka mogłem. chce spytać o wymagania zdrowotne. konkretnie interesuje mnie wzrok. ogólna moja sprawność fizyczna jest bez zarzutu lecz mam problem z lewym okiem, jest to niedowidzenie bez możliwości korekcji. prawe idealne. Czy to oko może być przeciwwskazaniem do podjęcia nauki w tym kierunku?

Ratownictwo - My little dream..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/14 11:59 #3074 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic O:wymagania zdrowotne dla ratownika medycznego
Witam,

Podejrzewam, że może to okazać się problemem. Ratownik generalnie z racji wykonywanego zawodu musi być wzorowego zdrowia. Przecież będzie pracował w sytuacjach często ekstremalnych, trudnych ( np. akcja ratownicza podczas wypadku komunikacyjnego). Już podczas starania się o przyjęcie do danej uczelni trzeba dostarczyć pozytywne wyniki badań, następny etap i ponowna weryfikacja stanu zdrowia to przyjęcie do pracy. Tam również trzeba dostarczyć wyniki badań z zakładu medycyny pracy a tam to już cały przekrój specjalistów ( laryngolog, okulista, internista itd. ). Z drugiej strony czy naprawdę wszyscy są aż tak dokładnie są weryfikowani pod względem stanu zdrowia ?? Hmm z doświadczenia powiem, że jest z tym różnie i pracują ;) Musisz jednak dokładnie to sprawdzić, zanim rozpoczniesz edukacje ratowniczą.

Pozdrawiam :)


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/22 09:50 #3099 przez PawełT
mam też problem nosze aparaty słuchowe i okulary czy mogę sie starać na stydium proszę o odp. bardzo chcę się dostać na uczelnię ale nie wiem czy to wyklucza mię z przyjęćia do szkoły :dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/23 17:03 #3101 przez Donia0812
Replied by Donia0812 on topic O:wymagania zdrowotne dla ratownika medycznego
Witaj! Znam osobiście osoby, które z wadą wzroku, a nawet brakiem jednego oka pracują jako ratownicy i są w tym naprawdę dobrzy. Nie mieli problemu z dostaniem się na uczelnię czy do pracy, a wada w niektórych przypadkach była widoczna, co więcej, posiadali papiery o inwalidztwie I stopnia (można uzyskać dofinansowanie/dopłaty z tej racji). Moim zdaniem nie jest to przeciwwskazanie.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/24 16:28 #3103 przez PawełT
wielkie dzieki ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/06/27 18:09 #3876 przez Emi
Osobiście noszę okulary i jestem w trakcie szkoły ratownictwa medycznego :) Myślę, że z dostaniem się do pracy również nie będzie żadnego problemu. Znam dużo ratowników którzy noszą okulary. Co do osoby niedosłyszącej - nie wiem nic na ten temat, ale chyba mogą być problemy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.186 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account