ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW

Więcej
2009/12/29 14:47 #2689 przez mangus
Replied by mangus on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Witam.
Jeżeli chodzi o alkoholizm w naszym sołeczeństwie to każdy wie jak jest.
Oczywiście zaistniała sytuacja nie powinna mieć miejsca. Co do zachowania lekarza jak i ratownika nie będę się wypowiadał bo szkoda słów - nieodpowiedzialność i ignorancja.
Znajduję jednak pozytyw w tym całym zdarzeniu. Po raz pierwszy nie wspomniano chyba ogólnie o pogotowiu, a napiętnowano konkretną firmę. Nie zmienia to oczywiście faktu, że znowu został rzucony cień na szeroko pojęte ratownictwo medyczne.
Konsekwencje personalne będą oczywiście niewspółmierne. Ratownik spalony zawodowo, a lekarz po prostu zmieni pracodawcę.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/29 17:43 #2691 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Niestety takie afery, choć dotyczące pojedynczych osób, wpływają negatywnie na wizerunek zatrudniających ich firm...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/29 18:26 #2694 przez chester
Replied by chester on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
a to była jakaś konkretna firma?

idę z nudów na wykład a tam kolokwium O.o

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/29 20:48 #2698 przez sox
Replied by sox on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Jakaś "prywatna" firma nazwy nie podali w mediach. A dzisiaj nawet słyszałem w któryś wiadomościach nie pamiętam na jakim programie że to był pielęgniarz ale to ich pewnie błąd.

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/29 20:58 #2699 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Zerknijcie do aktualności. To pozwoli zaspokoić Waszą ciekawość ;)

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/30 09:15 #2700 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
marcin1975rm napisał:

Niestety takie afery, choć dotyczące pojedynczych osób, wpływają negatywnie na wizerunek zatrudniających ich firm...


Witam.
Niestety, takie incydenty nie wpływają negatywnie tylko i wyłącznie na wizerunek zatrudniających ich firm, ale także na ogół w tym wypadku ratowników medycznych. Chyba nie trzeba przypominać afery z łódzkim pogotowiem w tle, bo do dziś jeszcze zdarza się usłyszeć różne żarty i nie tylko na ten temat.
Według mnie jest to niedopuszczalne zachowanie. W żadnej pracy nie powinno się spożywać alkoholu, nie mówiąc już o tak odpowiedzialnej pracy, gdzie w grę wchodzi życie człowieka.
Czekam na dalszy rozwój sytuacji, jak sprawa ukarania i ratownika i lekarza się skończy.
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.249 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account