ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW

Więcej
2010/01/04 21:10 #2706 przez Tytus
Replied by Tytus on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Witam wszystkich ,
Aniu ,
masz rację , pamiętam aferę Łódzką ( łowcy skór ) ,
pewnego razu pojechaliśmy ,, R " do pacjenta ( wczasowicz ) , po zbadaniu go przez lekarza , zaproponował pacjentowi , że w szpitalu przeprowadzą niezbędne badania .
Pomogłem doprowadzić pacjenta do karetki , sadzając go w foteliku , pacjent z przerażeniem spytał mnie , ,, czy będziemy jemu coś podawali e drodze do szpitala " ,
powiedziałem , że nie i jednocześnie zapytałem się pacjenta czy czasami nie pochodzi z Łodzi , odpowiedział , że tak .
Uspokoiłem pacjenta , tłumacząc jemu , że właśnie tacy ratownicy jak w Łodzi , z szarpali całemu gronu pogotowiarskiemu negatywną opinię w całej Polsce .

Teraz pijany Ratownik w raz z lekarzem pozwolili sobie na napoje wysokoprocentowe gdzie znowu rzutuje na wszystkich Ratowników Medycznych , nie zależnie czy jest z firmy prywatnej , czy państwowej ,
karetka i ubranie robocze nosi się takie same i tak samo oznaczone .

Pozdrawiam wszystkich Serdecznie .

METODA NA LECZENIE KACA .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/05 05:57 #2707 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Tak trochę obok tematu. Ubrania z pozoru są takie same. Prywatne firmy, choć często to robią, nie mają prawa używać oznaczeń właściwych dla systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2010/01/05 07:15 #2709 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Witam, alkohol był,jest i będzie i nie ważne czy jest to pogotowie, szpital czy policja....Wszędzie dochodzi do takich incydentów :S Ale moim zdaniem jeżeli dochodzi do takich sytuacji w służbie zdrowia wtedy jest to nagłaśniane ale może tylko dlatego, że ratują oni ludzkie życie. A wtedy nie może dochodzić do tego, że lekarz czy ratownik czy pielęgniarka są pod wpływem alkoholu :huh:
Pozdrawiam karolcia109 :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/07 01:49 #2714 przez netze
Replied by netze on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Było, jest i będzie, i choć w przypadku lekarzy sprawy są skutecznie kamuflowane, tak w przypadku personelu średniego, piętnowane zwolnieniem , lub w zależności od stopnia pokrewieństwa z kierownictwem( dalszym lub bliższym )skutecznie ukrywane.
Cały proceder zasługuje na potępienie, kiedy doczekamy się normalizacji?
Dopóki przy sterach będą ludzie starego systemu, wszak picie w pracy pochodzi właśnie z tej wspaniałej ery, pamiętam czasy , gdzie przed pracą można było wypić piwko w przydrożnym kiosku, a i nierzadko kupić je na terenie lecznicy w bufecie szpitalnym, to były czasy prawda?
pozdrawiam

pozdrawiam serdecznie

netze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/08 14:47 #2720 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Czasy się zmieniły i dobrze.Wygląd i zachowanie ratownika medycznego są pod baczną obserwacją pacjentów,ich rodzin jak również pracowników szpitali tym bardziej tych spoza rejonu.Jeśli ktoś potrafi być nieodpowiedzialny zapominając,że istnieje urlop na żądanie i przyjdzie do pracy w stanie wskazującym lub myli zakład pracy z knajpą tak naprawdę przestaje być ratownikiem.Problem leży w tolerowaniu takich zachowań licząc na to,że kto inny ,,doniesie.Po czasie,gdy problem wywietrzał nie rozwiąże się go za plecami.Myślę,że kolega netze widząc problem nikomu nie zaszkodził

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/09 08:25 #2724 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:ALKOHOLIZM WŚRÓD RATOWNIKÓW
Czasy się zmieniły, układy niestety nie! Najlepszy przykład to wciąż gorący temat pijanej lekarki (2,5 promila), której sprawa właśnie została umorzona przez prokuratora. Ręce opadają...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.254 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account