Praca ratownika

Więcej
2009/10/27 08:52 #2502 przez Karrola
Praca ratownika was created by Karrola
Witam, piszę tu po raz pierwszy ;) w tym roku zdaję maturę i nie pozostaje mi nic innego jak wybrać sobie kierunek studiów na, który chciałabym pójść. Od 3lat baaardzo ale to baardzo zastanawiam się nad ratownictwem medycznym, jest to coś co bardzo chciałabym robić, jednak trochę obawiam się tego co będzie potem a minaowicie jak tak naprawdę wygląda praca w jednostkach ratowniczych (dokładniej mówiąc na pogotowiu)? Czy dla kobiety, która chce założyć rodzinę, mieć dzieci jest to dobra praca? Bo jak wiadomo pracuje się na nocki, dniówki, w święta, sylwestra-jest to czas, który chciałoby się spędzić z rodziną a tu praca... Jak Wy doświadczeni ratownicy na to patrzycie? Czy taka praca koliduje z rolą ojca, matki? Jaki macie wymiar godzin pracy? I jeszcze chciałam zapytać jak uważacie: czy lepsza jest szkoła 2letnia policealna(tu by mnie interesował medyk w Katowicach) czy 3letnie studia? z góry dziękuję za odpowiedź! ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/27 09:12 #2503 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O: Praca ratownika
Witam!
Jeśli jeszcze jesteś to wejdź na nasz czat, a jak nie to:
Po 1-sze: w Ratownictwie "kokosów" nie zarobisz! :blush:
Po 2-gie: nie raz, nie dwa ktoś Cię "zmiesza z błotem" ( w przenośni i dosłownie ), a Ty musisz zachować się jak gdyby nigdy nic ( oczywiście za marniutkie pieniążki :ohmy:
Po 3-cie: przygotuj się na życie w ciągłych emocjach :blink:
Po 4-te: Ratownictwo to ciężka fizyczna orka :woohoo:
Po 5-te: możesz zapomnieć o zaplanowaniu czegokolwiek po dyżurze, a jeśli już to bądź gotowa na kilkugodzinne opóźnienia :silly:
Po 6-te: jest to fantastyczna robota, której nie zamieniłbym na żadną inną! :) :lol:
Jak chodzi o szkołę to licencjat da Ci " większe pole manewru " ( np. studia magisterskie na Zdrowiu Publicznym i późniejszą pracę w centrach zarządzania kryzysowego )
Pozdrawiam Ciebie i innych Ratowniczych Wariatów

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/28 16:51 #2510 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Praca ratownika
Jeśli masz do tego przekonanie, wtedy warto wybrać ten kierunek. I tak jak napisał ricko1st lepszym rozwiązaniem są dla Ciebie chyba studia, bo faktycznie dają większe pole manewru. Tym bardziej, że różnie bywa z zatrudnianiem kobiet w stacjach pogotowia... A najważniejsze jest to co mój przedmówca postawił dopiero na szóstej pozycji :S To fantastyczna robota!!!

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/28 18:19 #2511 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O:Praca ratownika
Witam!
Celowo swój pogląd na pracę w Ratownictwie dałem na szóstym miejscu gdyż chciałem wypowiedzi bezstronnej.
Nie ukrywam, że osobiście kocham to co robię i zawsze będę temu wierny ( kurcze ale " zalatuje " patetyzmem ),no ale tak już jest.
Ratownictwo Medyczne to " nieuleczalna choroba pozytywnych wariatów" ( patrz wywiad w TVN ).
Nie mniej trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami z tym związanymi.
Marcin1975rm też dobrze o tym wie, ale podobnie jak ja lubi ( chyba ) ten " Zakręcony Świat Rat-Medowski" inaczej na pewno już by nie robił tego co robi.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/30 11:26 #2512 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Praca ratownika
Pewnie, że lubię i widzę w tym sens! I będę zachęcał, gdyż:
1. Zarobki to nie kokosy ale nie jest też najgorzej B)
2. Z błotem mieszają tylko ludzie niedowartościowani a takich chyba coraz mniej...
3. Emocje bywają pozytywne więc naprzód!
4. Praca nie tylko fizyczna. Właściwie to nawet więcej umysłowa niż fizyczna ;)
5. Jak ktoś jest obowiązkowy/ambitny to zrealizuje wszystkie swoje plany choćby nie wiem co ;)
6. I tu w 100% zgadzam się z Rickiem!!!

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/10/30 17:06 #2513 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O:Praca ratownika
Witam!
Pkt.5 zaznaczyłem...plany do zrealizowania - kilkugodzinne opóźnienie w związku z tzw opóźnionym powrotem z wyjazdu.
Z resztą Marcin dobrze Wiesz o co mi " biega ".
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.171 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account