Dlaczego wybraliście ten zawód?

Więcej
2007/11/01 18:28 #170 przez Cardonne
Dlaczego wybraliście ten zawód? was created by Cardonne
Organ18 w jednym temacie napisał:

Mnie nikt nie musiał przekupować cukierkami hihi sam to w sobie znalazłem te powołanie ale to długa historia.


Skłoniło mnie to do przemyślenia paru spraw. Ciekawi mnie, dlaczego Wy wybraliście zawód ratownika. Mnie dopiero czeka edukacja w tym kierunku, choc na ten zawód zdecydowałam sie dawno temu :) a dlaczego w Was obudziło się to powołanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/02 19:38 #180 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Dlaczego wybraliście ten zawód?
Hmmm, dobre pytanie. Dlaczego ten zawód... zawsze lubiłam i chciałam pomagać ludziom, któregoś dnia zobaczyłam ogłoszenie, że studium rozpoczyna nabór na kierunek ratownictwo medyczne i postanowiłam spróbować. Po jakimś czasie okazało się, że trafiłam w 10, bo to było to, co chciałam robić.
Pozdrawiam. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2007/11/02 19:48 #181 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic Odp.:Dlaczego wybraliście ten zawód?
JA jestem RpM ale te powołanie poczułem gdy jeszcze byłem mały tego się nie wybiera , w zasadzie nie da się tego opisać My w zasadzie JA nie wiem jak inni ale ja się czuje dobrze gdy mam świadomość że komuś pomogłem lubie to robić wręcz kocham po mimo wielu przykrych słów to i tak to kocham to jest silniejsze odemnie.

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/03 11:04 #182 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Dlaczego wybraliście ten zawód?
Kochani , i bardzo dobrze ze mlodzi ludzie tacy jak Wy macie powolanie do tego zawodu , bo do tego trzeba miec powolanie , a nie dlatego bo sie ladnie w czerwonych uniformach wyglada, musicie miec swiadomosc , ze praca Ratownika Medycznego musi byc odpowiedzialna i jest , jest to praca w ktorej powaznie podchodzi sie do poszkodowanego pacjenta nie zaleznie co by mu nie bylo , pacjent na to liczy i za to was ocenia. Druga sprawa to zarobki w Ratownictwie , ale mamy taką nadzieje ze to sie niedlugo unormuje i rzad podejdzie powaznie do tego zawodu i tez was oceni pozytywnie , poczekajmy . Pozdrawiam Wszystkich Ratownikow i przyszlych uczacych sie jeszcze Ratownikow .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/03 17:31 #185 przez Cardonne
Replied by Cardonne on topic Odp.:Dlaczego wybraliście ten zawód?
No to teraz by wypadało samej sie \"zlustrowac\" ;)

Kiedy byłam mała, mielismy z rodzicami wypadek (nic mi sie nie stalo, tylko zadrapalam kolano). Nie pamietam z tego dnia zbyt wiele. W sumie to tylko jedna scene: podchodzi do mnie sympatyczny i uśmiechniety pan w czerwonym uniformie, bierze na rece i mowi \"zawieziemy Twoich rodziców do pana doktora\". Zaczelam wtedy płakac, bo balam sie zostac sama. A ten ludź w czerwonym do mnie powiedzial \"Jestem ratownikiem, a wiesz co to znaczy? Że uratuje Twoje łezki zanim spadna na ziemie\". Wziełam sobie te słowa szczerze mowiac do serca :) od tego momentu nie wyobrazałam sobie zostania kimś innym niz ratownik :) chce pomagać ludziom, obojętnie, czy to bedzie znaczyło zaklejenie palca plasterkiem, 15-minutową resuscytacje, czy po prostu pogłaskanie po głowie. Uwielbiam to! Czasami mam okazje jezdzic na zabezpieczenia i przygladac sie pracy ratowników. Uwazam, ze piuekniejszego zawodu nie znajde :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2007/11/04 09:42 #186 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic Odp.:Dlaczego wybraliście ten zawód?
Cardonne masz racje nie ma piękniejszego zawodu ratując kogoś ratujesz tą sobę przed odejściem z tego świata :) i to jest cudowne że dajesz komuś drugie życie , a to co mówiłaś że ten Ratownik ciebie pocieszał itd. to to się nazywa zapewnienie komfortu psychicznego. Każdy z nas powinien tak się zachować jak on ale bardzo ładne słowa powiedział ;) każdy się czegoś boi gdy nie wie co się z znajomymi dzieje i jeszcze w dodatku masz sama jechać w karetce z ludźmi którymi nie znasz , nigdy nie widziałaś karetki itd. Ale dzięki takim osobą jak On i my lęk mija i już wszystko jest ok :)

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.257 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account