LUDZIE NA PRAWDĘ POZNAJĄ PRAWDĘ O RATOWNIKACH

Więcej
2008/11/24 18:42 - 2008/11/25 12:28 #1589 przez Tytus
LUDZIE ZAPOMINAJĄ O RATOWNIKACH MEDYCZNYCH ,ŻE W OGÓLE ISTNIEJĄ . Wczoraj słyszałem mimo chodem jak dwie kobiety rozmawiały o swoich bliskich , jedna z tych Pań mówiła , że był lekarz u jej ojca i do tego pijany , teraz nie jest przekonana czy przepisał na receptę właściwe leki . Z tego co zrozumiałem , to chodziło o rodzinnego . Druga z Pań powiedziała , że nie wierzyła w Ratowników z Pogotowia , ale gdy wezwała karetkę do swojej schorowanej Mamy , była Mile zaskoczona z ich obsługi , że byli bardzo MILI , SYMPATYCZNI , zadawali mnóstwo pytań na temat chorób jakie Mama przechodziła , potem zaproponowali , że wezmą Mamę do Szpitala , POMAGAJĄC ubrać się Mamie . Mówiła , że była zaskoczona , bo jak przyjeżdżał do nich lekarz , to zbadał i albo zrobili zastrzyk , albo kazał pacjentkę ubrać i poszedł do karetki i czekał , aż przyprowadzę mało chodzącą Mamę w asyście Sanitariusza . Pytała kim są ci dwaj ludzie , odpowiedzieli , że Ratownikami Medycznymi , była bardzo im WDZIĘCZNA , za to , co widziała .Dodała przy tym , że WRESZCIE SĄ TACY JAK RATOWNICY NA KTÓRYCH MOŻNA POLEGAĆ . Nie ukrywam , że słuchając opowieści tych dwóch w średnim wieku Pań , byłem dumny z NASZYCH RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH i wierzę , że coraz częściej będziemy słyszeć takie opinie o tych , którzy w ten pozytywny sposób się zachowują , a Wasze Morale będą wzrastały . Pozdrawiam wszystkich RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH I UDZIELAJĄCYCH POMOCY . JEST TO CZĘŚĆ EKIPY RATOWNICTWA MEDYCZNEGO Z FILII KOŁOBRZEG I POSTERUNKU W RYMANIU .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/11/26 18:28 #1592 przez Organ18
Witam cię Drogi Tytusie umnie w Zabrzu jest różna opinia o Ratownikach Medycznych większość nie ma pojęcia że tak powiem o naszej pracy. Od wielu osób słyszałem przypadkiem ,jak i od osób które znam że Ratownicy Medyczni po szkole nie powinni odrazu pracować w Pogotowiu ponieważ wiele rzeczy nie potrafią. Muszę przyznać że mam czasami takim osobą powiedzieć coś po chamsku. Bo krytykować to każdy potrafi , a jak pomożemy to chwalą nas :/ Sam wiem po sobie i po swoim życiu że wiele osób mi dowala czy jak widze pacjętke to zabiaram biżuterie do kieszeni lub jak jest w spódniczce czy wkładam jej tam ręke :/ sory za słowo ale wkurw****ą mnie takie teksty, bo wielu osobą już pomogłem i byli bardzo szczęśliwi może ja coś źle robię ale kiedyś postanowiłem że złoże sam sobie przysięge HIPOKRATESA i będe się jej trzymał i ciągle myślę o tych słowach: \".... Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka poronnego. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją.Do jakiegokolwiek wejdę domu, wejdę doń dla pożytku chorych, nie po to, żeby świadomie wyrządzać krzywdę lub szkodzić w inny sposób, wolny od pożądań zmysłowych tak wobec niewiast jak i mężczyzn, wobec wolnych i niewolników....\" I tych słów po dzień dzisiejszy się trzymam

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/27 10:41 #1598 przez marcin1975rm
Dobry ratownik nie szuka rozgłosu.Pracuje wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności i nie czeka na to aż ktoś mu podziękuje.Jeżeli tak się stanie wówczas jest miło i ma się poczucie satysfakcji,że ktoś docenia naszą pracę:) :) :) Szkoda tylko,że częściej głośno mówi się o pojedynczych pomyłkach niż o wielu sukcesach.Ale o to powinni zadbać inni...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/27 11:28 #1599 przez Tytus
Witam Cię marcin1975 , myślę , że na pewno nikt nie pracuje w Ratownictwie po to , żeby szukać rozgłosu , ale jak przypadkowo słyszy się gdzieś , że ,, WRESZCIE SĄ TACY NA KTÓRYCH MOŻNA POLEGAĆ \", i są to Ratownicy Medyczni , a do tego z Firmy w której razem pracujesz , to miło się o tym słucha , bo słyszałem te opowieści tych dwu Pań w sklepie . Tym bardziej byłem dumny , że to właśnie chodziło o Was Ratowników i z Kołobrzegu i z Rymania , bo nie wiem skąd były te panie . W każdym razie są już głosy i to pozytywne o RATOWNIKACH MEDYCZNYCH , ludzie powoli się już przyzwyczajają do Was i bardzo dobrze i o to chodzi , to , że mogą zdarzać się pomyłki , to jak mówią i komputery się mylą , aby nie za często . Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/27 15:43 #1608 przez Aneczka
myśle że troszke ludzi straciło zaaufanie do pogotowia po takiej głośnej sprawie w łodzi, ja sama słyszałam jak jeszcze się uczyłam różne opinie o ratownikach i te dobre i te złe, wiadomo że są rożni ratownicy ale najważniejsze żeby było tych z powołaniem jak najwięcej.sama jestem ratownikiem i naprawde mnie wkurzają opinie ludzi którzy tylko coś tam usłyszeli i powtarzaja dalej jakąś nieprawde,

[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/01 11:15 #1623 przez Tytus
Witam Cię Organ18 , a gdzie mają Ratownicy Medyczni pracować po Szkole , w (Rzeźni?), jeśli Ślusarz uczył się ślusarstwa , to pracuje w Ślusarni , myślę , że jest to logiczne . Ratownicy Medyczni nie po to się uczyli Ratownictwa Medycznego , żeby nie pracować w tym Pięknym dla nich zawodzie .Jeżeli ktoś będzie mówił drugim razem , że za młody czy , nie powinien od razu pracować , to odpowiedz mu , że nie po to kończą Studium Ratownicze , żeby siedzieć w domu . Ważne , że nie słyszy się o Ratownikach , że coś spieprzyli , jak to często bywa z lekarzami gdzie nie było dnia , żeby nie było jakiejś afery w ich gronie . Nie boję się o tym pisać , ponieważ często tak bywało , nawet w Kołobrzegu gdzie pozgarniali lekarzy , jak widać ich grono jest za bardzo nieuczciwe . Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.363 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account