Ratownik vs. Lekarz...

Więcej
2007/11/01 20:06 - 2008/07/01 10:43 #171 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Witam Cie Alinko , ja uważam tak , ze Ratownicy Medyczni w oddziałach nie będą niczego innego robili niż pielęgniarki i nich nie maja obawy że miedzy nimi jest jakaś konkurencja , natomiast lekarze w karetkach maja prawo mieć obawy co do konkurencji z Ratownikami aczkolwiek lekarze uczyli sie dłużej od nich , ale ratownik Medyczny po szkole nie odbiega wiedza od lekarza , dlatego Ratownikom Medycznym powierzyli samodzielne wyjazdy na karetkach, nie powiem tu o wszystkich Ratownikach ponieważ są młodzi po szkole Ratowniczej którzy na razie jeżdżą i będą jeździli pod nadzorem lekarza. Podam przykład Piotrka - właściciela tej stronki , jest to człowiek którego Pasja i całym życiem jest medycyna jest Ratownikiem Medycznym i świetnie sobie radzi w raz kolegami z długim stażem na karetkach dwuosobowych bez lekarza Piotrek pracuje i mieszka w Drawsku Pomorskim pracuje również w Kołobrzegu i Rymaniu w powiecie kołobrzeskim na Posterunku Ratowników Medycznych , gdzie od rodzin pacjentów i samych pacjentów otrzymują pochwały , za solidność uczciwość i godne obsłużenie każdego pacjenta i profesjonalizm. To sie nazywa Ratownictwo Medyczne, a nie jak sie niekiedy słyszy na wyjazdach burczenie pod nosem lekarza który robi łaskę ze przyjedzie do pacjenta i mówi ze są jeszcze lekarze rodzinni. Jeśli tak lekarze podchodzą do pacjentów , to pacjenci wola jak przyjedzie dwóch miłych RM i zostanie milo i profesjonalnie obsłużony z pełna wiedza Ratownicza. Ja myślę Alinka , że Pielęgniarki nie muszą sie obawiać w oddziałach RM , mogą sie ich obawiać w karetkach , bo wiedza Ratownika Medycznego jest większa od wiedzy pielęgniarki , np. nie każda pielęgniarka za intubuje pacjenta , a każdy Ratownik tak. Ale nie ujmując pielęgniarkom i nie dołując ich to uważam że w oddziałach niekiedy posiadają większą wiedzę poprzez praktyki w oddziale niż nie jeden lekarz. Pozdrawiam Pielęgniarki jak również Ratowników Medycznych i uczących sie tego pięknego zawodu , naprawdę wspierajcie sie wspólnie czy w oddziałach czy w karetkach a praca będzie bardziej wygodniejsza a, pacjent będzie bardziej patrzył na was z zaufaniem.

Cześć Organ , dobrze ze sie tym wszystkim interesujesz , piszesz że nie wiesz o co chodzi z tymi składami zespołów wyjazdowych i kto jeździ czy lekarz czy Ratownik czy anestezjolog , otóż w karetkach typu ,,R\" jeszcze jeżdza lekarz + ratownik + kierowca , z tym ze anestezjolog to tez lekarz / anestezjolog to jego specjalizacja/tak ja chirurg tez jest lekarzem , w karetce ,,R\" oprócz anestezjologa jeżdżą również kardiolodzy , to tacy lekarze od serca .Natomiast w karetce ,,W\"/wypadkowej / nie musi już jeździć lekarz , może jeździć dwóch Ratowników zarazem kierowców. Dla ścisłości podam ci co to jest karetka ,,R\" i co to jest karetka ,,W\" . Karetka ,,R\" jest to karetka erka tzw. REANIMACYJNA, natomiast karetka ,,W\" jest to karetka wypadkowa , myślę że pobieżnie wyjaśniłem Twoje wątpliwości co do zapoznania sie z karetkami i ze specjalizacja nie których lekarzy. Masz racje , że nie którzy z członków załogi , bez wyjątku zachowują sie co najmniej jak dzieci , a nawet i gorzej , bo do pacjenta powinno sie podchodzić z powaga . Wtedy będziesz inaczej spostrzegany i w oczach pacjenta i w oczach rodziny pacjenta i wreszcie w oczach kolegów z którymi pracujesz nie zależnie gdzie. Pozdrawiam Cię jak również wszystkich którzy biorą czynny udział w dyskusjach na tematy związane z Ratownictwem Medycznym , do usłyszenia.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/01 20:59 #173 przez Cardonne
Replied by Cardonne on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Tytus napisał:

Czesc Organ , dobrze ze sie tym wszystkim interesujesz , piszesz ze nie wiesz o co chodzi ztmi skladami zespolow wyjazdowych i kto jezdzi czy lekarz czy Ratownik czy anestezjolog , otóz w karetkach typu ,,R\" jeszcze jezdza lekarz + ratownik + kierowca , z tym ze anestezjolog to tez lekarz / anestezjolog to jego specjalizacja/tak ja chirurg tez jest lekarzem , w karetce ,,R\" oprucz anestezjologa jezdza rowniez kardiolodzy , to tacy lekarze od serca .Natomiast w karetce ,,W\"/wypadkowej / nie musi juz jezdzic lekarz , moze jezdzic dwoch Ratownikow zarazem kierowcow. Dla scislosci podam ci co to jest karetka ,,R\" i co to jest karetka ,,W\" . Karetka ,,R\" jest to karetka erka tzw. REANIMACYJNA, natomiast karetka ,,W\" jest to karetka wypadkowa , mysle ze pobieznie wyjasnilem twoje watpliwosci co do zapoznania sie z karetkami i ze specjalizacja niektorych lekarzy.


Teraz to ja mam wątpliwości:P zawsze wydawało mi się, ze w R jezdzi kierowca(który moze byc ratownikiem) + lekarz(kardiolog,chirurg lub anestezjolog) + Ratownik + Ratownik lub pielęgniarka; w karetkach W kierowca+lekarz+ratownik. G'woli ścisłości tam gdzie nie ma lekarza to paramedyki i najczesciej one jezdza na zabezpieczenia (przynajmniej we Wrocławiu). I teraz juz nie jestem pewna ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/01 22:55 #174 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Ostatnio już podpierałam się Ustawą o PRM i teraz też wyjaśnię na jej podstawie.

Rozdział 4, Art. 36. 1. Zespoły ratownictwa medycznego dzielą się na:
1) zespoły specjalistyczne, w skład których wchodzą co najmniej trzy osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym lekarz systemu oraz pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny;
2) zespoły podstawowe, w skład których wchodzą co najmniej dwie osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny.

A to, jak jest w danej stacji PR zależy od kierownictwa. Tu, gdzie ja pracowałam, w skład zespołu \"R\" wchodził lekarz + kierowca + ratownik + pielęgniarka/rz, a w skład zespołów \"W\" przed wejściem ustawy lekarz + kierowca + ratownik, a teraz kierowca + ratownik + ratownik. I najczęściej wyjeżdżają właśnie zespoły \"W\".
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/02 08:24 - 2007/11/12 13:33 #176 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Witam

Tytus napisał:

Podam przyklad Piotrka - wlasciciela tej stronki , jest to czlowiek ktorego Pasja i calym zyciem jest medycyna jest Ratownikiem Medycznym i swietnie sobie radzi w raz kolegami z dlugim starzem na karetkach dwuosobowych bez lekarza Piotrek pracuje i mieszka w Drawsku Pomorskim pracuje rowniez w Kolobrzegu i Rymaniu w powiecie kolobrzeskim na Posterunku Ratownikow Medycznych , gdzie od rodzin pacjentow i samych pacjentow otrzymuja pochwaly ......


No no Tytus teraz to tutaj zrobiłeś ze mnie bohatera.....:P
Trochę tutaj muszę sprostować faktycznie pracuje m.in. w Drawsku Pom. ale tam nie mieszkam;)Przemieszczam się pomiędzy stacjami ratowniczymi także można się zagubić w tym gdzie mieszkam, a gdzie pracuje;) Faktem jest, że lubię bardzo swoją pracę i jestem nią pochłonięty.....B) Z pochwałami bywa różnie, nie jesteśmy nimi zalewani:huh: chociaż jeżeli już się trafią jest to dla nas wielka satysfakcja:woohoo: Miło, że tak nas postrzegasz:)
A teraz powróćmy do tematu \"Ratownik vs. Lekarz...\" bo pewnie sporo jeszcze osób chce wyrazić swoją opinię.

Pozdrawiam:)


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/02 15:49 - 2008/01/03 11:35 #177 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Witam Cie Cardonne , system zostal tak uksztaltowany , ze teraz w karetkach ,,R\" jezdzi lekarz ze specjalizacja anestazjologa lub kardiolog + kieroeca + Ratownik Medyczny lub pielegniarka o profilu Ratowniczym , natomiast w karetce ,,W\" jezdzi kierowca ratownik medyczny + ratownik medyczny - bez lekarza , tak jest w WSPR-ze Szczecin i w Kolobrzegu tak sie jezdzi i w podstacjach przyleglych kolobrzegowi ale nie tylko , bo jezdzi sie tak w calym WSPR-ze w zachodniopomorskiem i uwazam ze to sie sprawdza , poniewaz np. w Kolobrzeskim calym Powiecie nie bylo przypadkow negatywnych.Pozdrawiam i Zycze owocnej pracy.:ohmy:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Alina
  • Alina Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • "Kochać jakąś rzecz ; znaczy pragnąć aby żyła"
Więcej
2007/11/02 16:47 #178 przez Alina
Replied by Alina on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Nie wypada mi to mówić bo sama jestem RM więc głupio to zabrzmi - może nie obiektywnie. Jednakże muszę przyznać że wolę jak w karetce są tylko ratownicy medyczni. Dlaczego? Dzięki temu czuje się pewniej wiem że przyjechała fachowa pomoc, która mnie wysłucha i przyzna racje ze wezwanie było zasadne. A tak lekarz na dzień dobry stara się udowodnić że jest górą i mogło się obyć bez przyjazdu karetki&. Albo jest nie miły bo musiał w święto lub w środku nocy przyjechać&. Zauważyłam że ratownicy chętniej jadą do zdarzeń nawet jeśli jest to przysłowiowa wizyta domowa. Zawsze wchodzą uśmiechnięci, opowiedzą jakiś kawał pacjentowi w miedzy czasie zagadają personel medyczny (robiąc dokładny wywiad). A jak jest lekarz dochodzi do takiej sytuacji ze zanim karetka wyjedzie ( o ile wyjedzie) to lekarz podchodzi do telefonu i zleca pielęgniarce, wzywającej pogotowie, podać określone leki. Oczywiście nie widząc, nie znając pacjenta. Rano karze wzywać lekarza rodzinnego a jak się dzwoni po raz kolejny w nocy to ma wielkie ale i znowu podaje zlecenia telefoniczne.... A pacjent cierpi. Przykre to ale prawdziwe. Niestety znam takich lekarzy którzy nawet nie chcą słuchać fachowego personelu medycznego, który to wzywa karetkę tylko w sytuacjach nagłych zagrażających życiu. Nie mówię że wszyscy lekarze popadają w rutynę i maja pacjenta gdzieś są tacy co zasługują na miano wspaniałego lekarza. Również nie mówię ze wszyscy ratownicy są cudowni. W każdym zawodzie znajdzie się przysłowiowa \"czarna owca\". Lecz coś sprawia ze ratownicy bardziej poczuwają się do tego że są odpowiedzialni za czyjeś życie i podchodzą do tego poważniej więc jestem dumna ze należę właśnie do tej grupy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.626 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account