Kobieta ratownikiem medycznym

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2008/07/20 08:38 - 2008/07/20 08:45 #1108 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Witam!!!!
AlaRM jeżeli byłyby zespoły 3 osobowe P wtedy kobiety miałyby wieksze szanse na prace w karetce jako Ratownik Medyczny, a tak nie ma co się łudzić, że nie chcą tam nas. Ale z jednej strony nie jest dla mnie to nic dziwnego bo gdy przyjdzie do dżwigania noszy to kobieta drobnej postury nie da rady sobie. Ja osobiście nie chciałabym pracować w zespole 2 osobowym bo czułabym się pewnie tam jak piąte koło u wozu gdzie każdy jest zmuszony mieć ze mną dyżur(bojąc się czy dam sobie radę dżwigając nosze z pacjentem)....!!!!Na początku szkoły też żyłam tylko tym żeby pracować w karetce jako Ratownik Medyczny ale teraz już wiem, że nie ma tam dla nas miejsca gdy będą tylko zespoły 2 osobowe...Ale praca w szpitalu na oddziałach,czy na ratunkowych izbach przyjęć też jest dobrą pracą..Moim zdaniem jeśli ktoś zostaje ratownikiem z powołania to nie ważne czy będzie ratował ludzkie życie w karetce czy w szpitalu, ważne, że będzie to robił z zamiłowania do tej pracy!!!!:P
Pozdrawiam Karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/20 10:21 #1109 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Ok,ok!Wszystko się zgadza to co napisałaś.Ale przedstawiłam jak może wygladać sprawa z perspektywy dyrektorów PR.Im,wystarczy 2 os. Układ 3 os,tez byłby dobry,kobieta może dużo pomóc gdyby była w zespole z 2'ma ratownikami.Ale póki co tak nie jest i ciekawe czy tak nie pozostanie. Może kobieta dałaby radę pracować w załodze karetki...ale myśle ze do czasu. Życie jest pełne niespodzianek i automatycznie jeżeli,któraś zajdzie w ciąże,to od razu ja dyskwalifikuje z pracy. Nie może dziwgać,stres robi swoje. A znam wiele dziewczyn,które małej postury,ale dają rade,śmigają z noszami aż piszczy ;) Trochę wiary w siebie!Przecież każdy wie,że praca na oddziale a w karetce,to odmienne od siebie rodzaje pracy.Mnie osobiście się podoba.I chciałabym kiedyś podjąć pracę w PR.
Pozdrawiam,serdecznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/20 15:43 #1110 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
karolcia109 napisała:

Ale z jednej strony nie jest dla mnie to nic dziwnego bo gdy przyjdzie do dżwigania noszy to kobieta drobnej postury nie da rady sobie.


Panowie też jacyś super w dźwiganiu nie są. Pamiętam sytuacje gdy znosiliśmy pacjentkę 150kg - ratownik sie schylił po nosze podniósł i już sie nie wyprostował (kręgosłup mu poszedł). Wtedy bez problemu załadowaliśmy cały sprzęt na pielęgniarę (dziewczyna niosła chyba tyle ile sama waży ;) ) i jakoś sie dotachaliśmy do karety.
Poza tym jak ma sobie radzić załoga lekarka, pielęgniarka, ratownik-kierowca? Dwie panie i pan a tachać też muszą.

Drodzy ratmedzi pamiętajcie o tym, że są jeszcze tzw. jednostki współpracujące z systemem RM m.in. straż pożarna. Nie wiem jakie macie u was stosunki ze strażakami ale u mnie problemu nie ma i w razie potrzeby przyjadą i pomogą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/20 15:51 - 2008/07/20 15:52 #1111 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Popieram. I wszystkim zalecam.Podnosić na ugiętych nogach, tyczy to się również PAŃ ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/20 16:20 #1112 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Prawdziwym hitem jest u nas pielęgniarko-położna ;) W przypadku wezwania \"poród wody odeszły\" jest jak znalazł ;) Lekarz i kierowca sobie siedzą a ona odbiera dzidzię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2008/07/20 16:46 - 2008/07/20 16:47 #1113 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Ja nie twierdze, że kobieta w karetce nie jest potrzebna, ale wiadomo, że nie jest to łatwa praca dla nas.A znajdą się i tacy co na pewno nie chcieliby mieć dyżuru z kobietą!!!Ale może z biegiem czasu przekonają sie i do nas Kobiet:P Bo coraz więcej dziewczyn wybiera Ratownictwo Medyczne jako swój cel w życiu!!!
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.327 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account