Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2008/07/25 12:24 #1153 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Tytus napisał:

wiem , że jak jedzie się do pacjenta psychicznie chorego dyspozytor powiadamia Policję i Ratownicy w asyście Policji mogą wspólnie (ewentualnie) działać ,


1)nie zawsze rodzina informuje o tym, że pacjent jest psychiczny
2)zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia psychicznego o zastosowaniu przymusu bezpośredniego decyduje lekarz (w przypadku jego braku pielęgniarka). Nikt inny. To, że przyjedzie policja niczego nie zmienia. Ustawa dodatkowo mówi, że: \"3. Zastosowanie przymusu bezpośredniego wobec osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, polega na
przytrzymywaniu, przymusowym podaniu leków, unieruchomieniu lub izolacji, a wobec osoby, o której mowa w
ust. 1 pkt 3 - na przytrzymaniu lub przymusowym podaniu leku.\". Co więcej pomoc pogotowia, policji czy straży jest możliwa w konkretnym przypadku - tylko wtedy jeśli pacjent zagraża sobie i innym. Jeśli np. niszczy przedmioty lekarz musi radzić sobie sam - policja może odmówić interwencji i ma do tego pełne prawo.

Nasi ratownicy pisali do ministerstwa z pytaniem czy mogą stosować przymus samodzielnie z asystą policji i odpowiedź była jasna: bez zlecenia lekarza NIE.

Tytus napisał:

jeżeli postępujecie inaczej i działacie tak jak tu nieliczni piszą , że kopa w drzwi , czy za manele i o glebę , to popełniacie przestępstwo


Bynajmniej. Przytrzymywanie to w końcu przymus bezpośredni. Co do tego przestępstwa - jestem lekarzem wojskowym i w momencie gdy np. pacjent grozi mi nożem (miałem już kilka takich przypadków podczas jazdy karetką) mam prawo wyjąć broń i pacjenta zastrzelić. Oczywiście nigdy nikomu z nas nie przyszło do głowy, żeby do pacjenta strzelać z broni niemniej jednak mamy takie prawo.

Tytus napisał:

jeżeli tak postępuje Ratownik Medyczny jak piszecie , to nie jest dla mnie Ratownik Medyczny , tylko SADYSTA , który chce się wyżyć nad (słabszym)tzn. na bezradnym , ponieważ w paru obezwładnia jednego , kto Was tego uczył w szkole , zgadzam się , że uczą samoobrony w szkołach RM , ale nie dlatego , żeby pastwić się nad PACJENTEM , od kiedy pacjenta traktuje Ratownik jak intruza , uważam , że nie jest to jego wina że choruje .


Demonizujesz. Piszemy cały czas o pacjentach chorych psychicznie, którzy są agresywni a nie o wszystkich. Unieruchamianie pacjenta nie jest niczym miłym ale jeśli pacjent zrobić coś sobie albo komuś to właśnie Ty będziesz za to odpowiadał. No bo przecież pogotowie przyjechało i nic nie zrobiło. Praca jest taka jaka jest i niekiedy robi sie dość niemiłe rzeczy. Jeśli komuś sie to nie podoba zawsze może iść na geriatrię.

Tytus napisał:

tak że jest to mało prawdopodobne , to o czym piszecie .


Ja też pracowałem w szpitalu psychiatrycznym. Najpierw na stażu podyplomowym i teraz na specjalizacji. Widziałem różne rzeczy - chorych rzucających sie na personel też. Jednego kiedyś trzeba było obezwładnić bo o mało lekarki nie udusił (ten pacjent wcześniej rzucił sie na żonę z siekierą bo twierdził, że go truła i dlatego trafił na oddział).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/25 15:14 #1154 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Maciej S. uważam ,że brak w Tobie odrobinę psychologii , byłem długi czas sanitariuszem w Oddziale Psychosomatycznym , a potem Psychiatrycznym i wiem jak podejść do pacjenta psychicznie chorego nie zależnie na co choruje , poza tym od lat 70-tych woziłem pacjentów psychicznych z różnych miejsc , czy to z domu , czy też z innych miejsc , mniej agresywnych i agresywnych bardziej , gdzie nigdy nie potrzebowałem pomocy Policji czy wówczas milicji , potrafiłem rozmawiać z pacjentem tak żeby go przekonać o pójściu ze mną do karetki i udawało się za każdym razem , poza tym kto wiezie pacjenta psychicznie chorego z nożami , czy z innymi narzędziami, które zagrażają Tobie czy całej załodze karetki niebezpieczeństwo ? , może w Armii się tak stosuje , że go nie przeszukujecie , a potem w razie niebezpieczeństwa macie prawo strzelać . Jeżeli chodzi o to , że pacjent sobie coś może zrobić , to nie podjeżdżajcie do niego i go nie prowokujcie swoim widokiem , ja tak Ciebie Maciej zrozumiałem i nie mów mi że jak myślę czy robie inaczej to mogę iść na geriatrię . Przez tyle lat co pracowałem z pacjentami psychicznie chorymi , to uważam , że nie masz jeszcze tylu lat życia . Są również pacjenci podsądni , których woziłem za zabójstwa na Oddziały Zamknięte tzw. ,,S\" ( specjalne). Kończąc Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/25 16:37 #1157 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Rozumiem panowie,że Wasza dyskusja dotyczy tematu:kobieta ratownikiem medycznym.Ciekawe,w którym miejscu...;)

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/25 18:04 - 2008/07/25 18:42 #1158 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym

poza tym kto wiezie pacjenta psychicznie chorego z nożami , czy z innymi narzędziami, które zagrażają Tobie czy całej załodze karetki niebezpieczeństwo ? , może w Armii się tak stosuje , że go nie przeszukujecie , a potem w razie niebezpieczeństwa macie prawo strzelać


Jeśli pacjent ma nóż i np. goni własną matkę po mieszkaniu (wyjazd z przedwczoraj) to chyba jasne, że trzeba mu ten nóż zabrac. Tutaj psychologia nie pomoże - dopiero po neuroleptyku pacjent sie uspokoił i można go było gdziekolwiek przewieźć. Nie zawsze można z pacjentem porozmawiać - niektóre stany to wykluczają a lekarz jest po to, żeby orzec czy trzeba zastosować przymus bezpośredni czy nie.

Przez tyle lat co pracowałem z pacjentami psychicznie chorymi , to uważam , że nie masz jeszcze tylu lat życia . Są również pacjenci podsądni , których woziłem za zabójstwa na Oddziały Zamknięte tzw. ,,S\" ( specjalne). Kończąc Pozdrawiam


A ja takich pacjentów leczyłem. Przeprowadzałem też podmiotowe badania psychiatryczne. Co innego pacjenta wozić a co innego słuchać o tym jak np. walą pół godziny głową w ścianę bo myślą, że tak trzeba.

Marcin dyskusja rzeczywiście zboczyła z toru ale jako osoba, która pracowała w szpitalu psychiatrycznym coś mogę na ten temat powiedzieć. Zresztą mój ordynator (od 50 lat w zawodzie) ma bardzo podobne spostrzeżenia.

Pomimo wszystko proszę się trzymać tematu!!!
Przyznam, że temat dotyczący pacjentów psychiatrycznych jest ważny, ale rozmawiamy o ratowniczkach i ich obecnej sytuacji.
Proponuje założenie, nowego tematu dotyczącego pacjentów psychiatrycznych.

Dyspozytor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/25 20:14 #1159 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
bez komentarza. Spinacie się strasznie!Zdania są rózne i chyba trzeba to uszanowac. Co by było gdyby :]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/26 08:17 #1160 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
AlaRM zgadzam sie, że to jest gdybanie ;) Z drugiej strony skoro czasami facet sobie nie radzi to może kobieta da tam rade ;) Z doświadczenia wiem, że niektórzy pacjenci w obecności pań są grzeczniejsi (może sie kompromitacji u płci pięknej boją B) ).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.211 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account