Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2008/07/21 16:42 - 2008/07/21 16:48 #1123 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Witam.
Żeby nie było nudno i było z kim podyskutować ;) , ja powiem tak: tak, jak są różne kobiety, są i różni mężczyźni. Ja np, nie jestem słabiutką kobietką, chodziłam na siłownię i nie uważam, jakobym odbiegała siłą od przeciętnego mężczyzny. Jakiś czas jeździłam w zespole transportowym, tylko ja i starszy, miły Pan, zabieraliśmy pacjentów z różnych najdziwniejszych miejsc i jakoś nigdy ów Pan nie narzekał, że nie daję rady, nigdy też nie prosiliśmy o pomoc, pomimo, że sprzęt również pozostawiał wiele do życzenia (wiadomo, karetka T). Czasami ważniejszy od siły fizycznej jest spryt i podejście do sprawy sposobem. A jak nie, to poprosić Straż Pożarną o pomoc nie jest wstydem.
Podsumowując uważam, że jeśli kobieta chce pracować w karetce, to jak najbardziej się do tego nadaje (zgadzam się tutaj z argumentami przedmówców), tylko musi troszkę nad sobą popracować. Wiadomo, nie jest to łatwa praca i każda z nas powinna zdawać sobie z tego sprawę.
Iskaks napisała:

Czy mam jakieś szanse pracować w tym zawodzie. Proszę o jakieś informacje na ten temat.

Więc odpowiadając na Twoje pytanie- tak, masz szansę pracować jako ratownik medyczny, zarówno w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a w niektórych miejscowościach nawet w Zespołach Wyjazdowych.
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/21 18:37 #1127 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
zgodność 100% siła,spryt,i umiejetność zebrania sił i ich rozłożenie. I problem rozwiazany! kiedyś słyszałam cytat? a mianowicie \"obity na traktory\" hmmm?;) pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/22 11:55 #1128 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Tytus wiem, że nie można porównywać na i USA bo tam są 3 stopnie ratowników i nie ma licencjatów. Dyspozytor nawiązał do USA a ja tylko rozszerzyłem temat mówiąc jak tam sprawa wygląda od strony praktycznej.

Tytus napisał:

widziałem naocznie jak wybierał się helikopter na wypadek , który był wezwany na autostradę , trwało , to około pół godziny , tak , że za taką pomoc dziękuję


Zapewne był już tam jeden (a może i kilka zespołów) więc aż tak duży pośpiech nie jest konieczny.

Ania82:

Podsumowując uważam, że jeśli kobieta chce pracować w karetce, to jak najbardziej się do tego nadaje


Pamiętam jak na stażu podyplomowym jeździłem karetką z pewną panią doktor. Mieliśmy wezwanie do próby samobójczej. Jak przyjechaliśmy na miejsce okazało się, że syn zamknął sie w łazience i nie wiadomo co robić. Pani doktor (wyglądająca dość filigranowo) najpierw sama wyważyła drzwi z kopa a potem zapakowała pacjenta w kaftan. W USA jak pracowałem była taka jedna EMT-P, która potrafiła zrobić agresywnemu pacjentowi operację plastyczną twarzy bez użycia narzędzi ;)

Praca na SOR też jakaś super lekka nie jest zwłaszcza jak pijak szaleje po całym oddziale i ktoś go musi spacyfikować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/22 15:13 #1129 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
świetna wypowiedz \"Maciej S.\" Albo jak Dwie ratowniczki dały radę sprowadzić \"gościa na ziemie\" ok (140 kg),założyc wkłucie i założyc kaftan.Cała akcja trwała 10 min. Pot z czoła leciał,ale nawet nikt z doktorów nie zaprononował pomocy!;) idzie dać radę. Nie palcie mostów za sobą!pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/22 15:33 #1130 przez mmmm
Replied by mmmm on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Moim zdaniem to pacyfikacją pacjentów,\"sprowadzaniem gości na ziemię\" tudzież\"operacjami plastycznymi twarzy bez użycia narzędzi\" oraz \"wyważaniem drzwi z kopa\" nie powinni zajmować się ratownicy lub ratowniczki lecz policja.Pamiętajcie bezpieczeństwo własne jest najważniejsze(fizyczne psychiczne i prawne)

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/22 16:39 #1131 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Ok,zgadzam się.Ale jak gościu leci na Ciebie z tzw \"łapami\" to chyba masz prawo go obezwładnić?to po co to całe zajęcia z JUDO przez rok.Bezsens.Do czasu przyjazdu policji,jeżeli już taka sytuacja istnieje,nie nastawisz policzka. \"ok wal,jak przyjadą gliny,to Ci oddadzą\" no sora!pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.219 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account