Pilot śmigłowca

Więcej
2011/07/16 12:09 #6352 przez Dominika
Replied by Dominika on topic Odp: Pilot śmigłowca
Ja znalazłam Pana który posiada licencje i prowadzi swój aeroklub. Wyszedł mi z propozycją 80 tyś < znajomy skakałam w jego klubie na spadochronach>

wiem że z reguły ex wojskowi latają. Ja chciała bym pracować w TOPR, jestem mieszkanką gór i znam je od podszewki :)


Darth Vader wiem że nie musi mieć, ale zawsze chciałam być ratownikiem, teraz chce to rozwinąć nowymi umiejętnościami :)

R05k widzę że jesteś w temacie mógłbyś mi powiedzieć jak jest z pracą? nie wiem czy gra jest warta świeczki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/17 12:07 #6354 przez R05k
Replied by R05k on topic Odp: Pilot śmigłowca
Dominiko jeśli latanie jest twoją pasją to myślę że warto odbyć szkolenie i latać, może na początku nie na śmigłowcach LPR ale w innej firmie. Z pracą tak jak i dla ratowników jest kłopot w państwowej służbie zdrowia, ale to zależy od regionu. Pozdrawiam.

Ratownictwo medyczne to moje życie
Dobry moher to moher po relanium
LPR HEMS Latamy, by pomagać.
1% dla Muzeum!
Prosimy o wsparcie i z góry DZIĘKUJEMY
KRS 0000116212
cel szczegółowy OSP Muzeum Ratownictwa w Krakowie
www.pierwsza-pomoc.net/
Za tę wiadomość podziękował(a): Dominika

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/19 16:04 #6358 przez Gabi
Replied by Gabi on topic Odp: Pilot śmigłowca
Witam :)
mam kolegę który robił licencję pilota i nie ukrywał że z pracą jest ciężko ale jeśli to kochasz to się nie poddawaj :)

Ludzkie życie to dar, którego nie mamy prawa odbierać... :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Dominika

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/09/06 19:18 #6756 przez Dominika
Replied by Dominika on topic Odp: Pilot śmigłowca
Dziękuje Wam bardzo za wypowiedzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/17 12:49 - 2013/03/17 12:54 #9042 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Odp: Pilot śmigłowca
Po dwóch latach odkopuję temat, w celach informacyjnych (nie chcę zakładać nowego).
Jakiś czas temu też staram się znaleźć trochę informacji na temat pilota śmigłowców ratunkowych. Nie pamiętam już oznaczeń kursów, ani modeli śmigłowców na jakich odbywa się szkolenie. Po podliczeniu, cały koszt wyniósł ok. 250-300 tysięcy złotych. Taka kwota przygotuje kumatego pilota do pracy w tym odpowiedzialnym zawodzie. Taniej wychodzi wyjechać na okres kursu do USA, czy nawet UK i tam koszty kursu są dużo niższe, niż u nas.
Słyszałem o możliwości finansowania tego kosztu poprzez kredyty bankowe, ale one wymagają potwierdzenia przez pracodawcę zobowiązania zatrudnienia, wraz z jego warunkami (chodzi głównie o pensje). Pilot ze znajomych mi źródeł zarabia 8-15 tysięcy złotych (nie mam pojęcia skąd ta rozbieżność). Więc taki kredyt spłacałby się dosyć długo. Na chwile obecną przyjęć na pilotów nie ma. Słyszałem, że w większości pilotami takich śmigłowców są to 'milionerzy', którzy wykonują tą pracę dla przyjemności i z pasji (nie dla pieniędzy, bo dochody mają z innych źródeł), lub byli wojskowi, którzy odnowili sobie licencje poprzez zdanie egzaminów.

Czy np. lotnicze służby ratunkowe finansują kurs pilotażu? Wiecie coś na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.144 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account