WAŻNE! Stanowisko Ministerstwa zdrowia w sprawie konsultacji telefonicznej z lekarzem w zespołach P

Więcej
2011/07/05 14:03 #6276 przez ww61
Pracując w zespołach P jeśli zachodzi podania leku spoza listy zawsze dzwonię do lekarza ,najczęściej do kierownika ZRM zresztą spełniając jego zarządzenie,lub lekarza systemu z sąsiedniego zespołu S o zgodę przedstawiając zaistniałą sytuację.Nigdy nie zdarza mi się leczyć pacjentów też zgodnie z zarządzeniem kierownika a podawane leki służą jedynie i aż do poprawy stanu a nawet by ratować życie przewożonego do szpitala pacjenta zgodnie zresztą z moją interpretacją ustawy o państwowym ratownictwie medycznym.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/05 14:39 #6277 przez Darth Vader

Pracując w zespołach P jeśli zachodzi podania leku spoza listy zawsze dzwonię do lekarza ,najczęściej do kierownika ZRM zresztą spełniając jego zarządzenie,lub lekarza systemu z sąsiedniego zespołu S o zgodę przedstawiając zaistniałą sytuację.Nigdy nie zdarza mi się leczyć pacjentów też zgodnie z zarządzeniem kierownika

Chyba czegoś nie trybię... :blink: Skoro dzwonisz do kierownika a później nie leczysz tak jak on Ci polecił to po co dzwonisz?

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/05 15:40 #6278 przez belek19
szczerze mówiąc chyba bym się nie odważył podać leku po konsultacji telefonicznej z lekarzem. i nie chodzi mi tutaj o brak odwagi,wiedzy czy coś w tym stylu.

ja jestem Ratownikiem! ja nie leczę!od tego są Lekarze!

ja mam zabezpieczyć pacjenta i dostarczyć do szpitala ewentualnie poczekać aż dojedzie zespół "S". jedyną sytuacją, w której mogę podać leki po konsultacji telefonicznej następuje po wykonaniu teletransmisji EKG gdzie pacjent ma podejrzenie zawału i Lekarz widząc zapis EKG stwierdza tenże zawał i wtedy mogę podać np. heparynę, plavix, polopirynę S czy co Lekarz chce. bo nie wszyscy sobie życzą by coś podawać.
Za tę wiadomość podziękował(a): ww61

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/05 21:29 #6282 przez ww61
Kolego Darth Vader,dziwi mnie,że w tak prostej jak drut sprawie masz kłopoty z zatrybieniem.Może czas zmienić dilera?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/06 08:47 - 2011/07/06 10:11 #6283 przez Darth Vader

lekarza ,najczęściej do kierownika ZRM zresztą spełniając jego zarządzenie

Nigdy nie zdarza mi się leczyć pacjentów też zgodnie z zarządzeniem kierownika

To w końcu spełniasz jego zarządzenie czy nigdy nie leczysz pacjenta zgodnie z jego zarządzeniem :S
Może czas zacząć czytać co się pisze?

Wielka! Prośba do Użytkowników Darth Vader i ww61 Proszę wymieniać wszelkie uszczypliwości pomiędzy sobą nie na forum. Skorzystajcie z PW lub Czat-a. Aktualnie w każdym temacie prowadzicie polemikę która w finale jest całkiem poza tematem :( .

Darth Vader napisał: To w końcu spełniasz jego zarządzenie czy nigdy nie leczysz pacjenta zgodnie z jego zarządzeniem
Może czas zacząć czytać co się pisze?

Przypominam, że temat nie dotyczy kolegi ww61 ani Darth Vader-a tylko ogółu ratowników!
Proszę o poważne potraktowanie mojej prośby.
ADMINISTRATOR

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/06 12:08 - 2011/07/06 19:47 #6287 przez ww61
Bardzo przepraszam.Ta drobna uszczypliwość była tylko powrotem wypowiedzianych przez kolegę słów na zasadzie bumerangu.Leczenie zawsze kojarzy mi się z lekarzem a ratowanie z ratownikiem.W sumie wdrażanie procedur ratowniczych jak się bardzo uprzeć można nazwać leczeniem tak samo jak podawanie jakiegokolwiek i gdziekolwiek leku prze kogokolwiek można nazwać leczeniem.Oglądając programy o ratownictwie na świecie,jak również czytając artykuły na ten temat da się zauważyć,iż zespoły bez lekarza kontaktują się z lekarzem by nie przekroczyć swoich kompetencji.W naszym kraju,mimo ustawy funkcjonują również zarządzenia wewnętrzne dyrektorów lub kierowników jednostek,którzy zwiększają kompetencje ratownikom ale powiem prawdę,że ja nie jestem zwolennikiem takich praktyk.
Pozdrawiam
Intubacja do której wskazanie jest inne niż zatrzymanie krążenia np silna duszność przy zwiotczeniu pacjenta,kardiowersja przy częstoskurczu,stymulacja przy bradykardii?Widocznie twórcy ustawy uznali,że zespoły P mimo zastosowania dozwolonych im czynności nie osiągną spodziewanych efektów zastosują resuscytację krążeniowo-oddechową:unsure:która dopuszcza intubację oraz defibrylację.Co do cewnikowania pęcherza to wg ustawy wskazanie powyżej godziny do szpit.??,sonda w przypadku pacjenta przytomnego odpada.A leki spoza tabeli w czasach kiedy co chwilę znikają kolejne z braku potwierdzonego pozytywnego działania... W sumie pozostają te,które ewentualnie zleci lekarz ośrodka po teletransmisji lub lekarz systemu... mimo zmian przedstawionych w temacie Posta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.141 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account