Nagłe stany konferencja 2012r.; 2013r.

Więcej
2012/10/29 06:39 #8372 przez tomekdar
Nagłe stany konferencja 2012r.; 2013r. was created by tomekdar
Witam

W imieniu organizatorów składam serdecznie podziękowania za czynny udział w konferencji pod tytułem: Nagłe stany sercowo-naczyniowe - postępowanie ratunkowe - Z ZAWAŁEM NA TY, która odbyła się w dniach 19-20.10.2012r. w Krakowie. Materiały umieściłem na stronie www.warsztaty.krakow.pl


W następnym roku (ok. wrzesień, październik) planujemy spotkanie pt. Nagłe stany sercowo-naczyniowe postępowanie ratunkowe - czas na oddychanie

Poniżej przesyłam propozycję tematów bardzo proszę o ocenę co dodać co usunąć

Pozdrowienia
Tomek Darocha

Propozycje tematy 2013r.

Anatomia i fizjologia układu oddechowego
Ostra niewydolność oddechowa postępowanie w zespołach ratownictwa medycznego
Obrazowanie klp. (rtg, ct, usg, bronchoskopia)
Odma prężna
Płyn w jamie opłucnowej - praktyczne wskazówki
Drenaż klatki piersiowej
Systemy nadgłośniowe wykorzystywane w ratownictwie medycznym
Konikotomia, konikopunkcja czy jesteśmy gotowi?
Intubacja dotchawicza
Tracheostomia - co powinniśmy wiedzieć
Urazy klatki piersiowej
Zachłystowe zapalenie płuc
Podstawy wentylacji mechanicznej dla zespołów ratownictwa medycznego
Techniki nieinwazyjnego wspomagania oddechu
Oparzenie dróg oddechowych
Teoria i praktyka wentylacji oscylacyjnej
Zabezpieczenie dróg oddechowych u osób otyłych
Trudna intubacja
Przegląd sprzętu do udrożnienia dróg oddechowych - co tak naprawdę jest nam potrzebne
Analgosedacja oraz leki zwiotczające w ratownictwie medycznym
Astma, stan astmatyczny jak sobie poradzić
Zatrucia - powikłania oddechowe
Drogi oddechowe u dzieci
Przewlekła obturacyjna choroba płuc


Pozdrowienia

Tomek

............................ Tomek Darocha

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/29 15:44 #8374 przez ww61
Wszystkie konferencje,warsztaty, sympozja, kursy są bardzo interesujące,potrzebne ale powiem szczerze,że po ich odbyciu zasada im więcej wiem tym mniej wiem tak bardzo daje się we znaki iż dochodzę do wniosku że aby było zdrowo powinny się one odbywać częściej by się do nich przyzwyczaić.Jest to możliwe jednak wtedy gdy będą one finansowane przez ustawodawcę a nie przez najniżej opłacaną grupę zawodową systemu ratownictwa.Stresująca praca plus jeszcze bardziej stresujący egzamin za własne pieniądze nie wróży nam długiego życia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.122 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account