Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej.

Ćwiczenie zakładania wenflonów na znajomych? Jakie ryzyka itp...

Więcej
2012/10/01 10:39 #8313 przez mangus
Odp: Ćwiczenie zakładania wenflonów na znajomych? Jakie ryzyka itp...
To i ja coś wtrącę.
Jak przy każdej ingerencji w organizm ludzki zagrożenia zawsze są. Po pierwsze niesterylny sprzęt to potencjalne choroby zkaźne jak WZW to chyba największe zagrożenie. Do powikłań można jeszcze zaliczyć krwiak w miejsu wkłucia, ewentualnie miejscowe zpalenie żyły - z reakcjami alergicznymi jeszcze sie nie spotkałem. Poza tym w grę wchodzą jeszcze zrosty i "zastawki" ale to juz inna bajka.
Na marginesie - wskazanym jest aby i na Tobie ktoś poćwiczył - poczuj to co Twój potencjalny pacjęt.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]
COM_KUNENA_THANKYOU: dyspozytor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/13 07:39 #8521 przez Pawełek
Reakcjami alergicznymi na sama kaniule też się nie spotkałem, ale na staze,plaster czy okleine owszem.
Pacjent, nie pacjęt.
COM_KUNENA_THANKYOU: dyspozytor, AlAl

Więcej
2013/02/05 17:32 #8936 przez kotlet1711
Ja pamiętam, że na początku to robilismy wkłucia na fantomach, po czym to było oceniane czy nadajesz się do kłucia ludzi :P Jeśli tak, to potem prosiłeś kolegę/koleżankę o udostępnianie swoich żył.

Ja jestem za tym, żeby najpierw "na sucho" potrenować takowe wkłucia, a później na znajomych, czy tam rodzinie.

I jestem również za tym żeby też udostępniać swoje żyły innym, którzy chcą poćwiczyć :)
Niech no im się tylko ręka zatrzęsie :P

jedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Więcej
2014/04/07 08:47 #9879 przez sheep
ja próbowałam na sobie, więc wiem że wenflon DA się założyć jedną ręką B) , choć stazę rozpinałam zębami bo była nówka nie śmigana, jakby była używka to trzeba kombinować... albo kogoś poprosić o rozpięcie :)

Więcej
2015/08/26 10:48 - 2015/08/26 10:53 #12159 przez Emily
Hm, na czymś ćwiczyć trzeba, ale ja uważam, że faktycznie, najpierw najlepiej poćwiczyć "na sucho", a dopiero później brać się za ludzi. Przecież trzeba pamiętać o tym, że źle, niewprawnie założone kaniule spowodują ból, a siniaki to tez nic przyjemnego i ładnego.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account