co po szkole ?

Więcej
2011/01/22 09:54 #4874 przez scully_90
Replied by scully_90 on topic O:co po szkole ?
Tak, to dość ważne zagadnienie.
Piotrze, mam (być może głupie) pytanie...czym możesz się zajmować po skończeniu kierunku Promocja zdrowia ze zdrowiem publicznym?
No i nauka w takim systemie pewnie "trochę" kosztuje?

Be Happy For This Moment - This Moment Is Your Life : )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/23 09:14 #4876 przez Piotr_Rad
Replied by Piotr_Rad on topic O:co po szkole ?
po studiach z promocji zdr i zdrowiu publicznym można dalej pracować w ratownictwie tyle że spełnilo sie już wymogi ministerstwa o podniesieniu kwalifikacji i ma sie wykształcenie wyzsze zawodowe. Potem drogi sa dwie: albo jakies studia podyplomowe scisle związanie z ratownictwem (sa juz zwykle bezpłatne bo trwają rok a na takie okresy daje kase UE) - ma się wtedy dwa fakultety --- albo na studia magisterskie: związane z medycyną, pedagogiką zdrowia czy zarządzanie w zdrowiu, w tym zakresie opcji jest wiele. Nie wiemy nigdy ja długo uda sie utrzymac w zawodzie przy tych ciągłym zmianach więc warto rozszerzyć swoje uprawnienia - dla ratowników medycznych uczelnia prowadzi dość skoncentrowane zajęcia i wykłady + platforma elearningowa a po uzyskaniu zgody na indywidualny tok możesz czas studiów znacznie przyspieszyć. O ile? trzeba się sprężyć, ale nie jest aż tak trudno zdawać egzaminy z zakresu który juz dobrze znamy ze studium i co wazniejsze z codziennej pracy. Całośc programu dla ratowników to 4200 w ratach - aż do licencjatu, i zajęcia tylko w niedzielle - juz kiedys zaczynałem studia zaoczne ale było to piątekm sobota, niedziela, czasem nawet niespodziewanie czwartek bo tak im pasowało a to jest nie do przyjęcia jak sie pracuje. Nie bardzo wiem czy mogę podac linka, nie chce bawić sie w reklamę ale mam pytania na priva więc tak bedzie łatwiej - warunki przyjęcia na studia: wsth.eu/inf_kan.html
Są limity - wiem że w łodzi teraz na luty może byc tylko 30 osób, w Szczecinie chyba tez coś koło tego

Salus aegroti suprema lux esto!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/10 19:46 #4947 przez Marilyn
Replied by Marilyn on topic O:co po szkole ?
Witam wszystkich.

Jestem w I klasie LO na profilu biologia-geografia, ale wiadomo, że czas szybko leci i jedynym kierunkiem który sobie upatrzyłam jest ratownictwo medyczne. Już od gimnazjum mnie to kręci, ale mam wiele wątpliwości. Boję się, że po studiach nie będę miała pracy ; (
Nie chcę siedzieć przed biurkiem, raczej wolę być w ruchu, mieć dużo wrażeń i rozmaitą pracę - wydaję mi się, że pasuje do ratownika.
Nie ukrywam, że moje największe zainteresowanie przyciąga LPR, jak dla mnie praca marzeń :P
Mieszkam w miasteczku 25k mieszkańców nieopodal Poznania i właśnie tam chciałabym pracować jeśli chodzi o LPR, ew. w karetce w mojej miejscowości.
Znajomy taty, który jest kierowcą w karetce twierdzi, że ich brakuje, ciocia z apteki również tak twierdzi, a na forum czytam inaczej więc nie wiem jak to już z tym jest. Lubię pomagać ludziom, ale np. kompletnie nie interesuje mnie praca jako pielęgniarka.
Nie chcę kończyć studiów, które mi nic nie dadzą w przyszłości jak filozofie etc.
Mógłby mi ktoś pomóc, choć częściowo rozwiać moje wątpliwości?

123... 456... 789...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/11 14:25 #4948 przez sas123
Replied by sas123 on topic O:co po szkole ?
Ciężko dosrać robote na dzień dzisiejszy Rat medow jest chyba aż zanadto ... stwierdzam to po sobie i opinii kumpli którzy ze mną kończyli w zeszłym roku szkole teraz siedzieliśmy w domach bo nawet stażu nie możemy dostać ;|

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/11 17:31 #4949 przez Komissar
Replied by Komissar on topic O:co po szkole ?
Dlatego ja się nawet nie łudzę, że dostanę pracę w pogotowiu i po skończeniu szkoły biję prosto do WKU.

... A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/11 17:48 #4950 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic O:co po szkole ?
Witam.
Niestety, znajomi wprowadzili Cię w błąd, bo z tego, co ja wiem, pracę w tym kierunku coraz ciężej znaleźć, za szybko moda przyszła na ten zawód. ;)
Możesz sobie poczytać jeszcze temat Kobieta ratownikiem medycznym - nam, kobietom jest jeszcze dodatkowo trudniej, bo nie wszędzie nas przyjmują do pracy.
Z tego, co wiem, to właśnie bardziej brakuje pielęgniarek- chyba, że ktoś też mnie wprowadził w błąd.
A żeby się dostać do LPRu to trzeba najpierw bodajże 3 lata przepracować "na ziemi" jako ratownik- LINK do fajnej stronki, tam masz warunki przyjęcia itp.
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.239 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account