PSYCHOLOGIA W RATOWNICTWIE MEDYCZNYM - LITERATURA

Więcej
2009/12/29 09:40 #2687 przez huda
Witam Serdecznie Wszystkich

Mam takie zapytanie:
Może zacznę od początku - mam do napisania pracę na temat psychologi w ratownictwie, wybrałam sobie temat dość ciekawy oraz praktyczny - mianowicie kontakt z pacjentem, i tu pojawia się mój kłopot - czy spotkaliście się z literaturą opisującą ten problem??Chodzi mi głównie o ratowników - chciałam swoją pracę zrobić w formie wywiadu ale moja szanowna pani zażyczyła sobie czystą teoretyczną wiedzę. Mam kilka pozycji książkowych ale dotyczą one lekarzy i pielęgniarek, co prawda korzystając z tego co mam chcę napisać ogólnie o służbie zdrowia i jeśli bym miała coś dotyczącego ratownictwa było by jeszcze lepiej. W naszej skromnej szkolnej bibliotece nie znalazłam żadnych takowych książek opisujących interesujący mnie temat.
Tylko proszę tego nie odbierać jako, że ja chcę aby mi ktoś dał gotową pracę, tylko mi chodzi o literaturę, z której mogłabym skorzystać.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Pozdrawiam
Justyna :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2009/12/29 10:40 #2688 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic O:PSYCHOLOGIA W RATOWNICTWIE - LITERATURA
Witaj ;)

Owe informacje o Psychologii w pracy Ratownika Medycznego znajdziesz w książce Ratownik Medyczny pod redakcją Juliusza Jakubaszki.
Pozdrawiam karolcia109 :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/29 17:55 #2692 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:PSYCHOLOGIA W RATOWNICTWIE - LITERATURA
Temat ciekawy, ale ja z "innej beczki". Twoja pani zażyczyła sobie wiedzy czysto teoretycznej. Odzwierciedla to niestety problem kształcenia ratowników medycznych w ostatnich latach. Nadprodukcja magistrów na różnych kierunkach związanych z medycyną powoduje, że ci teoretycy stają się powiernikami swojej czysto teoretycznej wiedzy nie popartej żadnym doświadczeniem. A kilkanaście lat pracy w ratownictwie medycznym pozwoliło mi zetknąć się z osobami o przeróżnych osobowościach. Od "ważnych" osobistości do tzw. marginesu. I uwierz mi, nie da się swojej postawy wobec ludzi wykreować na podstawie teorii zawartej w jakimś podręczniku. Każdy z nas ma swoje DNA, co czyni nas innymi. I dlatego świat jest piękny...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/29 19:19 #2695 przez huda
Witaj Marcin
Zgadzam się z Tobą w 100% z tym co piszesz, każdy z nas jest inny i kontakt z każdym jest inny.
Jeśli chodzi o moją pracę to mam szanse na 6 z psychologi dlatego sie staram - dostałam szansę więc chcę ją wykorzystać :)
(A na marginesie mówiąc jestem na studium ;) ) chyba, że źle coś zrozumiałam :)

Pozdrawiam Serdecznie

Ps. Dziękuję Karolcia za podpowiedź poczytałam i może coś się przyda :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/29 19:43 #2696 przez mangus
Replied by mangus on topic O:PSYCHOLOGIA W RATOWNICTWIE - LITERATURA
Toś sobie huda temat wymyśliła - szczytny zaiste. Widzę że dziobiemy u mgr O.. Przepraszam za tą osobistą dygresję, ale nie mogłem się powstrzymać :laugh: Huda to wynika jedynie z sympatii.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • kaja43
  • kaja43 Avatar
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • tylko życie poświęcone innym,warte jest przeżycia
Więcej
2009/12/30 12:00 #2701 przez kaja43
Replied by kaja43 on topic O: PSYCHOLOGIA W RATOWNICTWIE - LITERATURA
Jest jeszcze jedna pozycja, która mogłaby Ci pomóc w napisaniu tej pracy - mianowicie "Stres zawodowy w służbach ratowniczych" - Ogińskiej Bulik Niny, Kaflik Pieróg Martyny, ewentualnie sprawdź może gdzieś w necie są materiały z Sympozjum /Letniego?/ Medycyny Ratunkowej/2009/, tam o ile dobrze pamiętam jednym z tematów był stres ratowników i wypalenie zawodowe - zapewne gdzieś w necie można znaleźc te materiały :)
Pozdrawiam

Basia-senior ratownik ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.232 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account