Bezpłatne Szkolenia dla Ratowników Medycznych

Więcej
2009/07/30 05:14 #2285 przez sebarat
Polskie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych wraz z Medycznym Centrum Szkoleniowym

zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu:

"ROZWÓJ RATOWNICTWA POPRZEZ PROMOCJE I EDUKACJE"


Projekt skierowany jest do ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych z terenu całego kraju.
Celem projektu jest wzrost kwalifikacji zawodowych w zakresie ratownictwa medycznego i medycyny katastrof.

W terminie od 14 września do 10 grudnia przeprowadzonych zostanie 16 szkoleń, w tym osiem 8-godzinnych seminariów i osiem 20-godzinnych warsztatów szkoleniowych z zakresu specjalistycznych zabiegów resuscytacyjnych u osób dorosłych, postępowania w urazach, postępowania w zdarzeniach masowych i postępowania dyspozytorskiego.

Wszystkie szkolenia realizowane zgodnie z ustawa z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz rozporządzeniami Ministra Zdrowia w sprawie doskonalenia zawodowego ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych uzyskały akredytacje konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej.

Wysoka jakość szkoleń zapewnia profesjonalna kadra dydaktyczna, w skład której wchodzą lekarze systemu oraz specjaliści ratownictwa medycznego, posiadający aktualna wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu medycznych czynności ratunkowych.

Wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt (fantomy ALS, symulatory pacjentów,defibrylatory) i interaktywne metody prowadzenia zajęć umożliwiając pełna symulacje stanów zagrożenia życia.

Ratownikom medycznym przysługują punkty edukacyjne 8 za udział w seminarium i 20 za udział w warsztatach szkoleniowych.

Realizacja projektu prowadzi do przeszkolenia 320 pracowników należących do systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w rożnych formach szkoleniowych.

Szczegółowe informacje www.ratownictwo-mcs.pl
Pliki do pobrania na naszej stronie w dziale pobieralnia.

Koordynator projektu mgr Dorota Ladowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom. 669 977 812
www.psrm.org.pl

www.psrm.org.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/07/30 11:30 #2286 przez shire
:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Myślę, że warto spróbować :)

Ratownikiem się nie bywa, ratownikiem się jest!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/03/13 21:34 #12587 przez Endy
A gdzie to wszystko jest na waszej stronie, bo nie mogę znaleźć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/11/17 11:07 #12823 przez Tesa
Hej, widzę że trochę się spóźniłam :p ma ktoś z Was może informacje czy takie kursy są jeszcze do odbycia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.140 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account