Stop płatnym punktom edukacyjnym

Więcej
2017/02/25 22:10 #12565 przez Endy
Stop płatnym punktom edukacyjnym was created by Endy
My Ratownicy Medyczni powinniśmy stanowczo zaprotestować przeciwko płatnym punktom edukacyjnym. Ustawa nakłada na nas obowiązek doskonalenia się i zdobycia 200 punktów edukacyjnych co 5 lat, finansowanych z własnych środków. Trzeba zaznaczyć, że Ratownicy Medyczni nie zarabiają więcej od innych zawodów medycznych, dlaczego więc mają sami opłacać wszelkie kursy i inne szkolenia zawodowe. Musimy zaprotestować i żądać zmiany w ustawie dotyczącej w/w sprawy. Dodatkowo musimy żądać zwiększenia naszych wynagrodzeń. Nie może tak być, aby Ratownik Medyczny, który przejął obowiązki i odpowiedzialność lekarza zespołu podstawowego, był tak nisko opłacany. Nawet jeżeli zawód Ratownika Medycznego jest naszą pasją, to nie zapominajmy, że jest to również nasza praca. Praca, która musi zapewnić nam i naszej rodzinie godne życie. Mamy największe uprawnienia i zarazem największą odpowiedzialność spośród innych Ratowników Europy. Trzeba zorganizować generalny strajk i domagać się zmian, musimy sami zawalczyć o swoje, tak samo jak robią to lekarze, pielęgniarki. Musimy stworzyć jeden poważny i reprezentujący nas Związek Ratowników Medycznych. Piszcie co o tym wszystkim myślicie i róbmy coś w końcu. Zbudujmy mocną grupę zawodową, zwartą w myśleniu i działaniu.
Za tę wiadomość podziękował(a): dyspozytor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/26 16:58 #12567 przez td601
Replied by td601 on topic Odp: Stop płatnym punktom edukacyjnym
Kolego nigdy nie stworzymy jedności po pierwsze dlatego, iż sami zrobiliśmy z ZRM maszynkę do zarabiania pieniędzy tylko dyzury się liczą. Jeśli czytasz inne komentarze na innych stronach to zauważysz że największy problem ratowników jest to że wszystkich chcą zatrudniać na umowy o pracę i nie będą mogli dorobić (ja z etatyzacji osobiście jestem zadowolony gdyż tylko wtedy możemy coś zorganizować). Zauważ że nie myślimy przyszłościowo tylko tu i teraz. Jak słyszę kolegów którzy mi mówią że powinni zlikwidować przywileje dla innych służb bo wtedy każdy by docenił swoją pracę tak jak my na kontraktach że odpowiadamy za wszystko pod groźbą więzienia itd.Służbą mundurowym nie zlikwidują przywileji gdyż taki mamy ustrój państwa. A może czas najwyższy iść w drugą stronę walczyć o przywileje dla siebie dla swojego zawodu jak mają inne służby np. wpisać w ustawie o naszej płacy, o szkoleniach że z pośród nas są osoby które w ramach etatu instruktorskiego dokształcają się i przekazują wiedzę zdobytą dalej i tak mamy szkolenia wewnętrzne tak jak jest w straży,policji ( kto będzie chciał zapłacić za jakiś kurs lepszy czy inny bo go interesuje np. laparoskopia:) to może sobie za niego zapłacić)i tak odpadają nam płatne kursy i punkty, przywileje emerytalne np wcześniejsze przejście itp. Więc zacznijmy walczyć o swoje jestem za!!! ALE WSZYSCY A NIE TYLKO JEDNOSTKI TO POWINIEN BYĆ STRAJK OGÓLNOPOLSKI KONTRAKTOWCY i ETATOWCY WSZYSCY JEDNEGO DNIA NA L4 CHOROWAĆ NAM NIE ZABRONIĄ!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/04/05 09:05 #12620 przez madlewski
Replied by madlewski on topic Odp: Stop płatnym punktom edukacyjnym
Nie dziwię się Waszemu zdenerwowaniu koledzy..., ale ja ostatnio znalazłem fajną platformę edukacyjną, na której można zdobyć 80 pkt., dopuszczonych przez ustawę. Jest tam wiele ciekawych i TANICH kursów. Zaglądnijcie na www.e-ratownik.com.pl/ POLECAM :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.146 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account