Letni egzamin zawodowy 2014

Więcej
2014/05/31 07:45 - 2014/05/31 07:49 #10034 przez Czarny2609
Replied by Czarny2609 on topic Letni egzamin zawodowy 2014
Tematu nie piszesz. W mojej wcześniejszej wypowiedzi pisałem że masz okrojony projekt, tylko diagnoza i plan działań. Kartę wypełniasz normalnie wg. schematu, a w projekcie ( karta jest na osobnej stronie, a na projekt masz osobne dwie strony) piszesz diagnozę taką sama jak na karcie, i pod tym masz miejsce na plan działań. Wykazów nie piszesz. Plan działań tylko czyli np. 1. Ocena bezpieczeństwa miejsca zdarzenia
2. Zapewnienie bezpieczeństwa ratownikom i poszkodowanemu- odziez ochronna, jednorazoew rękawiczki
3. OCena stanu ogólnego pacjenta, Ocena świadomości GCS lub AVPU
4. Szybkie badanie urazowe BTLS
...
...
... itd.

Ja miałem 60latka po pobiciu we wstrzasie hipowolemicznym, z hipoglikemią i krwawiącą rana potylicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/31 07:51 #10035 przez diddy
Replied by diddy on topic Letni egzamin zawodowy 2014
a czy ktoś mógłby napisać jak ma wyglądać ten projekt? tzn tylko diagnoza ratownicza i plan działań ratowniczych bez tytułu projektu, założeń wykazu sprzętu itd...? czy dalej trzeba pisać ile jest poszkodowanych itd??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/31 07:56 - 2014/05/31 07:57 #10036 przez Czarny2609
Replied by Czarny2609 on topic Letni egzamin zawodowy 2014
ratownik-med.pl/index.php/forum/12-egzam...isania-projektu.html

Tu masz jak taki projekt powinien wyglądać. Tylko diagnoza i plan działań Cię interesuje to sie nie zmienia. Wg. tego schematu pisz.

Przy jednym poszkodowanym triage'u nie robisz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/31 09:23 #10037 przez diddy
Replied by diddy on topic Letni egzamin zawodowy 2014
ok dzięki, nic się w takim razie nie zmieniło xd projekt wygląda jak te wcześniejsze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/31 09:29 #10038 przez RATOWNIK2014
Replied by RATOWNIK2014 on topic Letni egzamin zawodowy 2014
Aha no dobra a we wstrzasie Hipowolemicznym podałes Dopamine?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/31 09:33 #10039 przez RATOWNIK2014
Replied by RATOWNIK2014 on topic Letni egzamin zawodowy 2014
a ten gosciu był nie przytomny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.427 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account