Pomoc w pisaniu projektu

Więcej
2013/10/13 19:39 - 2013/10/13 19:55 #9507 przez Atame
Pomoc w pisaniu projektu was created by Atame
Witam wszystkich użytkowników forum. Niestety nie udało mi się zdać egzaminu zawodowego (zabrakło mi 8 punktów)Dla tego też chciałbym abyście rzucili okiem na opracowanie przykładowego projektu, które zaproponowałem

Projekt:

skydrive.live.com/embed?cid=84D3828B4A03...AMCvnNJgiQoMKCM&em=2

Opracowanie :

skydrive.live.com/embed?cid=84D3828B4A03...AJcN5whDYokDQp8&em=2

Proszę o opinię co do tego opracowania. Co waszym zdaniem jest źle, co należało by zmienić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/14 21:17 #9508 przez sox
Replied by sox on topic Odp: Pomoc w pisaniu projektu
Do skali GCS możesz też dodać AVPU
Można było na początku przy skali GCS rozpisać badanie urazowe albo chociaż napisać że takowe zostało przeprowadzone
Kołnierz ortopedyczny założył bym wcześniej przed kalkulacją na pewno (przy kaniuklacji podaj rozmiar kaniuli)
Nie napisałeś jaką drogą podjesz płyn i w jakim wlewie (uwzględnij to w planie działania)
Nie jestem pewien co to jest ITS ja używałem skrótu BTLS
Nad podaniem morfiny bym się raczej zastanowił, ciśnienie stosunkowo małe, podejrzenie krwotoku wewnętrznego (patrz. złamanie kości udowej). Podaj ketonal (bezpieczniej)
Przełożenie za pomocą noszy zbierakowych lub noszy podbierakowych, nie używaj żargonu
Opisz jaka to jest pozycja przeciwwstrząsowa
Opisz w jaki sposób zapewnisz komfort termiczny i psychiczny np.(folia termiczna, reguła z przytomnym rozmawiaj do nie przytomnego mów)

Po pogorszeniu się stanu chorego jest za mało napisane. Pacjent wpada ewidentnie we wstrząs hipowolemiczny, pewnie ma krwotok lub uszkodzone narządy wewnętrzne. Ja bym rozważył intubację po utracie przytomności przez pacjenta, i oczywiście rozpisał tą intubacje.
Po pogorszeniu się stanu trzeba ponownie ocenić GCS lub (i) AVPU
Tlen podawaj pod kontrolą SPo2 aby była na poziomie co najmniej 95%-98% a po intubacji kapnograf

Co do wykazów to pisz wszystko co Ci przyjdzie do głowy, łącznie z workami i pojemnikami na odpady czy bateriami do laryngoskopu.

Pisanie projektów nie zawsze odzwierciedla postępowanie realne, trzeba to traktować jako specyficzny rodzaj testu, im więcej napiszesz tym lepiej (ale nie pisz głupot) popisuj się wiedzą jak piszesz o zaopatrzeniu rany ciętej czy amputanta opisz krótko jak to robisz.

Możesz stosować podkreślenia tytułów, praca ładniej wygląda.

Jeżeli nie chcesz ryzykować z założeniami to przepisz wszystko słowo w słowo do słowa opracuj.
Diagnozę ratowniczą rozpisuj od najpoważniejszych rzeczy do mniej poważnych
Wykonaj segregację TRIAGE nawet jak masz jednego pacjenta (wiem że to głupie ale klucze do projektów też bywają głupie)

W różnych szkołach uczą pisać projekty trochę inaczej ale warto wyrobić sobie swój styl pisania. Ja w Twoim projekcie tak na szybko poprawił bym to co napisałem ale to jest moja opinia. Ja od czasu otrzymania dyplomu nie pisałem już żadnego projektu (trochę czasu minęło). Podczas swojego egzaminu poszedłem pierwszy wykonać zabieg (najpierw sobie przemyśl wszystko i powtórz w myślach czynności) kiedy wróciłem byłem już spokojniejszy i nie rozpraszałem się tak bardzo.

Pozdrawiam

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Atame

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/14 22:20 #9509 przez Atame
Replied by Atame on topic Odp: Pomoc w pisaniu projektu
Bardzo dziękuję za twoje uwagi, nie mniej jednak nie rozumiem czemu sugerujesz rozpisywanie badania urazowego przy ocenie GCS.
ITLS to jest nowa, zmieniona nazwa BTLS
Faktycznie po pogorszeniu stanu chorego mało napisałem, ale w zadaniu też niewiele jest podane. Oczywiście myślałem nad intubacją, ale nie wiadomo czy pacjent stracił przytomność, nie wiadomo jaki jest GCS. Więc zwiększyłem tylko podawanie tlenu. (trochę kiepski projekt wybrałem)

Co do opisu zaopatrzenia rany ciętej, może faktycznie to dobry pomysł. W projekcie można umieścić wiele informacji. Nie mniej jednak każdy z nas jest ograniczony co do ilości kartek i co do czasu pisania. Więc podkreślanie tytułów i wpisywanie takich drobiazgów jak baterie do laryngoskopu chyba można sobie darować.

Co do wyrobienia swojego stylu pisania projektu to oczywiście jakiś tam posiadam, z tym że nie jest on wystarczający aby zdać egzamin (brakuje 8 magicznych punktów)

Jako że jestem absolwentem to nauczyciele mojej szkoły nie mają obowiązku siedzieć zemną i pisać projekty. Więc mnie zwyczajnie olali.

Wymyśliłem sobie, że poddam pod publiczną dyskusję moją umiejętność pisania projektów (może komuś jeszcze się to przyda)

Gdy pojawi się jeszcze kilka komentarzy z uwagami (za które bardzo dziękuję) To uwzględnię je w następnym projekcie który również tutaj zamieszczę.

Liczę na to iż forumowicze zwrócą mi uwagę na błędy, których ja nie widzę i w ten sposób uda mi się zdać egzamin poprawkowy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/15 18:32 #9510 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: Pomoc w pisaniu projektu
Tętno na tętnicy promieniowej jest wyczuwalne i bardzo szybkie - 95/min. Co za idiota to wymyślił? :woohoo: Nie mam więcej pytań...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/15 18:49 #9511 przez sox
Replied by sox on topic Odp: Pomoc w pisaniu projektu

Bardzo dziękuję za twoje uwagi, nie mniej jednak nie rozumiem czemu sugerujesz rozpisywanie badania urazowego przy ocenie GCS.

Dlatego że ja tak pisałem, najpierw wrażenie ogólne ABC, ocena świadomości i badanie urazowe. Nie jestem egzaminatorem ale egzaminator polecił mi żebym w ten sposób pisał, jak i również zwrócił uwagę na wykaz sprzętu żeby pisać jak najwięcej i nawet malutkie pierdoły.

Co do intubacji możesz napisać że rozważasz i rozpisać ładnie, punktów Ci za to nie odejmą.

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/15 19:58 #9512 przez Atame
Replied by Atame on topic Odp: Pomoc w pisaniu projektu

Tętno na tętnicy promieniowej jest wyczuwalne i bardzo szybkie - 95/min. Co za idiota to wymyślił? :woohoo: Nie mam więcej pytań...


Może faktycznie niezbyt mądry projekt wybrałem, nie wiem kto go układał bo mam go z sieci.
Skoro nie chcesz mi pomóc to przynajmniej nie zaśmiecaj tego tematu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.275 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account