zadanie praktyczne na egzaminie

Więcej
2011/08/28 22:02 #6629 przez Bizon301
Replied by Bizon301 on topic Odp: zadanie praktyczne na egzaminie
Kamila.
Naprawdę nie przejmuj się. Ten egzamin to farsa, i w żaden sposób nie odzwierciedla wiedzy. Niestety u nas też pozdawały takie egzemplarze które zaliczały poprawki na każdym semestrze. Pisały komisy. I pojawiały się rzadko. Natomiast gość który zawsze służył nam jako samobieżny podręcznik ratownictwa oblał z kretesem. Jakim cudem nikt nie wie. A tamte oryginały nawet z praktyk miały mierne w indeksach, w głowie się nie mieści, ale tak to działa niestety.
Głowa do góry, to nie koniec świata.

"W Tybecie mówimy, że wiele różnych chorób można wyleczyć jednym lekarstwem miłością i współczuciem. Są one pierwotnym źródłem ludzkiego szczęścia i ich potrzeba leży w samej istocie naszej egzystencji."
XIV Dalajlama
Bo czasem wystarczy wysłuchać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/28 22:12 #6632 przez kamila112
Replied by kamila112 on topic Odp: zadanie praktyczne na egzaminie
Dzięki Bizon,ale czuję się na razie beznadziejnie.Może to minie...:sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/28 22:46 #6637 przez Bizon301
Replied by Bizon301 on topic Odp: zadanie praktyczne na egzaminie
To raczej normalne że nie czujesz się najlepiej.
Teraz raczej zamiast rozpamiętywać to co było, warto zająć się tym co będzie. Czyli postarać się nie wypaść z rytmu. To tylko 10 miesięcy. Terminologia, dawki leków, procedury, szybko wylecą z głowy.
Postaraj się czytać regularnie stare testy, projekty, i notatki. Będzie dobrze.
No, ale odeszliśmy od tematu, i moderator da nam po łapach. I będzie miał rację. ;)

"W Tybecie mówimy, że wiele różnych chorób można wyleczyć jednym lekarstwem miłością i współczuciem. Są one pierwotnym źródłem ludzkiego szczęścia i ich potrzeba leży w samej istocie naszej egzystencji."
XIV Dalajlama
Bo czasem wystarczy wysłuchać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/29 07:21 #6642 przez lksmichael
Replied by lksmichael on topic Odp: zadanie praktyczne na egzaminie

Witam!Przejdę od razu do rzeczy.Nie zdałam.Najlepsze jest to,że naprawdę miałam wiedzę no może nie na miarę doświadczonego ratownika ale na wiedzę,którą wymagali w szkole i trochę ponad to.Mam ukończonych dużo kursów z rat.predmed.,z KPP i działam jako strażak ratownik.I przez wzór klucza,w który nie trafiłam przekreślono moje plany :( A najlepsze jest to,że osoby,które nie chodziły na zajęcia,które nie potrafiły nawet dobrze się wkłuć i wiedzy prawie zero-zdały.To jest dla mnie nie do przyjęcia.Oczywiście napisałam podanie do OKE o wgląd do swojej pracy,ale podobno decyzja i tak jest nieodwołalna.Nie twierdzę również,że wszystko napisałam dobrze ale na pewno będę próbowała walczyć o swoje punkty!Pozdrawiam.


Wiem że mało jest rzeczy, które mogłyby Cie teraz pocieszyć, jednak mogę Ci powiedzieć że miałem podobną sytuacje w tamtym roku. Byłem najlepszym uczniem w szkole i na praktykach, prowadziłem drużynę na turnieju RM. Przyszedł czas egzaminu i mimo tego że byłem pewien że zdam gdyż było NZK - temat w pewnym sensie mocno oklepany, a jednak poległem miałem 70%. Żeby było śmieszniej pod koniec lipca udało mi się załatwić, staż w pewnym pogotowiu. Po miesiącu pracy okazało się że nie mogę samodzielnie pracować - a byłem do tego przygotowywany noo i dupa blada. Resztę stażu robiłem na transporcie jako sanitariusz... Do tego wszystkiego okazało się w międzyczasie że gdybym zdał to bym dostał pracę na Izbie przyjęć... Teraz musisz to jakoś przeboleć zacisnąć zęby i ogarnąć się aby za rok zdać. Ja w tym roku zdałem, zadanie miałem banalne, a punktów nie wiem czemu nie miałem tylu ilu się spodziewałem myślałem o ponad 90, a miałem ledwo 79. Wierz mi egzamin nie odzwierciedla poziomu umiejętności i wiedzy - to tylko test, w którym trzeba używać "słów kluczy". Ja potraktowałem to jako próbę charakteru, gdybym w tym roku nie zdał to bym sobie odpuścił ratownictwo, ale wiedziałem że zdam ;-) Pozdrawiam Cię, 3m się

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/29 08:08 #6644 przez agab1902
Replied by agab1902 on topic Odp: zadanie praktyczne na egzaminie
Witaj RAT22 gratuluje tak dobrego wyniku jeśli możesz powiedz jaki projekt pisałeś i gdyby to było możliwe napisz jak on powinien wyglądać myślę ,że dużo osobom by to pomogło w przyszłości napisać poprawnie projekt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/29 10:29 #6645 przez Megan_J
Replied by Megan_J on topic Odp: zadanie praktyczne na egzaminie
Spokojnie. Również u mnie byli tacy, których zdany egzamin zaskoczył.
Najważniejsze to robić swoje, nie załamywać się i podejść do egzaminu raz jeszcze. Oczywiście powtarzać wszystko i być na bieżąco - jeśli jest wiedza, będzie i dyplom! (:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.207 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account