Przygotowanie do egzaminu

Więcej
2009/04/01 17:24 - 2009/04/01 17:28 #1939 przez RM_Lodz
Przygotowanie do egzaminu was created by RM_Lodz
Witam wszystkich Ratowników z dyplomem i tych co wkrótce go zdobędą. Mam prośbe/propozycje żeby wspólnie przygotować projekty które można byłoby wykorzystać do egzaminu, a przy okazji osoby które mają go za sobą odświeżą sobie pamięć. Ja osobiście będę zdawał ten egzamin w 2010 roku dlatego przyda się każda pomoc z Waszej strony , i nie chodzi mi o to że liczę na odrobienie przez Was mojej pracy domowej tylko liczę na Wasze doświadczenie.

Propozycja tematów do projektów:

Poród
Amputacja
Wstrząs
Zawał
Uraz kregosłupa w wypadku komunikacyjnym

Mam nadzieje że ci co już pisali sami dodadzą temat którego nie ma powyżej lub zaczniemy opisywać sceny z życia i opracujemy do nich wspólnie projekt . Liczę na aktywność nas wszystkich tych co są już RM i tych co wkrótce nimi zostaną.

Ratownicy powinni trzymać się razem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/02 12:04 #1940 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp.:Przygotowanie do egzaminu
Witam.
Sam ostatnio pisałem projekt z amputacji - przez mojego wykładowcę oceniony na... nie powiem bo wyjdzie na to , że się chwalę. Kiedyś przeszedł mi przez myśl pomysł umieszczenia swojego projektu na tej stronie - waham się do dziś.Pytanie brzmi: Czy celowym jest umieszczanie gotowych projektów w internecie?
Moim skromnym zdaniem zahamuje to proces samokształcenia każdego z nas - a wiadomym jest, że w zawodzie RM takowy jest nieodzowny.Drugi powód to wszechobecne lenistwo młodzieży, która w odrobieniu szkolnej pracy domowej ogranicza się do: \"kopiuj\" - \"wklej\". Nie pomyśl sobie, że jestem zadufanym w sobie wszechwiedzącym przyszłym ratownikiem, a moja odpowiedź podszyta jest złośliwością. Nic z tych rzeczy.
Pomoc w napisaniu projektu - jak najbardziej (naprowadzenie na temat, wyjaśnienie jakiejś kwestii) - gotowiec zdecydowane nie. Myślę, że większość urzytkowników zgodzi się z moim zdaniem, aczkolwiek poddaję je pod dyskusję.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2009/04/02 13:53 - 2009/04/02 13:54 #1941 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:Przygotowanie do egzaminu
Witam!! Tutaj są przykładowe arkusze z egzaminu zawodowego 2008r .

www.oke.poznan.pl/index.php?menu_st_id=5...amp;submit_element=1
Pozycja 14 Ratownik Medyczny cz.1 i cz.2

Pozdrawiam karolcia109:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/02 17:00 - 2009/04/02 17:03 #1942 przez RM_Lodz
Replied by RM_Lodz on topic Odp.:Przygotowanie do egzaminu
Dziękuje ci karolcia109 za linka zapoznam całą moją klasę z tymi materiałami, a co do wypowiedzi mangusa to ma racje że samokształcenie jest najważniejsze + doświadczenie . Pracuję w szpitalu już 15 lat ( Chiur.uraz i SOR) widziałem nie jedno działanie doświadczonych i tych mniej doświadczonych . Ja nie potrzebuję ściągi tylko info . Samokształcenie jest wliczone w nasz zawód nie tylko z własnej woli ale i z obowiązku. Ludzie tacy jak ja maja wady ( nabyte w pracy) które uwidaczniają się w czasie sprawdzianu i egzaminu , ostatnio były widoczne na egzaminie próbnym w tym roku gdzie zaliczyły tylko 2 osoby a reszta otrzymała wynik 50-55% . Byli wśród nich osoby które od lat jeżdzą w karetkach (pielęgniarki) i znają swoją pracę bardzo dobrze ale pominęły w swoich projektach to co dla nas wszystkich wydaje się oczywiste. Dlatego pomyślałem żeby przygotować się wspólnie , a jak ktoś się nie uczył to pracodawca i tak to zweryfikuje.

Ratownicy powinni trzymać się razem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2009/04/02 17:48 - 2009/04/02 17:49 #1943 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:Przygotowanie do egzaminu
Witam po raz kolejny...:laugh:
Może to co pisze Mangus jest prawdą ale ja sama zdawałam taki egzamin w styczniu tego roku i powiem, że sama szukałam takich projektów. Jest to bardzo pomocne bo można dowiedzieć się na co komisja zwraca uwagę..RM_Lodz najważniejsze w projekcie jest kolejność według, którego trzeba pisać projekt, a w tych projektach co widziałeś ta kolejność jest zachowana...Ja przyznam się szczerze, że do nauki przydały mi się te projekty, no i oczywiście nie zdała bym tego egzaminu bez pomocy mojego Piotra, który z ogromną cierpliwością wbijał mi do głowy zagadnienia medyczne;) !!!
Pozdrawiam karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/02 18:28 #1944 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp.:Przygotowanie do egzaminu
Witam ponownie.
Zarówno RM_Lodz i karolcia109 - mają w pewnym zakresie racje. Wynika to z różnicy poziomów szkół do jakich uczęszczaliście czy też uczęszczacie. Najwyraźniej nie wszystkie szkoły należycie przygotowują do egzaminów. Nie wiem jak jest u was ale ja piszę już chyba 6 projekt od NZK poprzez urazy, a obecnie jestem w trakcie pediatrycznego. Z tego co wiem do egzaminu przyjdzie mi ich napisać jeszcze kilka.
RM_Lodz - skoro tak bardzo Ci na tym zależy mogę udostępnić Ci mój projekt, jak tylko do mnie wróci i przerobię go na formę elektroniczną. Możliwe to będzie tylko w formie prywatnej, bo nie mam zamiaru go tutaj upubliczniać.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.175 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account