Praca licencjacka

Więcej
2010/03/19 05:39 #3081 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:Praca licencjacka
Nie chcąc być złośliwym i tak będę, przynajmniej tak to zostanie odebrane :( Doprawdy ciężko zliczyć sytuacje, kiedy to przystępując do pisania pracy licencjackiej siadacie przed komputerem i prosicie żeby ktoś zrobił to za Was... Za niedługo potencjalnie staniesz się osobą, która samodzielnie będzie podejmowała decyzje ratując ludzkie życie. A dzisiaj nie potrafisz skonstruować kilku pytań z zakresu pierwszej pomocy. Co zatem obejmuje program nauczania na Twojej uczelni jeżeli BLS czy BTLS wykracza poza Twoje możliwości?

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/19 12:00 #3082 przez huda
Replied by huda on topic O:Praca licencjacka
Witam
Nawiązując do tego co napisał Darth Vader porównując licencjat i studium policealne to jest niebo a ziemia. Nasz policealny egzamin zawodowy jest dużo ciężej zdać niż pracę licencjacką na uczelni wyższej. Zważając na fakt, że większość prac jest pisana przez kogoś a my egzamin zdajemy sam na sam z kartką papieru, na której piszemy projekt oraz fantom, na którym wykonujemy część praktyczną. Nawet dochodzi do tego, że do danej pracy są pisane pytania, więc jak taki ktoś ma tego nie zdać. Napisanie pracy licencjackiej w dzisiejszych czasach nie jest żadną sztuką czy też obronienie jej.W naszej szkole był delikwent, który ledwo przecisnął się do końca oczywiście egzaminu nie zdał a właśnie kończy licencjat.... :blush:

Drodzy studenci zastanówcie się nad swoją postawą....Jeśli pomyślę o tym, że Wy kiedyś macie być odpowiedzialni za ludzkie życie to aż ciarki mi po plecach przechodzą.... :huh: :dry:

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i wiosennie z cieplutkiego śląska :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/19 19:52 #3085 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Praca licencjacka
Ostro było!!! Ale trudno się z Wami nie zgodzić. Praca w ratownictwie medycznym = odpowiedzialność za ludzkie życie!

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/20 11:01 #3086 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic O:Praca licencjacka

Nawiązując do tego co napisał Darth Vader porównując licencjat i studium policealne to jest niebo a ziemia.


Uczyłem i tu i tu i szczerze mówiąc później w pracy często nie widać kto jaką szkołę kończył.
Uczę studentów dziennych, uczę tez zaocznych, którzy mają dyplom ratownika medycznego i wyniki egzaminów z KPP i czynności są bardzo podobne - I termin uwala jakieś 50% i w obu grupach pojawiają się te same głupie błędy.

Nasz policealny egzamin zawodowy jest dużo ciężej zdać niż pracę licencjacką na uczelni wyższej.


porównywanie egzaminu zawodowego i pracy licencjackiej jest bez sensu. Większy sens miałoby porównanie tegoż z egzaminem z medycznych czynności ratunkowych, który studenci zdają na 3 roku studiów.

Zważając na fakt, że większość prac jest pisana przez kogoś a my egzamin zdajemy sam na sam z kartką papieru, na której piszemy projekt oraz fantom, na którym wykonujemy część praktyczną.


Z tym, że większość prac jest pisana przez kogoś bym uważał ;)
Jest masa szkół policealnych gdzie uczą czegoś co koło ratownictwa medycznego nawet nie stało. Absolwenci tych szkół idą na egzamin zawodowy i ten egzamin zdają. Potem idą do pracy i wyrabiają renomę innym ratownikom.

Napisanie pracy licencjackiej w dzisiejszych czasach nie jest żadną sztuką czy też obronienie jej


Sugeruję więc wybranie się na studia, napisanie pracy i jej obronienie ;)
Polecam uczelnię na której pracuję, namiary mogę dać na priva. Jeśli przeżyjesz spotkanie ze mną na egzaminie bęziesz mogła się przekonać jak w praktyce wygląda pisanie lic i jego obrona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2010/03/20 12:18 #3087 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic O:Praca licencjacka
Witam,
Maciej S. pisze :

Z tym, że większość prac jest pisana przez kogoś bym uważał. Jest masa szkół policealnych gdzie uczą czegoś co koło ratownictwa medycznego nawet nie stało. Absolwenci tych szkół idą na egzamin zawodowy i ten egzamin zdają. Potem idą do pracy i wyrabiają renomę innym ratownikom.


hmmmm....czym te studia są lepsze od studium?? Nauczyciele są lepsi? Widzę, że jesteś sceptycznie nastawiony na szkoły policealne, ale dlaczego??Czym ratownik po studiach jest lepszy od ratowników po studium?? Po tych wszystkich postach co piszą studenci na naszej stronce to można wywnioskować że oni chcieli by żeby to inni napisali za nich prace aaaaa i jeszcze lepiej jak owy człek wymyśli mu ciekawy temat :blink: A owi studenci ( nie mówię wszyscy) wolą posiedzieć na wykładach i podłubać palcem w nosie a później zapłacic kilka stówek za napisanie pracy poczyta ją kilka razy i praca dyplomowa zdana...Nas w policealnych ocenia komisja z zewnątrz i nie mamy gotowych tematów do napisania projektów...A studenci nie dość, że mogą wybrać temat pracy, podręczników masa, internet, a tu jeszce wyskakują żeby im podać tytuły książek :blink: To z czego ich wykładowcy uczą skoro oni nie znają nawet podstawowych książek :silly:

Jest masa szkół policealnych gdzie uczą czegoś co koło ratownictwa medycznego nawet nie stało.


Po studiach nieraz podstawowych rzeczy co niektórzy nie potrafią zrobić...a co dopiero o wkłuciach mówić.....

A z Hudą się zgodzę w dzisiejszych czasach pracę licencjacką można napisać z palcem w nosie :woohoo:

Pozdrawiam karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/20 15:16 #3088 przez huda
Replied by huda on topic O:Praca licencjacka
Witam

Dzięki Karolciaza wsparcie :)

Są szkoły i są szkoły. Ja osobiście uważam swoją szkołę za bardzo dobrą, uważaną za najlepszą w regionie.

Maciej S. weź pod uwagę fakt, o którym pisałam ja, Karolciadostępne środki takie jak internet, książki itp. studenci pracę licencjacką mają podaną na talerzu. Może Ty Macieju jesteś egzaminatorem, który przykłada się do swojej pracy ale to i tak nie zmieni faktu, że my w szkole policealnej zdajemy egzamin, który jest sprawdzany zewnętrznie i na nim liczy się nasza wiedza zdobyta podczas nauki przez dwa lata. Nie neguję studiów wyższych ale zważając na fakt, który jest coraz bardziej upowszechniany i dokonywany a mianowicie "jaki może być ciekawy temat pracy licencjackiej", "jaka bibliografia do mojej pracy" i takich cytatów jest niezliczona ilość. Tacy ludzie mają potem brać odpowiedzialność za czyjeś życie??
Znam pewną osobę, która pisze prace i robi coś takiego, że w kilku miejscach niedociągnie tematu i w tym miejscu pisze pytania do owej pracy, i czy takie coś jest fair??Ja nie mówię, że wszyscy tak robią ale widząc sytuację jest tego coraz więcej, żenada

Nie rozumiem Maciej STwojej postawy wobec szkół policealnych. W czym one są gorsze od licencjatów??Są tzw "szkólki niedzielne", na których faktycznie płaci się kasę niejednokrotnie olbrzymią i tam się "produkuje" duże ilości "ratowników" i ja rozumiem, że możesz być poirytowany tym faktem ale niestety taka sama sytuacja dotyczy szkól wyższych. Przytoczę taki przykład świeży. Miałam praktyki na OIOM i czasem chodziliśmy z lekarzami na krótkie znieczulenia, tam zakładaliśmy wenflony itp byli studenci z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, i byli bardzo zdziwieni faktem, że my uczymy się w szkole zakładania wkłuć na sobie :ohmy: . Odnoszę wrażenie, po przeczytaniu Twojego tekstu, że nie ważne jaka to szkoła dobra czy zła ważne, że policealna i to czyni, że ona jest be :(
Ja nie mam zamiaru na nikogo naskakiwać ani przekonywać na siłę, co jest lepsze bo na to pytanie każdy sam sobie powinien odpowiedzieć ale szanujmy siebie na wzajem.

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.167 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account