Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Praca licencjacka

Więcej
2008/10/16 07:54 #1404 przez maciej.wojdat
maciej.wojdat stworzył temat: Praca licencjacka
Witam. Jestem studentem ostatniego semestru ratownictwa medycznego i pisze pracę na temat \"Oparzenia dorosłych jako stan zagrożenia życia\". Poszukuje różnych pozycji książkowych, notatek, zdjęć itp na ten temat. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. Maciek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/17 13:00 #1408 przez Tytus
Odp.:Praca licencjacka
Witam Cię maciej . wojdat , jeśli chcesz dowiedzieć się cokolwiek o oparzeniach , to musisz szukać w lekturze medycznej , o czym na pewno wiesz . Ja mogę podać Ci jedynie najpoważniejsze oparzenia 4 stopnia czym można się oparzyć , gdzie następują najpoważniejsze skutki tych oparzeń . Oparzenie 4 stopnia to , zwęglenie fragmentu ciała , ponieważ dochodzi do całkowitej martwicy skóry . Najczęściej oparzenia ciała w zagrożeniu życia człowieka jest takimi środkami chemicznymi jak ; soda kaustyczna , silne środki czyszczące , czy też wybielacze itp . Oparzenia substancjami chemicznymi , powodują , że skóra zaczyna piec i zmienia natychmiast lub traci kolor . Udzielając pomocy osobie poparzonej , należy uważać , i zachować ostrożność aby samemu nie ulec poparzeniu . Oparzenia środkami błony śluzowej , ust i gardła jest następstwem wypicia żrącej substancji albo zbyt gorącego płynu , najczęściej pociąga za sobą trudności w oddychaniu , nigdy nie próbować wywołać u pacjenta wymiotów który wypił żrącą substancję , ponieważ pogorszymy sytuację . Najpierw musimy dowiedzieć się , co wypił pacjent czy poszkodowany i wezwać jak najprędzej lekarza , podając mu po łyku zimnej wody lub kostki lodu . Poparzenie środkami chemicznymi na ubranie jak powinniśmy postępować , ( pierwsza pomoc ) , przez co najmniej 10 min. zmywamy chore miejsce pod zimną bieżącą wodą , w tym samym czasie ostrożnie zdejmujemy odzież zniszczoną przez substancję chemiczną , jeśli poparzenia są poważne i rozległe WZYWAMY NATYCHMIAST KARETKĘ . Oparzenia ust i gardła , rozluźniamy ubranie wokół szyi , co parę minut podajemy po łyku zimnej wody do picia lub kostkę lodu do ssania , też natychmiast wzywamy pogotowie . Jeśli oparzenie zajmuje ponad jedną dziesiątą powierzchni ciała , to pacjenta życie jest zagrożone . Jest jedna zasada udzielania pierwszej pomocy , należy jak najszybciej schłodzić miejsce oparzenia pod zimną woda . Tyle mogę od siebie Ci maciej . wojdat powiedzieć na temat oparzeń , ale mam nadzieję , że zdobędziesz lekturę w której na ten temat więcej osiągniesz wiedzy . Łączę Pozdrowienia

Więcej
2008/10/17 15:24 #1409 przez mmmm
mam nadzieję że maciej.wojdat student III roku nie będzie miał problemów ze zrozumieniem jakże cennych informacji kolegi Tytusa i pomogą mu one w pisaniu pracy.

a tak na poważnie w \"Basic Trauma Life Support\" rozdział 16 poświęcony oparzeniom krótko zwięźle to co najważniejsze.
także w \"ABC postępowania w urazach\"pod redakcja Jakubaszki rozdz 23 \"Postępowanie w przypadku ciężkich oparzeń\"

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Więcej
2008/10/17 15:31 #1410 przez GRZECHRAT
Sie ma Tytus :) Ty piszesz jak poparzony :laugh:

Więcej
2008/10/17 15:36 - 2008/10/17 15:47 #1411 przez maciej.wojdat
Witam Tytus... i na wstępie dziękuje za szybką i obszerną odpowiedź na mój post-prośbę. informacje które mi podałeś spróbuje jakoś wykorzystać w mojej pracy a materiały w postaci książek już pewne posiadam... dzięki jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie.

mmmm napisał:

dla sprostowania... student IVroku... tzn 7sem... na mojej uczelni rat med trwa 3.5roku. ale dziękuję za informacje. pozdrawiam.

Więcej
2008/10/18 17:57 #1413 przez Tytus
Witam Cię GRZECHRAT , byłem poparzony nie jednokrotnie , ale zrozumiałem , że napisałeś mi to złośliwie . Nie ja powinienem odpisywać maciej. wojdat , ale inni zawodowi Ratownicy Medyczni . Przykro mi z tego powodu , że mój przyjaciel mnie w ten sposób potraktuje . Nie pisz czasem , że robisz sobie jaja , bo wiem kiedy żartujesz , a kiedy bierzesz sprawy na poważnie . Pozdrawiam wszystkich Ratowników Medycznych .

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• Tomasz1987 Avatar
    • Napełnianie butli tlenem medycznym oraz ich serwis...
    • Witam, Jesteśmy firmą zajmującą się napełnianiem butli tlenem medycznym, obszarem naszej działalności jest cała polska. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Brzeźno ( woj. kujawsko-pomorskie ) nieopodal Aleksandrowa Kujawskiego. Jako hurtownia farmaceutyczna działamy na rynku od 2008r. Butle tlenowe napełniamy na 200 atm co jest bardzo ważne podczas akcji ratowniczych ( dłuższe użytkowanie ). Zajmujemy się również...
    • W Ratownictwo Medyczne / Państwowe Ratownictwo Medyczne
    • 2021/05/13 21:29
    • Polianna Avatar
    • Co można robić w domu podczas przymusowej kwaranta...
    • Ja staram się nie rezygnować z ruchu. Dbam o siebie na wszystkie możliwe sposoby – jem zdrowo, wysypiam się i odpoczywam. W trosce o moje stawy zachowuję też aktywność fizyczną stosuję mojasilaruchu.pl/strefa-sprawnych-stawow pracuje nad zdrowymi nawykami – gdy skończy się pandemia, będę mogła normalnie i w pełnym zdrowiu wrócić do swoich obowiązków.
    • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
    • 2021/04/29 13:38
    • WIKTORIA15 Avatar
    • Zapytanie co do pracy
    • Witam! Mam pytanie do WAS odnośnie pracy po kursie KPP Myślałam o obstawie na meczach oczywsice tych niższych, młodziezowych wiece moze gdzie moge zgłosic/ aplikowac swoją kandydture? a moze ma ktos jakis pomysł dla mnie co moge w tych czasach robic, moze jednak ktos potrzebuje takiej osoby jak ja Lokalizacja LUBELSKIE Licze na wsze odpowiedzi
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2021/03/16 12:46
    • Centro Medica Avatar
    • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
    • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
    • W Personel systemu PRM / Ratownik Medyczny
    • 2021/02/25 10:00

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account