Studium Ratownika Medyczneg - Zaocznie

Więcej
2013/01/31 19:02 #8896 przez yunivers
Studium Ratownika Medyczneg - Zaocznie was created by yunivers
Hej.
Jestem kierowca karetki dokładnie transportowej i chciałabym zrobić sobie ratownika medycznego.
Ale jako że pracuję to nie bardzo mogę zrobić go w systemie stacjonarnym.
I moje pytanie jest takie czy można zrobić go w systemie zaocznym? i czy gdzies na podkarpaciu sa takie uczelnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/31 20:05 #8897 przez piotrek-med
Replied by piotrek-med on topic Odp: Studium Ratownika Medyczneg - Zaocznie
Kolego bez problemu możesz uczęszczać na zajęcia niestacjonarne, nie jestem z Podkarpacia ale znalazłem studim o kierunku ratownictwo medyczne w Rzeszowie- wysyłam ci link : www.medyk-studium.pl/default.php?act=ratownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/01 10:36 #8903 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Odp: Studium Ratownika Medyczneg - Zaocznie
Z tego co się orientuje, to szkoły policealne o kierunku ratownik medyczny zostaną zamknięte z kolejnym naborem. To znaczy, że ostatnią szansą było załapanie się na semestr zimowy. Pozostała Ci jedynie szansa skorzystania z wyższych uczelni. Na moje oko powinieneś rozejrzeć się za uczelniami swojej okolicy i dowiedzieć się w jaki sposób podpisać się na semestr zimowy.
Powodzenia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/01 12:58 #8905 przez piotrek-med
Replied by piotrek-med on topic Odp: Studium Ratownika Medyczneg - Zaocznie

Z tego co się orientuje, to szkoły policealne o kierunku ratownik medyczny zostaną zamknięte z kolejnym naborem. To znaczy, że ostatnią szansą było załapanie się na semestr zimowy. Pozostała Ci jedynie szansa skorzystania z wyższych uczelni. Na moje oko powinieneś rozejrzeć się za uczelniami swojej okolicy i dowiedzieć się w jaki sposób podpisać się na semestr zimowy.
Powodzenia :)



Nie wiem kolego skąd czerpiesz informacje ale należy zmienić informatora, bo to co mówisz to bzdura, nic takiego się nie będzie działo. Szkoły policealne nadal będą, być może szkoła o takim kierunku będzie zamknięta w twojej miejscowości ale ogólne nic nie będzie zamknięte.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/01 17:59 - 2013/02/01 18:10 #8908 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Odp: Studium Ratownika Medyczneg - Zaocznie

Nie wiem kolego skąd czerpiesz informacje ale należy zmienić informatora, bo to co mówisz to bzdura, nic takiego się nie będzie działo. Szkoły policealne nadal będą, być może szkoła o takim kierunku będzie zamknięta w twojej miejscowości ale ogólne nic nie będzie zamknięte.

W porządku. Chciałbym, żebyś polecił mi innego informatora niż Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ad 1. Odnosząc się do kwestii zmian w odniesieniu do kształcenia w zawodzie ratownik medyczny należy wskazać, że w związku z transformacją kształcenia w zawodach medycznych, minister zdrowia wnioskował do ministra edukacji narodowej o wprowadzenie przepisów stanowiących o zamknięciu kształcenia w zawodzie ratownik medyczny na poziomie średnim w szkołach policealnych. Zgodnie z przepisami rozporządzenia ministra edukacji narodowej z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz. U. z 2012 r. Nr 0, poz. 7) na rok szkolny 2013/2014 nie prowadzi się rekrutacji kandydatów do klasy pierwszej (na semestr pierwszy) szkół prowadzących kształcenie w zawodach ratownik medyczny.


Piotrek-med.Na moje oko istnieje chyba potrzeba dokładnej analizy, czy taka szkoła zapewni dostęp do późniejszego egzaminu zawodowego. Mam nadzieję, że nie okaże się to dwuletnim zaangażowaniem, by w późniejszym czasie wylądować ze znakiem zapytania nad głową pod koniec czwartego semestru.
bip.men.gov.pl/images/stories/klasyfikacja_zawodow.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/01 18:16 - 2013/02/01 21:20 #8909 przez piotrek-med
Replied by piotrek-med on topic Odp: Studium Ratownika Medyczneg - Zaocznie
Moja mama jest dyrektorem na uczelni (studium ratownictwa medycznego) i kiedy jej to powiedziałem to powiedziała że bez paniki takie plany są ale czy wejdą to nikłe szanse. Władze wszystkich uczelni (chodzi mi o studium) odwołują się do ministerstwa i ten proces został zawieszony do ponownego przeanalizowania. Także na chwilę obecna wszystko jest pod znakiem zapytania.
Osobiście uważam że to jest bez postawne zabieranie szansy ludziom bez matury na realizowanie się w tym zawodzie. Ale co się wydarzy z tym fantem to czas pokaże.
Miejmy nadzieję że decyzja zostanie cofnięta.

Zwracam honor kolego, teraz już wiem na 200% że szkoły policealne będą zamknięte Wszystko się dziś wyjaśniło i ministerstwo decyzji nie zmienia. Szkoda... i to bardzo, aż nie che się mówić o tym

Nie pisz posta pod postem- korzystaj z funkcji EDYTUJ. Ania82.
Za tę wiadomość podziękował(a): mjrleszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.174 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account