po maturze

Więcej
2008/06/06 07:22 #922 przez 1961
Replied by 1961 on topic Odp.:po maturze
Miło mi że kolega trafnie zrozumiał moje intencje co do wyboru typu szkoły.Po licencjacie dwa lata i tytuł mgr. w kieszeni.W tym roku do rodziny ratowników dołączą pierwsi magistrowie.Młodzi powinni iść z postępem bo ci z wieloletnią praktyką mają już za dużo stresu na swym koncie i zdobycie 200 punktów na kursach przez 5 lat w zupełności im wystarczy.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/06/09 11:31 - 2008/06/21 15:23 #931 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:po maturze
Witam Cię Marcin , może magnus , chce mieć mgr. z Ratownictwa , ma chłopak ambicje , ale Ty Marcin masz racje , po co chodzić do szkoły dwa razy, praktycznie na te same przedmioty ścisłe , uważam , że ktoś kto chce poprzez szkołę uzyskać zawód Ratownika Medycznego , to również pragnie jak najszybciej jeździć na karetce i pomagać drugiemu człowiekowi , taki jest cel Ratownika Medycznego . Pozdrawiam .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/06/09 14:37 - 2008/06/09 14:38 #932 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp.:po maturze
Nie wiem skąd wziął się wątek stresu połączony z punktami edukacyjnymi-proszę o wyjaśnienia.Jeżeli chodzi o magistrów to pamiętajcie o jednym.W karetce tytuł magistra jest zbędny! Doceniam czas poświęcony przez Was na zdobycie tego tytułu,ale ani nie daje on większej wiedzy z zakresu ratownictwa,ani nie ma przełożenia finansowego.Generalnie nie liczcie na to,że zwróci się Wam to,co zainwestowaliście w siebie po to żeby zostać \"mgr rat med\".Praca w zespołach RM wymaga wiedzy i umiejętności,które zdobywa się także w studium(jak napisał Mangus lepsza praktyka,a bez niej ani rusz)a także,co bardzo ważne,odpowiedniej tężyzny fizycznej.Niestety nawet mgr rat med musi radzić sobie z krzesełkiem i noszami kiedy zajdzie taka potrzeba.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/06/09 15:12 #933 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp.:po maturze
Witam wszystkich.
Coprawda w tym temcie już się wypowiadałem ale muszę sie ustosunkować do wypowiedzi Tytusa.
Drogi Tytusie- nie mam zamiaru robić mgr z ratownictwa bo sam wybrałem policealną z uwagi na to, że pracuję już w pogotowiu. Trafnie zuważył marcin1975rm - w karetce mgr można sobie w buty wsadzić- bo nie liczą się tytuły a perfekcyjna praca zespołowa. Tytusie źle odczytałeś moje intencje.
Dla czego sugerowałem licencjata? Otóż kiedyś pewnego pięknego dnia może się zdażyć, że nasi wspaniali ustawodawcy stwierdzą, że technik to mało. Mam nadzieje, że nie nastąpi to szybko. Rady potrzebował młody człowiek zaraz po maturze więc po co proponować mu \"półśrodki\".
Natomiast co do punktów edukacyjnych- nie wiem jak jest naprawdę ale wg. moich wykładowców z ratownictwa punkty obowiązują po policealnej jak i po licencjacie - potwierdźcie lub zdementujcie.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/06/10 08:48 - 2008/06/21 15:30 #935 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:po maturze
Witam Cię magnus , PRZEPRASZAM Cię ,widocznie źle Cię zrozumiałem , Ty i Marcin macie racje , co do edukacji , bo po co komu licencjat , skoro można jeździć na karetce po szkole policealnej , uważam , że jeśli ktoś ma wyższe ambicje , to tez nie mówimy , że jest to złe . Ale z drugiej strony RM po studiach ma większe szanse pozostania do emerytury . Pozdrawiam wszystkich Ratowników Medycznych w całej Polsce .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/06/11 09:46 #941 przez 1961
Replied by 1961 on topic Odp.:po maturze
Wątek stresu nic nie ma wspólnego z punktami edukacyjnymi.W ramach ochrony praw nabytych ci wszyscy ratownicy,którzy uzyskali tytuł ratownika medycznego po szkole średniej będą mogli do emerytury wykonywać swój zawód.Jaki więc jest dla nich sens stresować się na studiach.Wystarczy stres związany z wykonywaną pracą.Co do punktów edukacyjnych zdobycie ich dotyczy wszystkich ratowników medycznych nawet tych powyżej tytułu mgr.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.175 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account