Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji

Więcej
2012/11/15 14:18 #8410 przez AnnaC
Replied by AnnaC on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Pytam o to bo ogólnie zawsze byłam wrażliwa i czasem może nawet przesadnnie ;)
I nie raz słyszałam że np fajnie że myślę o takim kierunku ale czy nie jestem za bardzo wrażliwa i delikatna.
Ja mimo wszystko uważałam że to dobra cecha, a z niektórymi rzeczami trzeba się uporać a jak sie naprawdę bardzo chce to wszystko da się zrobić.
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/15 14:26 #8411 przez kuba_664
Replied by kuba_664 on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
A ja mam inne pytanie, ciężko jest sie dostać na te studia ? Jak myślicie, jak zamkną studium to bedzie wiecej chętnych na studia czy "prestiż" ratownictwa zamaleje ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/15 14:50 - 2012/11/15 15:02 #8412 przez AnnaC
Replied by AnnaC on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Hm pewnie też zależy gdzie się wybierasz na studia i w ogóle dlaczego zlikwidowano możliwość kształcenia się w tym kierunku w szkołach policalnych? bo jeżeli dlatego że mało było chętnych, to studia też nie powinny być oblegane, najlepiej jak odpowie na to jakiś student;)



Uwaga! Nie pisz posta pod postem (forum to nie komunikator!), korzystaj z funkcji EDYTUJ i dopisz czego zapomniałaś, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

ADMIN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • porkass
  • porkass Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • PorkaSS-In Case of Emergency :-)
Więcej
2012/11/15 20:32 - 2012/11/15 20:52 #8414 przez porkass
Replied by porkass on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Odpowiedź na świeżo (gdyż jestem na 1 roku RM na UMED w Łodzi) - zależy co rozumiesz pod pojęciem ciężko. Potrzebowałem 2 przedmioty, wziąłem biol i chem (60% i 80%) na podstawie co po przeliczeniu dale 140pkt. Na pierwszy próg się nie dostałem - co mnie przeraziło bo o RM marzyłem i nic innego nie chciałem robić. Jak się okazało, dużo u nas "niedoszłych lekarzy" którzy tak podwyższyli próg pkt. Ostatecznie próg wynosił 75 pkt. Ale nie to sie liczy. Nie sztuka zacząć, sztuka skończyć. Wszyscy powtarzają że kierunek nie dla kobiet (a te twardo idą w zaparte że dadzą radę - czego im życzę ;) ). Studia super, właściwie to o czym myślałem - i też marzyłem, jednak ilość nauki mnie przytłacza. Więc jeżeli masz "łeb kwadratowy", miękkie serce i twardą pupę to zapraszamy w szeregi studentów RM. Jednak jeżeli nie masz biol chem i fiz w jednym palcu to będzie baaaardzo ciężko. Co do studium - nie zlikwidowano jeszcze, bo już 3 lata temu słyszałem "że to ostatni nabór" ale ciągle się do tego przymierzają. Podobno jakość i ilość nauki jest niewystarczająca. Z tego co mądrzy ludzie mówią, ludzie po studium nie powinni zostawać noszowymi, a znam kilku, którzy są w fachu od lat, są wspaniałymi ratownikami, a teraz na gwałt robią studia. Mus to mus (chociaż przepisy jeszcze o tym nic nie mówią. Ustawa o PRM, Rozdział 2, Artykuł 10, § 4.
Chyba nie wprowadzam w błąd...
Powodzenia w realizacji planów.

"Jeśli masz wątpliwości, to tak już zostanie. " - Zasada Merhina

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/15 21:53 #8415 przez AnnaC
Replied by AnnaC on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Wiele kobiet jest ratownikami i dają rade, więc jak się naprawdę chce to się da ;)
Wiele zawodów podobno 'nie jest' dla kobiet a jednak je wykonują.
Liczę że na moją uczelnie będzie łatwo się dostać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/15 22:07 #8416 przez kuba_664
Replied by kuba_664 on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Niedaleko mnie znajduje się takie studium medyczne. Pytałem i potwierdzili mi, że w tym roku został przeprowadzony ostani nabór na ten kierunek. Może coś się zmieni zanim skończę szkołe średnią. A odnośnie studiów, jest możliwość dostania się bez matury z chemii, biologii, czy fizyki ? Dodam, że nie są one moją mocną stroną no ale po to są studia żeby się uczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.406 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account