Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji

Więcej
2012/09/16 15:37 #8262 przez kuba_664
Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji was created by kuba_664
Witam,
Właśnie zacząłem 3 klasę technikum i myślę, że pora myśleć co dalej. Potrzebuje odpowiedzi na parę pytań. Nie mam kogo pytać wiec pytam was :) Chciałbym się dowiedzieć jak to jest ze studiami zaocznymi. Jak patrzę na dzienne to widzę, że wymagana jest matura z biologii, chemii lub fizyki natomiast przy zaocznych nie ma słowa o maturze, więc jest ona tam wymagana czy nie ? 7km ode mnie jest studium medyczne lecz wszędzie mówią, że studium chcą zamykać i nie wiem czy zdążę na ostatni nabór poza tym chyba po studiach łatwiej o prace. Oświećcie mnie :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/09/16 16:31 #8263 przez shire
Replied by shire on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Kolego, będąc już w tej klasie technikum, winieneś już wiedzieć iż aby rozpocząć jakiekolwiek studia należy posiadać maturę.
Co do studium, ostatni nabór kończy się w tym roku.

Ratownikiem się nie bywa, ratownikiem się jest!
Za tę wiadomość podziękował(a): kuba_664

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/09/16 17:20 - 2012/09/16 18:58 #8264 przez kuba_664
Replied by kuba_664 on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
No dobra ale na zaoczne też trzeba mieć maturę z biologii lub fizyki czy chemii czy tylko ta zwykła(matma,polski,język)? Sorry za takie pytania ale nie interesowałem się tym gdyż nie sądziłem, że przed nosem mi studium zamkną...

O i jeszcze coś wypatrzyłem. Wyniki rekrutacji na stacjonarne studia I stopnia na kierunek Ratownictwo Medyczne wynikirekrutacji.umlub.pl/pliki/050912/r..._s_050912_rp_lp3.htm Powiedzcie mi czy gość nr 51 (ostatni) dostał się zdając maturę na 30% z matmy i 31% z języka ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/09/18 17:37 #8276 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Zawsze możesz iść na studia wyższe. Co do gościa nr 51, zgadza się.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuba_664

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/12 21:33 #8396 przez AnnaC
Replied by AnnaC on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji
Witam,
w tym roku mam maturę (również jestem w technikum) i wybieram się oczywiście na ratownictwo medyczne. Ale już bardzo bym chciała zakupić sobie jakąś książkę dotyczącą tego zawodu, nie wiem za bardzo jaką...Doradzicie?
Pozdrawiam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/13 23:44 #8402 przez kandek
Replied by kandek on topic Pomóżcie mi wybrać kierunek edukacji

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków
Za tę wiadomość podziękował(a): AnnaC

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.260 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account