Czy ktoś rozpoczyna w tym roku nauke w studium?

Więcej
2012/08/24 07:03 #8048 przez FocusMED
Wszystko fajnie, dyplom będziesz miała tyle że po 2015r. będzie nadawał się tylko do powieszenia na ścianę.
Dlatego w tej chwili nie warto iść do studium.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/24 12:32 #8049 przez Caroline
Będę wdzięczna jak wyjaśnisz mi dlaczego plus podstawa prawna... Przeraziłeś mnie tym, co napisałeś trochę...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/24 13:13 #8050 przez FocusMED
Może źle się wyraziłem, twój dyplom będzie ważny z tym że w praktyce nikt Cię nie zatrudni mając do dyspozycji ratownika po studiach.

Po prostu nasze państwo zamyka policealny system kształcenia ratowników. Jednak dyplomy uzyskane do 2015r będą ważne, ale jak już pisałem inna rzecz czy ktoś Cię zatrudni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/24 13:31 #8051 przez Caroline
Spokojnie. Zrobią pomostówki. Teraz nie stać mnie na drugi kierunek studiów (ach ta piekielna odpłatność za drugi kierunek). Uparłam się i zrobię... Z resztą kombinacja ukończonych studiów I st. z Administracji ze specjalnością Systemów Bezpieczeństwa Publicznego, technika logistyka, ratownika medycznego i technika BHP (też zamierzam zrobić zaocznie- zapisuję się w tym roku) da mi pracę. Może nie koniecznie jako ratmed, ale da. Do tego zamierzam zrobić studia II st. z Bezpieczeństwa Wewnętrznego albo z Kryminalistyki (również zaocznie jak jakąś pracę znajdę, bo w tej chwili nie mogę sobie finansowo na nie pozwolić)... Poza tym biorę się ostro za niemiecki i zamierzam pracować w Niemczech jeśli w Polsce nie da rady (a wiadomo jak zarobki stoją).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/24 13:38 #8052 przez FocusMED
Pomostówki kończą się właśnie w 2015r. Jak Ci się chce to rób, ja uważam że w chili obecnej to bez sensu.
Poza systemem (jak na razie) nie będziesz miała żadnych uprawnień (z wyłączeniem imprez masowych) a w systemie bez układów nie dostaniesz pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/24 15:19 - 2012/08/24 15:23 #8053 przez Caroline
Bredzisz... Pomostówki jeszcze dla ratmedów się nie zaczęły a Ty piszesz, że skończą się w 2015 roku... Przestań siać postrach. Póki co nie doszło nawet zapisu traktatu akcesyjnego, w którym rząd polski dupuścił do nie uznania kwalifikacji zawodowych ratowników medycznych po szkołach policealnych. Chyba pomyliło Ci się z pielęgniarkami... Miał być ostatni nabór w 2010 roku. Ale zaniechano tego terminu i podjęto decyzję, że będzie nabór, dopóki zainteresowanie ze strony pielęgniarek będzie. Póki co, jest to pełnoprawny zawód i nie ma jeszcze planów, żeby działo się inaczej. Po zamknięciu kształcenia na kierunku Ratownik Medyczny w szkołach policealnych będzie planowane otwarcie studiów pomostowych, które w krótszym czasie pozwolą na uzyskanie licencjatu, gdzie warunkiem będzie zdana matura i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe (ale to są jeszcze popierdółki na ten temat i nie ma żadnych wiarygodnych konkretów- dopiero powoli zaczynają o tym mówić, ale nic jeszcze nie robią).
Do 2015 roku to pielęgnierki mogą się starać o dofinansowanie studiów pomostowych. :) Nic poza tym.
Odsyłam do zapoznania się z tą stroną: MZ: Zawód Ratownik Medyczny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.357 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account