Czy ktoś rozpoczyna w tym roku nauke w studium?

Więcej
2012/08/24 16:38 - 2012/08/24 17:16 #8054 przez FocusMED
Widzę ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem! Napisałem ze dyplomy będą ważne i nikt nie kwestionuje uprawnień ratowników po studium ale raczej pracy nie znajdziesz! Widzę że mało wiesz na temat systemu i tego jak to wygląda od środka, ale życzę powodzenia. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/25 10:57 - 2012/08/25 11:05 #8055 przez Caroline

Pomostówki kończą się właśnie w 2015r.[...]

Nie mam problemów z czytaniem. Napisałeś bzdurę, to ją sprostowałam.

Zależy gdzie pracy będę szukać- w niektórych miejscach wolą po policealnej. Co region to inaczej. Poza tym zastanawiam się nad pracą w Niemczech jako Rettungsassistent. Póki co są takie same uprawnienia jak ratownicy po studiach. Jedyne co może być problemem w Polsce, to preferencje pracodawcy, czyt. wykształcenie wyższe i koniec na tym. Nie ma w tej chwili tak, że ratownik po licencjacie ma więcej uprawnień od czerwonego po policealnej. Powtarzam po raz ostatni: uprawnienia mają identyczne.
Teraz na studia dzienne aż 3 lata nie mogę sobie pozwolić. Po policealnej jak otworzą tylko pomostówki, zrobię licencjat (a otworzą na pewno- to tylko kwestia czasu).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/25 12:03 #8056 przez ww61
To dobrze,że ludzie mają cel w życiu i próbują go realizować.Gdybym mógł wrócić do przeszłości wybrał bym bez zastanowienia pielęgniarstwo.W tym zawodzie jest możliwość bliższego kontaktu z pacjentem,którzy z obserwacji nie chcą czuć się samotni w trakcie walki z chorobą w szpitalu.
Bardzo było to wyczuwalne podczas realizacji dalekich przewozów między szpitalnych kiedy czuć było w oczach pacjentów wdzięczność za to,że zauważa się w nim człowieka.Nie sądzę aby poziom wykształcenia miał znaczący wpływ w relacjach pacjent-ratownik a one są w tym zawodzie bardzo istotne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/25 13:32 #8057 przez FocusMED
Poziom kształcenia nie ma wpływu na relacje z pacjentem, natomiast ma wpływ na to jak będziesz przygotowany do zawodu (przy czym nie twierdzę że szkoły policealne kształcą gorszych ratowników) acz kolwiek na studiach dziennych jest zdecydowanie więcej klinik (o ile w studium w ogóle tak owe są (nie mam na myśli praktyk)). Natomiast poziom kształcenia ma wpływ na to czy dostaniesz pracę i ile zarobisz, ja mając do wyboru zatrudnienie ratownika po studium i po studiach (zakładając że mają porównywalną wiedzę i umiejętności) zatrudnił bym osobę z wyższym wykształceniem. Z prostej przyczyny, jak startuje do przetargów czy mam zapytania ofertowe lepiej to wygląda jak kadra ma studia wyższe klienci niestety o to pytają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/25 19:53 #8059 przez ww61
FocusMed,może i masz rację jeśli chodzi o zatrudnianie droższych dla zakładów pracy absolwentów wyższych uczelni.Teoretycznie chodzi w tym przypadku przecież o wyższy poziom jak mówi nazwa zawodu ratowania ludzi.Weź jednak pod uwagę doświadczenie większości absolwentów średniej wersji wykształcenia,którzy aby dalej wykonywać swój zawód ukończyli średnie studium.Nie należy zapomnieć również o tak potrzebnych predyspozycjach do wykonywania naszego szczególnego zawodu bo zdarza się,że sam wysoki poziom teorii nie wystarczy by skutecznie udzielać pomocy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/25 20:14 - 2012/08/25 20:14 #8061 przez FocusMED
Jak najbardziej się zgadzam z tobą jednak żyjemy w takich czasach że licencjat to absolutne minimum i faktycznie nie ma to nic wspólnego z rzeczywistą wiedzą czy doświadczeniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.164 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account