Polcealna szkoła w Będzinie vs. w Katowicach

Więcej
2008/04/01 11:31 #751 przez huda
Otóż mam takie pytanie dotyczące wymienionych w temacie szkół...Czy ktoś z Was się w którejś kształcił?
W Katowicach przy ul Wiertniczej wiem że to dość dobra szkoła ale ona jest jak się nie mylę dzienna co koliduje z pracą a ta w Będzinie jest zaoczna....Najbardziej zależy mi na opinii tej w Będzinie gdyż raczej będę zmuszona uczyć się zaoczne....

Pozdrawiam serdecznie :) :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/14 16:53 #776 przez mangus
Witam huda!
Ja mogę cos powiedziec na temat szkoły w Katowicach jeżeli Cię to interesuje, bo właśnie tam się kształcę. Również pracuje i jakoś daje radę. Nie napisałaś czy pracujesz w służbie zdrowia. Jeżeli tak i wymuszają na tobie obowiązek dokształcenia się to powinni ci to umożliwić. Jeżeli pracujesz w innym zawodzie to jest to tylko i wyłącznie Twój wybór. Gdybyś chciała coś wiedzieć na temat Katowic to chętnie udziele informacji. Zaznaczm jednak że jestem na I semestrze więc informacje mogą dotyczyć tego semestru. Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/14 20:12 - 2008/04/15 07:05 #778 przez huda
Hej
Jak możesz pisz wszystko na ten temat nawet jeśli jesteś na I semestrze...Każde info się przyda...Nie pracuję w służbie zdrowia niestety już nigdzie nie pracuje...Dlaczego to nie będe o tym pisać bo i po co...

Ale będę wdzięczna za każdą informację...
Jest jeszcze szkoła w Sosnowcu na ul. Stalowej ale z tego co mi wiadomo bardzo ciężko się dostać...
A powiedz mi czy na Wiertniczą ciężko się dostać???
Pozdrawiam Huda :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/16 05:17 #779 przez mangus
Witaj huda.
Obiecane informacje na temat szkoły. Nauka w systemie dziennym. Z reguły zajęcia odbywają sie od poniedziałku do piątku. Z uwagi jednak na osoby pracujące przynajmniej w moim semestrze uczymy się tylko 4 dni w tygodniu.Całkowity koszt nauki wynosi 120 zł na rok (rada słuchaczy)plus ubezbieczenie jeżeli tak owego nie masz. Do tego dochodza pomoce naukowe typu białe ubranko na Techniki Zabiegów. Jeżeli chodzi o rekrutacje to w moim przypadku liczyła sie kolejność zgłoszeń. Na stronce w necie znajdziesz info o testach sprawnościowych- być może robią je w przypadku większej ilości kandydatów. Co do samej nauki. Duży nacisk kładą na frekfencje. Samo nauczanie jest raczej w systemie uczelnianym czyli wykłady a potem sprawdzianik w formie testu. Sprawdziany są dość często, ale za to z mniejszej ilości materiału, więc jak dla mnie ok biorąc pod uwagę ilość czasu jaki mam na naukę czyli niewiele.
Co do samych przedmiotów. Ratownictwo-ogólne zagadnienia, diagnoza ratownicza, resuscytacja, badanie urazowe. Techniki zabiegów - aseptyka, podstawy szycia chirurgicznego. Psychologia - jak wszędzie ogólne zagadnienia. Judo - tak to się u nas nazywa a są to podstawy samoobrony. Dydaktyka- jak sama nazwa wskazuje przygotowuje do prowadzenia szkoleń. Prawo - ogólne zaganienia z prawa i ekonomii. Anatomia - chyba nie muszę wyjaśniać. Straż - zagadnienia ochrony przeciwpożarowej i ekologii.Ponadto jest możliwość uczestnictwa w pozoracjach np. na zawodach OSP lub ćwiczeniach dla innych służb- niezła zabawa i weryfikacja swojej wiedzy. WF - utrzymanie sprawności fizycznej plus basen czyli podstawy ratownictwa wodnego (na razie doskonalenie pływania a później skoki ratownicze i holowanie).
Tyle na dzień dzisiejszy. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Co do szkoły w Sosnowcu mogę się conieco dowiedzieć bo pracuję z osobami które tam się uczą.
Pozdrawiam i przepraszam za nieco przydługawy post.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/16 06:59 #780 przez huda
Hej
Dziękuje Ci za wszystkie info :)
A jeszcze jedno pytanie czy nie orientujesz się czy bardzo kładą nacisk na ocenę z wf na świadectwie?
Wiem że w Sosnowcu takowa jest warunkiem rekrutacji co w moim przypadku odpada...na świadectwie mam zwolniona gdyż w drugim semestrze ostatniej klasy liceum miałam dość poważny uraz ręki i nie mogłam ćwiczyć prawie całe półrocze i nie mam oceny....:unsure:

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/16 13:08 #781 przez mangus
Huda daj mi troszkę czasu a zorientuje się w sekretariacie jakie są dokładnie kryteria rekrutacji, a zwłaszcza jak z tym wf. Tak na marginesie to jeżeli chodzi o wf to musisz zaliczyć przynajmniej jeden semestr. Poza tym możesz być zwolniona pod warunkiem, że przedłożysz zaświadczenie od lekarza. Ale wierz mi nie jest ciężko.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.148 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account