Prośba o kilka porad

Więcej
2008/03/24 18:04 #716 przez huda
Prośba o kilka porad was created by huda
Witam serdecznie wszystkich
Chcę iść na RM i zastanawiam się nad studium. Proszę o wszystkie za i przeciw studium i studiów...
I jeszcze jaką szkołę na śląsku byście doradzili?obręb katowicki...
Pozdrawiam

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/24 19:47 #717 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Prośba o kilka porad
Witam.
Ad pierwszej części Twojego posta:
w studium jest więcej praktyki niż na studiach, ale od jakiegoś czasu mówi się, że ci, którzy mają ukończone studium będą musieli dorabiać licencjaty, jednak jeszcze nic na pewno na ten temat nie wiadomo. Ja jestem po studium i nigdy nie byłam dyskryminowana z tego powodu, nawet mówiło się, że w szpitalu, w którym pracowałam, chętniej przyjmowali ludzi po studium. Ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie. :)
Póki co na razie tyle, więcej nie pamiętam, jak sobie przypomnę, to dodam.
Co do drugiej części, to niestety nie moje strony, więc nic nie doradzę. Jedynie mogę polecić spis szkół w dziale EDUKACJA .
Pozdrawiam i powodzenia życzę.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/24 19:54 - 2008/03/24 20:11 #718 przez huda
Replied by huda on topic Odp.:Prośba o kilka porad
Wybór jest dość trudny ale nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia zawsze można zrobić jedno i drugie :)
dziękuję za odp :)
Przynajmniej na tym forum są wporządku ludzie, umieją odpowiedzieć na pytanie a nie od razu \"linczować\" za to że ktoś chce się czegoś dowiedzieć tak jak na jednym z forów dotyczących RM (nie będe wymieniać nazwy) :) :) :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/25 06:07 #721 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp.:Prośba o kilka porad
Osobiście ukończyłem studium,ale nie chcę za wszelką cenę przekonywać,że to lepszy wybór.Program jeżeli chodzi o przedmioty\"przydatne\"w pracy jest w zasadzie taki sam,tyle tylko,że na licencjacie trafisz zapewne na wykładowców,którzy będą nauczać rzeczy zupełnie nieprzydatnych do pracy w RM.To prawda,że w studium jest więcej praktyk i jest to na pewno na plus,gdyż tylko podczas praktyk można zrozumieć i nauczyć się pożytkować teorię.Ważne jest także to,czy po uzyskaniu tytułu Ratownika Medycznego chcesz kontynuować dalej naukę w tym kierunku.Jeżeli tak,lepiej od razu pójść na licencjat,szkoda 2 lat na studium.Tak na zakończenie-dobrym ratownikiem można być bez względu na to jaką szkołę się ukończy;)

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/03/25 12:18 #729 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic Odp.:Prośba o kilka porad
Ja również potwierdzam to , że w studium jest więcej praktyk dużo znajomych otym mi mówi nie tylko tu na forum jak : Ania80 , Dyspozytor, Ricko1st ale wiele osób z mojego miasta którzy są w studium. JA myślę tak jak zdam rozszerzoną Biole na maturze i dostane się na studia to idę , a jeżeli nie to idę do studium na RM i coraz to bardziej wole RM :D ps. Huda zauważ że wielu kierowców musi być teraz ratownikami :/ jako kierowcy zawodowi będą musieli często zdawać egzaminy podobno co 5 lat :/ w to nie wnikam bo kierowcą nie jestem i zapewne pójdziesz do studium to każą ci iść na licencjat , pójdziesz gdzieś indziej to znów będzie czeba gdzieś indziej iść horrrrrrrryyyyyyy kraj.

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.143 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account