Czy ktoś z was jest po studium R.M.????

  • kamilratownik
  • kamilratownik Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2008/03/10 19:30 #683 przez kamilratownik
Czy ktoś z was jest po studium R.M.???? was created by kamilratownik
Czy ktoś z was jest po studium R.M.???? I może mi powiedzieć jak przebiega nauka na kierunku ratownik medyczny czy są jakieś testy do przejścia ,zaliczenia, testy psycho-fizyczne , jakie są zajęcia praktyczne ??????????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/10 21:16 #684 przez holek_007
Replied by holek_007 on topic :)
cześć
jestem po studium, praktyka zaczyna sie na drugim roku, w pierwszym semestrze jest 2 dni w tyg po 5 godz, w drugim jest tylko praktyka, 4 dni w tyg po 6,5 godz na rożnych oddziałach, no i 3godz wf-u tygodniowo

z tego co wiem kadry chętniej zatrudniają ratowników po studium, ze wzgl na to ze maja więcej odbytej praktyki niż licencjonowani, ale wiem tez ze przyjdzie czas kiedy licencjonowani wyprą tych po studium
osobiście wybierając jeszcze raz ten kierunek wybrałbym licencjat
pzdr
holek :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/14 16:30 #688 przez AlaRM
na RM? basen,judo lekko atletyka.W 3 semestrze samoobrona i siłka.
A przy egzaminach wstępnych do szkoły?-rozmowa kierunkowa, test sprawności fizycznej. Proponowałabym studium,na lic guzik sie nauczysz. Po za tym jak jestes po lic i tak wiecej nie zarabiasz. na studium jest mase praktyk itp. Wiedza teoretyczna nie umywa się do tej która trzeba wykorzystać w praktyce. A co do przyjęc do pracy? jakoś nie biorą tego pod uwage czy jestes po studium czy po lic... owszem liczy się to ale raczej przyjmują wszystkich. Przynajmniej do PR. pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/24 20:08 #720 przez Ania82
Witam.
Ja kończyłam studium i u nas zajęcia praktyczne wyglądały mniej więcej tak, że od trzeciego semestru mieliśmy w jeden dzień tygodnia zajęcia praktyczne na oddziałach: neurologicznym, chirurgicznym i wewnętrznym + kardiologicznym, resztę normalne zajęcia, a od 4 semestru już same zajęcia praktyczne w pogotowiu ratunkowym, na izbie przyjęć, w straży, na OIOMie + raz w tygodniu WF. Dodatkowo w szkołach i zakładach pracy robiliśmy pokazy dotyczące pierwszej pomocy. Ostatni miesiąc to już sama tylko praktyka w PR i na OIOMie.
Co do zaliczeń, to oprócz wszystkich przedmiotów w trzecim i czwartym semestrze mieliśmy zaliczanie różnych zabiegów, poza tym na WFie zaliczenia z pływania i samoobrony- judo. No i na samym początku rozmowa kwalifikacyjna.
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.298 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account