Pytanie o szkołe Ratownictwa...

Więcej
2008/12/29 12:50 #1697 przez KamilRt
Pytanie o szkołe Ratownictwa... was created by KamilRt
Witam. Chcialem zapytac, poniewaz aktualnie uczę sie w Technikum zaocznie Mechanik Samochodowy. Po ukonczeniu tej szkoły chcialbym zapisac sie do Szkoły policealnej Ratownik Medyczny oto link do szkoły... cke.com.pl/index.php?option=com_content&...id=23&Itemid=198
CZy nie bedzie wadziło to ze jestem po technikum a nie liceum? i jak to jest z pływaniem jesli nie potrafie pływać? Za wszelkie informacje dziekuje:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • medicus
  • medicus Avatar
  • Gość
  • Gość
2008/12/29 16:19 #1701 przez medicus
Replied by medicus on topic Odp.:Pytanie o szkołe Ratownictwa...
Witaj,

Jeżeli chodzi o Twoje Technikum to nie będzie przeszkód, kiedy ja jeszcze edukowałem się w Studium to 1 osoba była tylko po ogólniaku a reszta to byli właśnie specjaliści od naprawy samochodów, obróbki skrawaniem, mechanicy maszyn ślusarskich i takie tam cuda ;) Mam z nimi kontakt do dzisiaj i są obecnie naprawdę dobrymi czynnymi zawodowo ratownikami.B)
W temacie pływania jest różnie, też podeprę się przykładem. Składając papiery wymóg był jasny: karta pływacka. Heh, wszyscy ten wymóg spełnili, karty pływackie mieli, jednak 50% poza tą kartą z pływaniem niewiele miała wspólnego :P :P Tak naprawdę nauczyli się pływać dopiero w medyku. Pamiętaj, że jeżeli bardzo Ci zależy na tej szkole to na pewno dasz radę;)

medicus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/29 17:21 #1702 przez KamilRt
Replied by KamilRt on topic Odp.:Pytanie o szkołe Ratownictwa...
Dzieki Ci Kolego za odpowiedz. Pozdrawiam!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/30 10:18 #1705 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Pytanie o szkołe Ratownictwa...
Witam.
U mnie na studium było całkiem podobnie, jak napisał medicus- czyli większość ludzi po różnego rodzaju technikum, ja osobiście też i żadnych problemów z tego tytułu nie było.
Co do pływania- też nie umiałam, przed rozmowami poprosiłam kolegę, żeby mi dał kilka \"lekcji\" na basenie, żeby nie było, że w ogóle pływać nie umiem, a resztę nauczyłam się na zajęciach.
Tak więc życzę Ci powodzenia. :)
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/30 14:11 #1708 przez kasia
Replied by kasia on topic Odp.:Pytanie o szkołe Ratownictwa...
Witajcie mam pytanko czy basen jest porzebny? Bo ja w ogole nie umiem plywac i trudno mi sie jest nauczyc bo mam uraz juz do wody i basenu (wypadek).Czy mozna byc np zwolnionym z zajec na basenie.Na studiach medycznych nie mialam z tym problemu ale nie wiem jak jest na ratownictwie. Bede wdzieczna za info ;) Pzd

cieszyc sie chwila...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2008/12/30 14:15 #1709 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:Pytanie o szkołe Ratownictwa...
Witam, ja osobiście nie miałam egzaminów na basenie..Owszem wyjazdy na basen w ramach zajęć były dla nas rozrywką, a nie katorgą..:P Ale każda szkoła podchodzi do tego indywidualnie..
Pozdrawiam karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.262 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account