Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Rozcieńczanie Adrenaliny

Więcej
2012/01/23 22:24 #7282 przez Piotrek.F
Piotrek.F odpowiedział w temacie: Rozcieńczanie Adrenaliny
Podczas RKO masz czas na rozcieńczanie do 10ml 0,9%NaCl?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/24 09:29 #7285 przez marcin1975rm
marcin1975rm odpowiedział w temacie: Rozcieńczanie Adrenaliny

Piotrek.F napisał: Podczas RKO masz czas na rozcieńczanie do 10ml 0,9%NaCl?

A masz czas na nabranie 1mg Adrenaliny do jednej strzykawki a za chwilę 10ml 0,9%NaCl do drugiej?

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Więcej
2012/01/26 13:16 #7293 przez bociek
bociek odpowiedział w temacie: Rozcieńczanie Adrenaliny
dokładnie jest czas na nabranie adrenaliny do strzykawki to jest i czas na dodanie 0,9% NaCl.
Ostatnio miałem okazję będąc przy NZK 16-letniego chłopca rozcieńczać adrenalinę w 10 ml z solą, ale to na prośbę lekarza jak to rzekł proszę adrenalinę z "popychaczem", będąc na miejscu zespołem 'P' zapewne podałbym bolus

Więcej
2013/01/17 21:09 #8825 przez kotlet1711
kotlet1711 odpowiedział w temacie: Odp: Rozcieńczanie Adrenaliny
Spotkałem się też z takim motywem odnośnie Adrenaliny przy NZK u dorosłych.

3 mg = 3ml do strzykawki 20 ml, ale..dociągamy do tych 3ml leku 18 ml 0,9% NaCl, a więc w 21 ml mamy 3mg leku, gdzie podając 7ml=1mg Adrenaliny.

jedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Więcej
2013/01/18 08:42 - 2013/01/18 08:46 #8830 przez ww61
ww61 odpowiedział w temacie: Odp: Rozcieńczanie Adrenaliny
Ciekawy pomysł a jego najistotniejszą cechą jest to,że są na szczęście tacy którzy wiedzą że podane leki z założenia mają odnieść oczekiwany skutek a uratowany człowiek ma żyć dlatego bardzo stężonych dawek leków należy unikać bo ich endogenne wersje mają dużo niższe stężenie a to nie przypadek.Dla porównania co z tego,że przy śpiączce hipoglikemicznej lekarz poda 40% glukozę do żyły widząc jak człowiek się budzi gdy w tym samym momencie mózg pacjenta wpada gwałtownie z jednej w drugą skrajność.Z głodu glukozy w kilkusekundowe jego przesycenie.Nam na szczęście wolno podać 20% jej postać co ja wolę jeszcze rozcieńczyć w aquie.A swoją drogą szkoda,że nie doczekaliśmy się jeszcze ampułkostrzykawek z 1 mg adrenaliny w 10 cm a tym bardziej wszystkich rozcieńczonych leków w tych postaciach ze stężeniami osobno dla dorosłych i dla dzieci.A co do popychania leków najlepszy jest służący do tego wlew kroplowy.Dobrze zorganizowany zespół P znajdzie czas na wszystko bo dobrać sól i podłączyć kroplówkę to sekundy
Pozdrawiam

Więcej
2013/01/18 11:24 #8832 przez ricko1st
ricko1st odpowiedział w temacie: Odp: Rozcieńczanie Adrenaliny
Witam!
ww61, ampułkostrzykawki ? Marzenia " ściętej głowy ", powód - CENA !
Pokaż mi dyrektora, który poleci zakupić ten " wygodny dla nas sprzęcik " i księgową, która bez dyskusji i potężnych sprzeciwów wykona to polecenie.
Może kiedyś jednak doczekamy takiego luksusu jak mają to koledzy na " zgniłym zachodzie"
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Czas generowania strony: 0.068 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account