Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Rozcieńczanie Adrenaliny

Więcej
2012/01/21 11:19 #7245 przez marcin1975rm
marcin1975rm odpowiedział w temacie: Rozcieńczanie Adrenaliny

tm212 napisał: napiszcie mi czy to prawda czy bujdy, czy aby nie było jakiś zmian w wytycznych, bo ja osobiście nigdzie z podobnym stwierdzeniem spotkać się nie mogę :S ...

A gdzie szukałeś? Czy aby nie zawęziłeś do niezbędnego minimum swoich poszukiwań?

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/21 12:56 #7247 przez tm212
tm212 odpowiedział w temacie: Rozcieńczanie Adrenaliny
przeszukałem najpierw wytyczne i google oczywiście. Wszędzie jest mowa o rozpuszczeniu w celu podania dotchawiczo, które obecnie wytyczne nie zalecają. znaleźć można informację i "o przepychaniu" podanej adrenaliny solą ( co jest oczywiste i logiczne), ale nie o rozpuszczaniu... (choć też wyczytałem że są dostępne ampułki 1mg/10ml, z którymi się jeszcze nie spotkałem)

Więcej
2012/01/21 21:52 #7248 przez ww61
ww61 odpowiedział w temacie: Rozcieńczanie Adrenaliny
Na farmakologii niezależnie od tego co mówi ustawa i co wiedzą koledzy ale nie chcą powiedzieć skąd,dowiedziałem się,że wszystkie leki no chyba że producent informuje o tym w ulotce aby podać do żyły należy rozcieńczyć by ich stężenie nie szkodziło naczyniom krwionośnym.Po to podaje się leki,by dać człowiekowi szansę by żył i nie odczuwał skutków ubocznych.Adrenalinę rozcieńcza się do 10ml 0,9 Na Cl
Pozdrawiam

Więcej
2012/01/22 09:18 - 2012/01/22 09:19 #7249 przez tm212
tm212 odpowiedział w temacie: Rozcieńczanie Adrenaliny
dzięki wielkie za rozwiązanie mojego dylematu.. :)

Więcej
2012/01/23 14:53 #7277 przez Patryk
Patryk odpowiedział w temacie: Rozcieńczanie Adrenaliny
Lek powinien trafić w jak największej ilości do krwiobiegu. Wytyczne nie wspominają nic o rozcieńczaniu, ale na logikę biorąc, strzykawkę uzupełniamy wraz z adrenaliną do 10ml z NaCl. Teoria mija się z praktyką.
Pozdrawiam! ;)

Więcej
2012/01/23 22:24 #7282 przez Piotrek.F
Piotrek.F odpowiedział w temacie: Rozcieńczanie Adrenaliny
Podczas RKO masz czas na rozcieńczanie do 10ml 0,9%NaCl?

Czas generowania strony: 0.069 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account