Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej.

Rozcieńczanie Adrenaliny

Więcej
2012/01/21 11:19 #7245 przez marcin1975rm
Rozcieńczanie Adrenaliny

tm212 napisał: napiszcie mi czy to prawda czy bujdy, czy aby nie było jakiś zmian w wytycznych, bo ja osobiście nigdzie z podobnym stwierdzeniem spotkać się nie mogę :S ...

A gdzie szukałeś? Czy aby nie zawęziłeś do niezbędnego minimum swoich poszukiwań?

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/21 12:56 #7247 przez tm212
Rozcieńczanie Adrenaliny
przeszukałem najpierw wytyczne i google oczywiście. Wszędzie jest mowa o rozpuszczeniu w celu podania dotchawiczo, które obecnie wytyczne nie zalecają. znaleźć można informację i "o przepychaniu" podanej adrenaliny solą ( co jest oczywiste i logiczne), ale nie o rozpuszczaniu... (choć też wyczytałem że są dostępne ampułki 1mg/10ml, z którymi się jeszcze nie spotkałem)

Więcej
2012/01/21 21:52 #7248 przez ww61
Rozcieńczanie Adrenaliny
Na farmakologii niezależnie od tego co mówi ustawa i co wiedzą koledzy ale nie chcą powiedzieć skąd,dowiedziałem się,że wszystkie leki no chyba że producent informuje o tym w ulotce aby podać do żyły należy rozcieńczyć by ich stężenie nie szkodziło naczyniom krwionośnym.Po to podaje się leki,by dać człowiekowi szansę by żył i nie odczuwał skutków ubocznych.Adrenalinę rozcieńcza się do 10ml 0,9 Na Cl
Pozdrawiam

Więcej
2012/01/22 09:18 - 2012/01/22 09:19 #7249 przez tm212
Rozcieńczanie Adrenaliny
dzięki wielkie za rozwiązanie mojego dylematu.. :)

Więcej
2012/01/23 14:53 #7277 przez Patryk
Rozcieńczanie Adrenaliny
Lek powinien trafić w jak największej ilości do krwiobiegu. Wytyczne nie wspominają nic o rozcieńczaniu, ale na logikę biorąc, strzykawkę uzupełniamy wraz z adrenaliną do 10ml z NaCl. Teoria mija się z praktyką.
Pozdrawiam! ;)

Więcej
2012/01/23 22:24 #7282 przez Piotrek.F
Rozcieńczanie Adrenaliny
Podczas RKO masz czas na rozcieńczanie do 10ml 0,9%NaCl?

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account