Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miło nam poinformować, że Portal Ratownik-med.pl patronuje medialnie III edycji projektu „Młodzieżowa  Akademia  Bezpieczeństwa”

W drodze na ratunek – startuje Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa.Strach przed wzięciem odpowiedzialności za czyjeś życie, przed wyrządzeniem szkody poszkodowanemu czy też obawa przed konsekwencjami prawnymi, mają często wpływ na decyzję o podjęciu tej najważniejszej decyzji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy.

W celu zmiany nastawienia społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży, która może inspirować i edukować innych, studenci ratownictwa medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego działający w Programie Fundacji Rozwoju Wolontariatu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” kolejny raz postanowili pokazać jak ważne jest szybkie i odważne działanie w różnych stanach zagrożenia życia. 

II edycja kampanii zakończyła się wielkim sukcesem i pokazała, ze wśród szkół i uczniów wzrasta zainteresowanie edukacją dotyczącą bezpieczeństwa. W związku z tym po raz trzeci ruszyła Kampania Edukacyjna „Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa”. Skierowana jest ona do szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców z woj. podkarpackiego.  W tegorocznej edycji weźmie udział ok. 210 gimnazjalistów z 14 placówek oraz ponad 60 wolontariuszy.

Celem kampanii jest uwrażliwienie młodych ludzi na krzywdę i obojętność ludzką oraz kształtowanie ich zainteresowań i umiejętności w zakresie pierwszej pomocy.

Organizatorem akcji jest Fundacja Generator Inspiracji, zaś współorganizatorem Koło Naukowe Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account