Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Celem projektu “Ratuj Życie” jest podniesienie świadomości Polaków w zakresie ratowania ludzkiego życia.
Dzięki firmie Prophone, wsparciu Polskiej Rady Resuscytacji (www.prc.krakow.pl) oraz pomocy wielu innych osób, powstała aplikacja e-mobile, będąca głównym elementem Kampanii. Kampania wystartowała 8 VI 2011 r.


Wtedy to, podczas odbywającego się w Krakowie pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego V Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji, zaprezentowana została aplikacja „Ratuj Życie” do pobrania na telefon komórkowy, która w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia, poprowadzi użytkownika krok po kroku przez podstawowe zabiegi resuscytacyjne.
Jest to pierwsza w Polsce interaktywna aplikacja, która może zwiększyć przeżywalność osób doznających Nagłego Zatrzymania Krążenia. Komunikaty głosowe, tekst oraz zdjęcia dokładnie instruują użytkownika krok po kroku, co należy zrobić, by uratować komuś życie.

Aplikacja w telefonieAplikacja posiada akredytację Polskiej Rady Resuscytacji oraz oparta jest o najnowsze międzynarodowe Wytyczne 2010 Europejskiej Rady Resuscytacji. W najbliższych miesiącach planujemy intensywny rozwój aplikacji, jak również przygotowanie jej na inne platformy systemowe (na chwilę obecną dostępna jest jedynie w systemie Java i Android).

Projekt jest pomysłem dwójki Przyjaciół – Instruktorów Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji, Jerzego Jaskuły (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), na co dzień ratownika medycznego zajmującego się m.in. certyfikowanymi szkoleniami medycznymi i nauczaniem pierwszej pomocy oraz Michała Madeyskiego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – na co dzień związanego z branżą IT.

Mamy nadzieję, iż niniejsza Kampania przyczyni się do upowszechnienia wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz że w wielu trudnych sytuacjach, kiedy nagle stajemy przed zadaniem udzielenia komuś pomocy – aplikacja ta będzie praktycznym przewodnikiem, który pomoże prawidłowo postępować i ratować ludzkie życie.

Pozdrawiamy,

Jerzy Jaskuła i Michał Madeyski

 

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.ratujzycie.eu/

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

blondi1602
+2 #1 blondi1602 2011-06-30 20:56
Ciekawy pomysł
Bardzo fajna akcja
Popieram :D
Pamiętajcie o kartach ICE - noście je przy sobie :D
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account