Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i modernizację Izby Przyjęć w szpitalu w Skierniewicach zapowiedziała wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska podczas wczorajszej wizyty w tej placówce. Zadanie zostało wpisane do rządowego planu, który Rada Ministrów zatwierdziła podczas ostatniego, terenowego posiedzenia w Łodzi.

Inwestycja została wpisana do rządowego planu budowy lub modernizacji SOR w kilku szpitalach w całej Polsce. Oprócz skierniewickiej placówki w planie znalazły się również Szpitalne Oddziały Ratunkowe w: Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Plany przebudowy przedstawiła wicemarszałek Elżbiecie Radziszewskiej dyrekcja skierniewickiego szpitala. – Państwa plan bardzo mi się podoba, jego realizacja przewiduje najwyższe standardy wykonania i funkcjonalności – mówiła pani marszałek.

Projekt został przygotowany w już w grudniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu szpital poszukiwał źródeł jego finansowania. Plan przewiduje całkowitą przebudowę hallu głównego szpitala wraz z głównym wejściem i wydzielenie w tamtym miejscu Centralnej Izby Przyjęć, która będzie działać równolegle ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Czytaj więcej: gazetalekarska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account