Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Służba zdrowia. Nowe zasady działania szpitalnych oddziałów ratunkowych niekoniecznie sprawią, że lekarze będą mieli więcej czasu dla pacjentów.

– Drukarki nie nadążają z drukowaniem dokumentów, z których co najmniej połowa niczemu nie służy. Wypisują je lekarze i pielęgniarki, którzy powinni zajmować się pacjentem. Ale nie ma wyjścia. Błąd w wypełnieniu choćby jednej rubryki powoduje, że NFZ nie wypłaci SOR-owi pieniędzy albo nałoży karę – mówi anonimowo lekarz (imię i nazwisko znane redakcji), który po kilku latach pracy w jednym z takich oddziałów w Małopolsce złożył wypowiedzenie.

Uznał, że presja wypełniania stert papierów przy równoczesnej odpowiedzialności za ludzkie życie na dłuższą metę jest nie do wytrzymania. W lipcu wchodzi w życie zarządzenie prezesa NFZ, które ma poprawić coraz trudniejszą sytuację niedoinwestowanych i przepełnionych SOR-ów. Pierwszy projekt zmian, który miał obowiązywać od stycznia, spotkał się z krytyką. Zaproponowane w nim rozwiązania doprowadziłyby do znaczącego zmniejszenia nakładów na oddziały ratunkowe. Ostatecznie prezes funduszu wycofał się ze zmian, a powołany przez niego zespół opracował nowe propozycje.

Źródło: dziennikpolski24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account