Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Służba zdrowia. Nowe zasady działania szpitalnych oddziałów ratunkowych niekoniecznie sprawią, że lekarze będą mieli więcej czasu dla pacjentów.

– Drukarki nie nadążają z drukowaniem dokumentów, z których co najmniej połowa niczemu nie służy. Wypisują je lekarze i pielęgniarki, którzy powinni zajmować się pacjentem. Ale nie ma wyjścia. Błąd w wypełnieniu choćby jednej rubryki powoduje, że NFZ nie wypłaci SOR-owi pieniędzy albo nałoży karę – mówi anonimowo lekarz (imię i nazwisko znane redakcji), który po kilku latach pracy w jednym z takich oddziałów w Małopolsce złożył wypowiedzenie.

Uznał, że presja wypełniania stert papierów przy równoczesnej odpowiedzialności za ludzkie życie na dłuższą metę jest nie do wytrzymania. W lipcu wchodzi w życie zarządzenie prezesa NFZ, które ma poprawić coraz trudniejszą sytuację niedoinwestowanych i przepełnionych SOR-ów. Pierwszy projekt zmian, który miał obowiązywać od stycznia, spotkał się z krytyką. Zaproponowane w nim rozwiązania doprowadziłyby do znaczącego zmniejszenia nakładów na oddziały ratunkowe. Ostatecznie prezes funduszu wycofał się ze zmian, a powołany przez niego zespół opracował nowe propozycje.

Źródło: dziennikpolski24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account