Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Radomskie Pogotowie Ratunkowe utworzyło przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej. Od środy będzie przyjmować pacjentów, wystarczy się zapisać - informuje Gazeta.pl

W Radomiu lekarze rodzinni przyjmują pacjentów tylko w 12 placówkach. Umów z Narodowym Funduszem Zdrowia wciąż nie ma 17 przychodni (to dane na godz. 15 we wtorek, jeszcze przed popołudniowym spotkaniem z ministrem zdrowia). Taka sytuacja trwa od 1 stycznia. Pacjenci, którzy zastali zamknięte drzwi swoich poradni, w większości szli po pomoc do lekarzy z radomskiego pogotowia.

Doświadczenie jest

- Na zasadzie porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia w ostatnich dniach przyjmowaliśmy pacjentów nie tylko jako pogotowie prowadzące nocną i świąteczną pomoc medyczną, ale także w ciągu dnia, czyli w godz. 8-18. Działaliśmy praktycznie całą dobę. Na przykład 2 stycznia przyjęliśmy w ciągu dnia 180 pacjentów. Mamy już pewne doświadczenia w tym zakresie - mówi Piotr Kowalski, dyrektor pogotowia ratunkowego w Radomiu. Przychodnia POZ, która zacznie od środy działać przy ul. Tochtermana, ma już podpisaną umowę z NFZ.

Czytaj więcej: radom.gazeta.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account