Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Opolskie jest w gronie regionów, w których impas w rozmowach lekarze POZ - minister zdrowia jest najbardziej odczuwalny. Problem z brakiem umów na podstawową opiekę medyczną jest ograniczony do 23 powiatów województw: lubuskiego, opolskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego - informuje Radio.opole.pl

W tych powiatach zostanie wprowadzony plan "B", koordynowany przez wojewodów. Jest jednak nadzieja na kompromis ws. kontraktowania usług. O godz. 16 ma się rozpocząć spotkanie ministra zdrowia z protestującymi lekarzami.

Minister zdrowia zaprasza na rozmowy lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego. Bartosz Arłukowicz na krótkiej konferencji prasowej poinformował, że oczekuje przedstawicieli lekarzy rodzinnych o 16.00 i przedstawiciele porozumienia - co już potwierdzono - stawią się na tę godzinę w resorcie.   

Około 15 procent lekarzy rodzinnych, zrzeszonych w organizacji, nie podpisało nowych umów z NFZ i nie otworzyło od początku roku gabinetów.

Wczoraj minister Arłukowicz poinformował, że problem z brakiem umów na podstawową opiekę medyczną jest ograniczony do 23 powiatów województw: lubuskiego, opolskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

W tych powiatach zostanie wprowadzony plan "B", koordynowany przez wojewodów.
- Polityka rządu jest wdrażana przez wojewodów - powiedział wojewoda opolski Ryszard Wilczyński - udzielamy wsparcia dla NFZ  jak również staramy się tak zarządzać dostępnymi narzędziami -jak np systemy ratownictwa medycznego - aby funkcjonowało wszystko z jak najmniejszą dolegliwością dla pacjentów.

Zdaniem wojewody Ryszarda Wilczyńskiego, już trwają rozmowy z nowymi podmiotami działającymi na rynku medycznym, które mogłyby zastąpić przychodnie pozostające bez kontaktów z NFZ-em.

Więcej: radio.opole.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account