Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Opolskie jest w gronie regionów, w których impas w rozmowach lekarze POZ - minister zdrowia jest najbardziej odczuwalny. Problem z brakiem umów na podstawową opiekę medyczną jest ograniczony do 23 powiatów województw: lubuskiego, opolskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego - informuje Radio.opole.pl

W tych powiatach zostanie wprowadzony plan "B", koordynowany przez wojewodów. Jest jednak nadzieja na kompromis ws. kontraktowania usług. O godz. 16 ma się rozpocząć spotkanie ministra zdrowia z protestującymi lekarzami.

Minister zdrowia zaprasza na rozmowy lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego. Bartosz Arłukowicz na krótkiej konferencji prasowej poinformował, że oczekuje przedstawicieli lekarzy rodzinnych o 16.00 i przedstawiciele porozumienia - co już potwierdzono - stawią się na tę godzinę w resorcie.   

Około 15 procent lekarzy rodzinnych, zrzeszonych w organizacji, nie podpisało nowych umów z NFZ i nie otworzyło od początku roku gabinetów.

Wczoraj minister Arłukowicz poinformował, że problem z brakiem umów na podstawową opiekę medyczną jest ograniczony do 23 powiatów województw: lubuskiego, opolskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

W tych powiatach zostanie wprowadzony plan "B", koordynowany przez wojewodów.
- Polityka rządu jest wdrażana przez wojewodów - powiedział wojewoda opolski Ryszard Wilczyński - udzielamy wsparcia dla NFZ  jak również staramy się tak zarządzać dostępnymi narzędziami -jak np systemy ratownictwa medycznego - aby funkcjonowało wszystko z jak najmniejszą dolegliwością dla pacjentów.

Zdaniem wojewody Ryszarda Wilczyńskiego, już trwają rozmowy z nowymi podmiotami działającymi na rynku medycznym, które mogłyby zastąpić przychodnie pozostające bez kontaktów z NFZ-em.

Więcej: radio.opole.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account