Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak poinformował dzienniklodzki.pl w ubiegłym roku łódzki NFZ przeprowadził 422 kontrole i nałożył ponad 949 tys. złotych kar. W pierwszym półroczu 2014 kontroli było 228.

Do tej pory nałożono ponad 631 tys. zł kar.

Kontrole odbywają się zarówno w szpitalach, poradniach specjalistycznych, jak i aptekach. Dotyczą także opieki psychiatrycznej, leczenia uzależnień, opieki paliatywnej, wystawiania recept. Najwięcej zastrzeżeń wzbudza leczenie szpitalne. Kary, nałożone na szpitale w ubiegłym roku, przekroczyły 527 tys. zł, natomiast w pierwszym półroczu tego roku 151 tys. zł. Szpitale podpadają m.in. za to, że nie przyjmują pacjentów na planowane zabiegi, a tłumaczą to limitem przyjęć.

Tak stało się w przypadku małej dziewczynki, której trzy szpitale odmówiły usunięcia kleszcza. Matka krążyła z dwuletnim dzieckiem od Ozorkowa, przez Łęczycę, Zgierz do Łodzi. Wszystkie placówki zostały ukarane po przeprowadzeniu kontroli doraźnej. - Otrzymały kary w wysokości jednego procenta wartości kontrolowanego zakresu umowy za nieudzielenie świadczenia oraz 0,1 proc. wysokości kontraktu za nieprawidłowe prowadzenie dokumentacji medycznej - mówi Anna Leder, rzecznik łódzkiego oddziału NFZ. - Szpital w Zgierzu został ukarany kwotą 21.222,49 zł, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi kwotą 21.352,42 zł. Najniższą karę otrzymał szpital powiatowy w Łęczycy, na który została nałożona kara w wysokości 7.276 zł za nieudzielenie świadczenia. To 0,5 proc. wartości kontrolowanego zakresu umowy. Stało się tak, gdyż ten akurat szpital udzielił jedynie błędnej informacji przez telefon.

Czytaj więcej: dzienniklodzki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account