Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wśród SOR-ów można znaleźć takie, które przeżywają prawdziwe oblężenie. Na swoisty pomysł, jak wpłynąć na pacjentów, aby ci korzystali też z innych oddziałów ratunkowych, wpadł Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W lecznicy pojawił się afisz zawierający wykaz wszystkich oddziałów ratunkowych i izb przyjęć w Małopolsce. Placówka zwróciła się też do mediów o nagłośnienie sprawy - poinformował Rynekzdrowia.pl

W związku z olbrzymią liczbą pacjentów zgłaszających się na SOR Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, uprzejmie informujemy, że oprócz ul. Kopernika 50, Szpitalne Oddziały Ratunkowe w Krakowie znaleźć można także w innych lokalizacjach - przeczytać można na plakacie informacyjnym.
Ze znakiem jakości

Na największe obciążenie najbardziej narażone są SOR-y w wielospecjalistycznych szpitalach, położone w dużych aglomeracjach miejskich i cieszące się dobrą opinią. Potwierdza to Anna Drukała, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

- Nasz SOR przy ulicy Kopernika 50, ze względu na swoją rozpoznawalność, renomę i położenie w okolicach Starego Miasta i Kazimierza, miejsc tłumnie odwiedzanych przez krakowian i turystów, cieszy się największą frekwencją. Szczególnie trudna sytuacja ma miejsce w okresie letnim, kiedy wysokie temperatury sprzyjają udarom i zasłabnięciom, a na drogach łatwiej o wypadek. Niestety, dobra opinia szpitala ma też gorszą stronę, gdyż oznacza dla pacjentów dłuższe oczekiwanie na przyjęcie - tłumaczy Anna Drukała.

Zaznacza również, że na to obciążenie ma też wpływ fakt, że uniwersytecki oddział ratunkowy mieści się w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof, do którego drogą powietrzną oraz karetkami transportowane są ofiary poważnych wypadków z całego regionu. Ciężko poszkodowani zawsze mają w takim miejscu pierwszeństwo przyjęcia i zaopatrzenia medycznego.

Stanisław Rusek, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, z kolei wyjaśnia, że jeżeli szpital cieszy się renomą, to sami pacjenci zwykle wybierają SOR w takiej właśnie jednostce.

Czytaj więcej: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account